forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Am mancat putin si totusi m-am ingrasat (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/mancat-putin-totusi-m-ingrasat-4116.html)

TheMilady 10 iun 2010 00:30:14

Am mancat putin si totusi m-am ingrasat
 
uneori nu mai inteleg ce se intampla..am inceput un regim din 1 iunie, toate bune si frumoase. insa azi, nu prea am avut pofta de mancare, am fost tot pe drumuri, am apucat sa mananc doar f putin, cand ma cantaresc, poc+1 kg...oare de ce? nu am exagerat nici cu apa...stiu ca mai fac uneori si retentie dar acum nu inteleg de ce ma simt asa balonata/umflata si nu slabesc nicicum. am asa cateva zile pe lune in care imi vine sa urlu:( a patit cineva acelasi lucru?

justbelieve 10 iun 2010 07:11:14

Re: Nu stiu ce se intampla
 
Citat:

Anterior postat de TheMilady (Post 215058)
uneori nu mai inteleg ce se intampla..am inceput un regim din 1 iunie, toate bune si frumoase. insa azi, nu prea am avut pofta de mancare, am fost tot pe drumuri, am apucat sa mananc doar f putin, cand ma cantaresc, poc+1 kg...oare de ce? nu am exagerat nici cu apa...stiu ca mai fac uneori si retentie dar acum nu inteleg de ce ma simt asa balonata/umflata si nu slabesc nicicum. am asa cateva zile pe lune in care imi vine sa urlu:( a patit cineva acelasi lucru?

Probabil ai mancat sub 1000 kcal,iar acum suporti consecintele.Alta explicatie nu gasesc.

Tina 10 iun 2010 19:00:42

Re: Am mancat putin si totusi m-am ingrasat
 
daca ai mancat predominant fructe aceasta e cauza... predominant inseaman peste 300g/zi.

deadcountess 10 iun 2010 19:09:04

Re: Am mancat putin si totusi m-am ingrasat
 
Citat:

Anterior postat de TheMilady (Post 215058)
uneori nu mai inteleg ce se intampla..am inceput un regim din 1 iunie, toate bune si frumoase. insa azi, nu prea am avut pofta de mancare, am fost tot pe drumuri, am apucat sa mananc doar f putin, cand ma cantaresc, poc+1 kg...oare de ce? nu am exagerat nici cu apa...stiu ca mai fac uneori si retentie dar acum nu inteleg de ce ma simt asa balonata/umflata si nu slabesc nicicum. am asa cateva zile pe lune in care imi vine sa urlu:( a patit cineva acelasi lucru?

Eu patesc asta in fiecare luna in zilele alea "fericite".
N-are rost sa te cantaresti zilnic, o data pe saptamana ajunge.
Ai un pic de rabdare ;) abia ai inceput dieta. Nu te descuraja.

Slabuta 10 iun 2010 19:58:57

Re: Am mancat putin si totusi m-am ingrasat
 
Citat:

Anterior postat de TheMilady (Post 215058)
uneori nu mai inteleg ce se intampla..am inceput un regim din 1 iunie, toate bune si frumoase. insa azi, nu prea am avut pofta de mancare, am fost tot pe drumuri, am apucat sa mananc doar f putin, cand ma cantaresc, poc+1 kg...oare de ce? nu am exagerat nici cu apa...stiu ca mai fac uneori si retentie dar acum nu inteleg de ce ma simt asa balonata/umflata si nu slabesc nicicum. am asa cateva zile pe lune in care imi vine sa urlu:( a patit cineva acelasi lucru?

Fetelor, faptul ca nu mancati mult si aveti drumuri nu este intotdeauna echivalent cu slabitul. :) Cam de cele mai multe ori cu ingrasatul.:-s

Daca ai avut un aport caloric mic este posibil sa te fi ingrasat.
Asta-i rasplata organismului pentru ca il infometam.

TheMilady 11 iun 2010 06:55:25

Re: Am mancat putin si totusi m-am ingrasat
 
am aflat de ce a fost ziua aceea asa rea..se pare ca am probleme cu fierea, si urmatoarea dimineata s-a descarcat.oricum rau e ca se descarca asa greu si am 2-3 zile pe luna in care sunt f balonata si nu ma simt bine deloc:(

MIRUTZA 11 iun 2010 08:56:27

Re: Am mancat putin si totusi m-am ingrasat
 
Citat:

Anterior postat de TheMilady (Post 215058)
uneori nu mai inteleg ce se intampla..am inceput un regim din 1 iunie, toate bune si frumoase. insa azi, nu prea am avut pofta de mancare, am fost tot pe drumuri, am apucat sa mananc doar f putin, cand ma cantaresc, poc+1 kg...oare de ce? nu am exagerat nici cu apa...stiu ca mai fac uneori si retentie dar acum nu inteleg de ce ma simt asa balonata/umflata si nu slabesc nicicum. am asa cateva zile pe lune in care imi vine sa urlu:( a patit cineva acelasi lucru?

Ce ciudat! Si eu am inceput pe 1 iunie..si la mine...nimik nu sa intamplat...nu vrea sa coboare acu' cantarului si de pe 1 iunie, pap 1300 kcal si fac sport:(

TheMilady 11 iun 2010 17:18:01

Re: Am mancat putin si totusi m-am ingrasat
 
eu sunt sigura ca eu am probleme cu fierea si digestia, probabil ca e f incarcata de la alimentatia incorecta. tu ce simptome ai? ce crezi ca nu te lasa sa slabesti?

MIRUTZA 11 iun 2010 20:26:27

Re: Am mancat putin si totusi m-am ingrasat
 
Nu stiu exact...ce am observat e ca :
- si eu am o digestie lenta si pentru asta beau ceaiuri care ma ajuta:)
- imi plac foarte mult garniturile, carnea nu imi ofera nici o satisfactie
- in fiecare seara ma lupt cu tot felul de pofte...de dulce in general, dar ffff rar cedez
- slabesc f greu...cel mai mult am slabit 5 kg
- oamenii care ma stiu, zic ca probabil retin apa in organism
- decand ma stiu m-am abtinut de la f. multe, am mancat putin, nu mananc seara si niciodata nu am mancat ca sa ma simt ca ma satur, ca pleznesc...nu stiu ce e aia:(

TheMilady 13 iun 2010 22:51:54

Re: Am mancat putin si totusi m-am ingrasat
 
te inteleg perfect! si eu am exact aceleasi probleme dar incerc treptat sa le rezolv. de exemplu incerc sa mananc putin si sa vad la ce alimente nu reactionez ok, dar in mare nu prea mananc mancaruri grase pt ca alea din start imi fac rau. Mai nou vad ca si unele fructe imi provoaca balonari dar nu renunt inca la ele, deoarece vreau ca stomacul meu sa se obisnuiasca sa le digere. Eu zic ca ar trebui sa incepi cu o cura de detoxifiere, sa bei in fiecare dimi si seara o ceasca de apa calduta amestecata cu 1/2 lamaie stoarsa, eu de ex beau lamaie stoarsa cu gref dimi si seara lamaie stoarsa cu porto. si ma simt mult mai bine. am luat de asemenea ceva fiole de la naturalia se numeste hepatic forte si de cand le iau ma simt mult mai bine, ar trebui sa le incerci, macar 1 luna sa vezi cum te simti. in legatura cu retentia de apa...aia e un chin si pt mine..am renuntat la cafea, cola, beau f rar si chestii sarate, iarasi mancarurile procesate sunt rele.bafta sa ai in continuare, tine-ma la curent cu regimul!


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:07:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO