forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Ce inseamna puncte WW? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/inseamna-puncte-ww-1231.html)

Supergirl 15 sep 2009 16:22:28

Ce inseamna puncte WW?
 
Am si eu o intrebare intrebatoare:D:ma poate lamuri si pe mine cineva care e ''poanta'' cu punctele W.W?ca eu am tot dat ''search'' sa vad nr de calorii al diverselor alimente si tot ce imi apare sunt doar aceste puncte,carbohidrati...etc.
Merci anticipat.:-*

karmara 15 sep 2009 16:31:04

Re: Ce inseamna puncte WW?
 
In bara de meniu a site-ului sunt 2 butoane (optiuni): Calorii si Weight Watchers.

Daca vrei sa calculezi caloriile si atat selectezi butonul Calorii, iar daca tii dieta Weight Watchers care se calculeaza in puncte (bine, tot caloriile stau la baza si acestei diete dar acest personaj a descoperit un calcul pe puncte :D), selectezi butonul Weight Watchers.

Gasesti mai multe despre aceasta dieta daca te intereseaza, aici: Dieta Weight Watchers .

Supergirl 15 sep 2009 16:41:02

Re: Ce inseamna puncte WW?
 
Mda...logic:">.Blonde me!Nu am fost atenta.Merci karmara.:).

Slabuta 15 sep 2009 16:44:05

Re: Ce inseamna puncte WW?
 
Multumesc Karmara pentru ca ai explicat care e treaba cu WW :)

karmara 15 sep 2009 16:46:11

Re: Ce inseamna puncte WW?
 
Cu placere, pai daca stiu si sunt pe aici normal ca mai raspund si eu, poate va mai usurez munca. :D ;;)

BigBoy 07 sep 2011 18:07:33

Re: Ce inseamna puncte WW?
 
In primul rand un inimos ``Bine v-am gasit!!!`` tuturor slabutzelor de pe aici. Eu sunt un nou venit, actual grasut dar ``bine facut`` in devenire. ;;)

OK, intrebarea mea este daca exista o formula de calcul intre un (1) punct W.W si o (1) Kcal ? (adica, cate Kcal are un punct WW ?) Bineinteles daca se poate face asa o comparatie, gen. b-)

Multumesc anticipat, v-am pupat ! :-*

Georgii 07 sep 2011 18:09:51

Re: Ce inseamna puncte WW?
 
Citat:

Anterior postat de BigBoy (Post 783217)
In primul rand un inimos ``Bine v-am gasit!!!`` tuturor slabutzelor de pe aici. Eu sunt un nou venit, actual grasut dar ``bine facut`` in devenire. ;;)

OK, intrebarea mea este daca exista o formula de calcul intre un (1) punct W.W si o (1) Kcal ? (adica, cate Kcal are un punct WW ?) Bineinteles daca se poate face asa o comparatie, gen. b-)

Multumesc anticipat, v-am pupat ! :-*

Bine ai venit.:D

din cate stiu eu nu exista comparatia asta...adica 1 punct ww sa aiba un anumit nr de calorii.
la calculatorul nutritional vei gasi alimentele impreuna cu punctele ww care le au.eu asa stiu.sper ca ai inteles ce vreau sa zic.:P

Slabuta 07 sep 2011 20:20:13

Re: Ce inseamna puncte WW?
 
Citat:

Anterior postat de BigBoy (Post 783217)
In primul rand un inimos ``Bine v-am gasit!!!`` tuturor slabutzelor de pe aici. Eu sunt un nou venit, actual grasut dar ``bine facut`` in devenire. ;;)

OK, intrebarea mea este daca exista o formula de calcul intre un (1) punct W.W si o (1) Kcal ? (adica, cate Kcal are un punct WW ?) Bineinteles daca se poate face asa o comparatie, gen. b-)

Multumesc anticipat, v-am pupat ! :-*

Buna, :)

Din pacate, nu exista o astfel de formula de calcul.
Punctele WW se calculeaza altfel.

BigBoy 08 sep 2011 13:25:43

Re: Ce inseamna puncte WW?
 
Multzam fain fetelor, sunteti fff dragute. >:D< OK, atunci as mai avea o intrebare: cum imi pot calcula singur punctele WW pt or reteta ? (de ex. pt 100 gr de ciorbita sau mancarica facuta de mine acasa) Vad aici Weight Watchers - Retete si puncte punctele aferente pt fff multe retete foarte frumos sortate si aranjate dar sa zicem ca ar fi vreo reteta pe care nu o gasesc acolo si/sau vreau sa imi calculez repejor eu singur cate puncte WW trantesc in oala/tigaie/farfurie ? ;) (aceeasi intrebare o aveam si pt calcularea Kcaloriilor unei retete facuta in casa, dar referitor la aceasta m-am lamurit rapid de aici http://forum.slabute.ro/nevoie-ajuto...eteta-906.html) Deci.. da, mi-ar m-ai trebui sa stiu formula de calcul pt punctele WW la o reteta facuta de mine personal. >:D< BTW Slabuta, GREAT JOB cu acest forum, chiar ajuta fff multi oameni carora le pasa de stilul lor de viata ! Tot respectul pt munca depusa. :)

Slabuta 08 sep 2011 17:33:37

Re: Ce inseamna puncte WW?
 
Citat:

Anterior postat de BigBoy (Post 784208)
Multzam fain fetelor, sunteti fff dragute. >:D< OK, atunci as mai avea o intrebare: cum imi pot calcula singur punctele WW pt or reteta ? (de ex. pt 100 gr de ciorbita sau mancarica facuta de mine acasa) Vad aici Weight Watchers - Retete si puncte punctele aferente pt fff multe retete foarte frumos sortate si aranjate dar sa zicem ca ar fi vreo reteta pe care nu o gasesc acolo si/sau vreau sa imi calculez repejor eu singur cate puncte WW trantesc in oala/tigaie/farfurie ? ;) (aceeasi intrebare o aveam si pt calcularea Kcaloriilor unei retete facuta in casa, dar referitor la aceasta m-am lamurit rapid de aici http://forum.slabute.ro/nevoie-ajuto...eteta-906.html) Deci.. da, mi-ar m-ai trebui sa stiu formula de calcul pt punctele WW la o reteta facuta de mine personal. >:D< BTW Slabuta, GREAT JOB cu acest forum, chiar ajuta fff multi oameni carora le pasa de stilul lor de viata ! Tot respectul pt munca depusa. :)

Iti dau o solutie rapida pentru a afla puncte WW.

In momentul in care adaugi o reteta la calculatorul nutritional Calorii, calculator calorii, calculator nutriţional - Calorii.Slabute.ro, adaugi si valorile nutritionale (calorii, proteine, grasimi, carbohidrati, fibre), cand vei apasa pe butonul salvare, automat se vor calcula punctele WW. Cand vei accesa baza de date cu puncte WW vei gasi reteta ta cu punctele WW calculate. :)

ps: multumim pentru apreciere. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:27:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO