forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   M-am cam plictisit de calculat calorii... (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/m-cam-plictisit-calculat-calorii-1577.html)

8ia 17 oct 2009 18:19:45

M-am cam plictisit de calculat calorii...
 
fetele.....m-am cam plictisit de calculat calorii...si eu tot vreu sa scap de burtica...daca renunt la dulciuri o vreme...mananc doar manacre gatita si o placinta cu mere la scoala,fac jumatate de ora exercitii pt abdomen pot scapa de burtica:-??

8ia 17 oct 2009 18:36:28

Re: M-am cam plictisit de calculat calorii...
 
fetele.....m-am cam plictisit de calculat calorii...si eu tot vreu sa scap de burtica...daca renunt la dulciuri o vreme...mananc doar manacre gatita si o placinta cu mere la scoala,fac jumatate de ora exercitii pt abdomen in fiecare zi... pot scapa de burtica

8ia 17 oct 2009 19:04:42

Re: M-am cam plictisit de calculat calorii...
 
imi poate rsp si mie cineva aici...va rog:X:x:x

meapasarica 17 oct 2009 19:26:09

Re: M-am cam plictisit de calculat calorii...
 
Citat:

Anterior postat de 8ia (Post 41381)
imi poate rsp si mie cineva aici...va rog:X:x:x

depinde ce mancare gatita, trebuie sa te feresti de grasimi si sa eviti sa combini carbo cu proteine...nu stiu daca ai capacitatea sa apreciezi ce mananci fara sa cantaresti si fara sa calculezi caloriile...bineinteles ca trebuie sa faci asa cum crezi tu ca e cel mai bine pentru tine...dar consemnand in fiecare zi ce mananci si cata miscare faci cred ca te va invata si sa fii mai disciplinata in general, deci eu sunt de parere ca nu ar trebiui sa renunti;)

8ia 17 oct 2009 19:37:08

Re: M-am cam plictisit de calculat calorii...
 
problema este ca am ceva lipsa mare de calciu..iar mama ma preseaza sa tot mannc ca sa nu ma dsitrug ..dar eu vreau sa slabesc..sa zicem dimineata 2 oua fierte si seara mancarica de cartofi,bors,sau supa...a si la amiaza placinta cu mere:Xsi nu mananc chiar asa mult...macare gatita foarte putina..dar de la dulciuri...daca se poate cat mai mult::DD

meapasarica 17 oct 2009 19:42:44

Re: M-am cam plictisit de calculat calorii...
 
Citat:

Anterior postat de 8ia (Post 41399)
problema este ca am ceva lipsa mare de calciu..iar mama ma preseaza sa tot mannc ca sa nu ma dsitrug ..dar eu vreau sa slabesc..sa zicem dimineata 2 oua fierte si seara mancarica de cartofi,bors,sau supa...a si la amiaza placinta cu mere:Xsi nu mananc chiar asa mult...macare gatita foarte putina..dar de la dulciuri...daca se poate cat mai mult::DD

pai daca ai lipsa mare de calciu, aia nu se rezolva cu bors, cartofi etc...eu cred ca in loc de placinte si dulciuri ai putea sa incerci lactate slabe in calorii, exista o mre varietate pe care ai putea-o introcduce in alimentatia ta, si in acelasi timp sa renunti la carbo din cartofi paine etc.Exista legume care contin calciu, cum ar fi conopida, fasole, mazare, telina...deci exista variante, dar lactatele raman cele mai importante

8ia 17 oct 2009 19:50:43

Re: M-am cam plictisit de calculat calorii...
 
iau calciu separat...si cam la astea as avea dispozitie acum in timpul iernii...in schimb consum mere multe......si dulce nu mai mananc pt ca imi consuma din calciu..deci ar putea avea vreun rezultat???

meapasarica 17 oct 2009 19:53:32

Re: M-am cam plictisit de calculat calorii...
 
Citat:

Anterior postat de 8ia (Post 41406)
iau calciu separat...si cam la astea as avea dispozitie acum in timpul iernii...in schimb consum mere multe......si dulce nu mai mananc pt ca imi consuma din calciu..deci ar putea avea vreun rezultat???

nu stiu ce sa zic...fa si tu o incercare cu programul pe care ti-l propui tu sa zicem cam doua saptamani si dup-aia cantareste-te sa vezi care sunt rezultatele...dar sa nu uiti sa faci si sport, cel putin o jum de ora zilnic

8ia 17 oct 2009 19:55:25

Re: M-am cam plictisit de calculat calorii...
 
oki....:X:Xfii sigura ca o sa fiu ff ambitioasa ca am cam "uitat" de calorii in ultima saptamana;;);;)

miryutza 30 oct 2011 19:52:26

Re: M-am cam plictisit de calculat calorii...
 
Si eu m'am plictisit de acest lucru...:)) dar asta e viata.. daca nu iti creezi un stil de viata sanatos, fara sa mai stai sa calculezi mereu..sa ai un regim adecvat nu nu ai cum sa nu reusesti.. Multa bafta tuturor slabutelor aflate la inceput de drum. va pup :*


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:06:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO