forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Am inceput sa mananc des si mult (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/inceput-mananc-des-mult-3195.html)

kitty kate 18 mar 2010 20:39:19

Am inceput sa mananc des si mult
 
Slabute, sariti in ajutor!!!!!!!!!!!!!!!
Salutare slabutelor! M-am inregistrat pe site pentru ca cred ca am nevoie de ajutorul vostru scumpelor !!!! Am inceput sa maninc mereu si mult, chiar nustiu ce se intimpla cu mine ...Sunt ingrijorata si as vrea sa ma opresc cumva pentru a evita careva consecinte nedorite.Ajutati-ma sa imi restabilesc un regim stabil si sanatos de alimentatie , sa slabesc 7 kg si sa reusesc sa ma mentin in forma.Vine vara si vreau sa arat bine...
Astept sfaturile voastre nu uitati;)

Slabuta 19 mar 2010 01:36:24

Re: Am inceput sa mananc des si mult
 
Citat:

Anterior postat de kitty kate (Post 122582)
Slabute, sariti in ajutor!!!!!!!!!!!!!!!
Salutare slabutelor! M-am inregistrat pe site pentru ca cred ca am nevoie de ajutorul vostru scumpelor !!!! Am inceput sa maninc mereu si mult, chiar nustiu ce se intimpla cu mine ...Sunt ingrijorata si as vrea sa ma opresc cumva pentru a evita careva consecinte nedorite.Ajutati-ma sa imi restabilesc un regim stabil si sanatos de alimentatie , sa slabesc 7 kg si sa reusesc sa ma mentin in forma.Vine vara si vreau sa arat bine...
Astept sfaturile voastre nu uitati;)

Buna Kitty si bine ai venit printre noi :)

M-am uitat la albumul tau. Sunt poze recente?
Daca da, atunci felicitari, arati bine si nu ar trebui sa iti faci probleme de greutate.

Pe urma, ce mananci tu intr-o zi? ca sa ne facem o idee despre ce intelegi tu prin "multa mancare" :)

Si mai vorbim dupa ce ne dai mai multe detalii. :)

kitty kate 22 mar 2010 18:28:34

Re: Am inceput sa mananc des si mult
 
Citat:

Anterior postat de kitty kate (Post 122582)
Slabute, sariti in ajutor!!!!!!!!!!!!!!!
Salutare slabutelor! M-am inregistrat pe site pentru ca cred ca am nevoie de ajutorul vostru scumpelor !!!! Am inceput sa maninc mereu si mult, chiar nustiu ce se intimpla cu mine ...Sunt ingrijorata si as vrea sa ma opresc cumva pentru a evita careva consecinte nedorite.Ajutati-ma sa imi restabilesc un regim stabil si sanatos de alimentatie , sa slabesc 7 kg si sa reusesc sa ma mentin in forma.Vine vara si vreau sa arat bine...
Astept sfaturile voastre nu uitati;)

Mersi mult pentru ca va-ti oferit sa ma ajutati!! Pozele nu sunt de mult timp facute dar am reusit sa pun vreo 2 kg de atunci ,de aceasta si mam ingrijorat .Nu as vrea sa ajung la o greutate impunatoare si sa ma gindesc la slabit, dar cred ca acum e timpul sa ma opresc si sa ma mentin in forma.
Ce manink eu intr-o zi ?
Iata de exemplu cit am mincat eu ieri:
dejun: un ceai neindulcit cu 2 pateuri
gustare ora 11:30: iarasi ceai cu o chifla
prinz:o farfurie cam adinca de fasole prajite cu o bucatica de piine
cina:3 bucatele mici de scrumbie cu 2 cartofi fierti medii
Apa beau cam putina .

Slabuta 25 mar 2010 20:20:18

Re: Am inceput sa mananc des si mult
 
Citat:

Anterior postat de kitty kate (Post 125647)
Mersi mult pentru ca va-ti oferit sa ma ajutati!! Pozele nu sunt de mult timp facute dar am reusit sa pun vreo 2 kg de atunci ,de aceasta si mam ingrijorat .Nu as vrea sa ajung la o greutate impunatoare si sa ma gindesc la slabit, dar cred ca acum e timpul sa ma opresc si sa ma mentin in forma.
Ce manink eu intr-o zi ?
Iata de exemplu cit am mincat eu ieri:
dejun: un ceai neindulcit cu 2 pateuri
gustare ora 11:30: iarasi ceai cu o chifla
prinz:o farfurie cam adinca de fasole prajite cu o bucatica de piine
cina:3 bucatele mici de scrumbie cu 2 cartofi fierti medii
Apa beau cam putina .

Buna Kate.

Pai tu iti faci griji pentru 2 kg?

Pai nu e chiar bun meniul tau, si aici nu e vorba doar de ingrasat, ci si de sanatate. ;)

Pateurile, chiflele, combinatie fasole prajita, fasole - paine, cartofi-peste, trebuie evitate.

Unde-s fructele, legumele, lactatele, branzeturile?
Trebuie sa iti regandesti meniul si urgent, daca nu vrei sa te ingrasi.

deea elisa 28 apr 2011 21:20:15

Re: Am inceput sa mananc des si mult
 
buna slabutelor ma puteti ajuta si pe mine sa slabesc? de 3 saptamani am inceput sa mananc toata ziua...nu vreau sa ma ingras iarasi...cum pot evita pofta de mancare? am nevoie de ajutor:(

Renata Katilyn 02 mai 2011 23:53:02

Re: Am inceput sa mananc des si mult
 
Si eu am inceput sa mananc destul de mult...sunt in perioada tezelor la liceu, sunt foarte obosita si stresata mereu si de fiecare data simt ca trebuie sa mananc cate ceva. Nu stiu ce sa mai fac, am pus si eu tot cam asa, 1 kg si jumatate in vreo 4 zile. Mi-am urmat meniul meu zilnic, ca de obicei (nu sare de 700 de calorii, da stiu ca-s putine...blame it on me :">) cu legume multe, fructe, fara prajeli, lactate, insa am adaugat 2 feliute de cozonac ramas de pe la Paste, un cubulet-2-3 de ciocolata amaruie si cam asa in fiecare zi, nu stiu ce sa ma mai fac. Va rog eu muuult, da-ti-mi niste ponturi, ceva ca deja simt cum revin depresiile peste mine si nu mai vreau sa ma mai confrunt vreodata cu ele :(, mai ales acum cu perioada asta solicitanta de la liceu...
Va multumesc mult!


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:16:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO