forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Nu mi-e foame... (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/nu-mi-e-foame-3038.html)

impossible93 08 mar 2010 15:38:28

Nu mi-e foame...
 
Buna fetelor:X

Am si eu o problema...
Nu mi-e foame...Tin dieta in adevaratul sens al cuv de o sapt...rezultatele nu s-au lasat asteptate asa ca am dat 5 cm din talie 3 din fund si bust....kg...ma voi cantari sapt viitoare(obiceiul meu este din 2 in 2 sapt)
Iar sport fac la scoala,zilnic acasa si in week-end joc basket...de curand m-am inscris in echipa scolii...deci si mai mult sport!

Incerc mereu sa depasesc 1000 de calorii insa nu imi reuseste niciodata:(.
..[*12*]

Gea 08 mar 2010 15:45:54

Re: Fetelor!Nu mi-e foame:(...
 
Citat:

Anterior postat de impossible93 (Post 111158)
Buna fetelor:X

Am si eu o problema...
Nu mi-e foame...Tin dieta in adevaratul sens al cuv de o sapt...rezultatele nu s-au lasat asteptate asa ca am dat 5 cm din talie 3 din fund si bust....kg...ma voi cantari sapt viitoare(obiceiul meu este din 2 in 2 sapt)
Iar sport fac la scoala,zilnic acasa si in week-end joc basket...de curand m-am inscris in echipa scolii...deci si mai mult sport!

Incerc mereu sa depasesc 1000 de calorii insa nu imi reuseste niciodata:(.
..[*12*]

in primul rand felicitari pentru centimetrii pierduti. E foarte bine :)

Legat de mancare.... incearca sa papi de mai multe ori pe zi, insa mai putin. un mar, un iaurt, o salata, un peste... Poate e mai ok. Mai ales la scoala, tot la a treia pauza sau a doua, poti gusta ceva, insa in cantitati mai mici.

Spor la dieta si sa vii cu informatii noi :)>:D<

impossible93 08 mar 2010 15:54:35

Re: Fetelor!Nu mi-e foame:(...
 
Offf marea mea problema mesele regulate....
Pai cam asa este povestea...:
Dimineata nu am timp...fac naveta..ji deabia am timp sa ma pregatesc pt ca sunt o mareeeee somnoroasa...
La sc dak pap un fruct....
Ajung acasa pap ceva mai consistent...
Seara dak pap un fruct sau iaurt bn...dak nu imi iau portia de sport si la somnik...

Cred ca-mi misc fundul asta mare la bucatarie sa pap ceva ca azi pana la ora 4 am papat doar 60 grame pufuleti(ops)...:P

ianna 08 mar 2010 16:17:13

Re: Fetelor!Nu mi-e foame:(...
 
Citat:

Anterior postat de impossible93 (Post 111172)
Offf marea mea problema mesele regulate....
Pai cam asa este povestea...:
Dimineata nu am timp...fac naveta..ji deabia am timp sa ma pregatesc pt ca sunt o mareeeee somnoroasa...
La sc dak pap un fruct....
Ajung acasa pap ceva mai consistent...
Seara dak pap un fruct sau iaurt bn...dak nu imi iau portia de sport si la somnik...

Cred ca-mi misc fundul asta mare la bucatarie sa pap ceva ca azi pana la ora 4 am papat doar 60 grame pufuleti(ops)...:P

nu vrei sa papi nu ca nu poti

la scoala pe papa fructe ! nu fruct...adica 3 mere..sau mere si banane..ca doar nu ai o singura pauza

in drum spre scoala un sandvis fara paine... sau o cana cu lapte in timp ce t e imbrac ...sau un castronel cu lapte si cereale

Supergirl 08 mar 2010 16:37:54

Re: Fetelor!Nu mi-e foame:(...
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 111188)
nu vrei sa papi nu ca nu poti

la scoala pe papa fructe ! nu fruct...adica 3 mere..sau mere si banane..ca doar nu ai o singura pauza

in drum spre scoala un sandvis fara paine... sau o cana cu lapte in timp ce t e imbrac ...sau un castronel cu lapte si cereale

Huh?Sendvis fara paine?Poti sa fii mai explicita,te rog?:)
Cat despre atingerea nr de 1000 de kcal...si eu am aceiasi problema.Ideea e ca daca fac asa cum spui tu cu fructe in fiecare pauza,la un moment dat ma simt prost pt ca am impresia ca am mancat mult prea mult.Incerc totusi sa nu scad prea mult sub 1000.Maxim 750-800.Bine...asta cand nu mai intind mana dupa vreun drops,un patratel de ciocolata.:">.
Impossible cred ca cea mai buna varianta pt micul dejun atunci cand te grabesti sunt cerealele.Sunt consistente si nu iti ia mult timp sa le pui intr-un bol cu lapte si sa le mananci.Sau ai putea sa incerci s ate trezesti cu 10 min mai inainte.:)

ianna 08 mar 2010 16:41:54

Re: Fetelor!Nu mi-e foame:(...
 
Citat:

Anterior postat de Supergirl (Post 111205)
Huh?Sendvis fara paine?Poti sa fii mai explicita,te rog?:)
Cat despre atingerea nr de 1000 de kcal...si eu am aceiasi problema.Ideea e ca daca fac asa cum spui tu cu fructe in fiecare pauza,la un moment dat ma simt prost pt ca am impresia ca am mancat mult prea mult.Incerc totusi sa nu scad prea mult sub 1000.Maxim 750-800.Bine...asta cand nu mai intind mana dupa vreun drops,un patratel de ciocolata.:">.
Impossible cred ca cea mai buna varianta pt micul dejun atunci cand te grabesti sunt cerealele.Sunt consistente si nu iti ia mult timp sa le pui intr-un bol cu lapte si sa le mananci.Sau ai putea sa incerci s ate trezesti cu 10 min mai inainte.:)


daca tu consideri...desi pe forum sunt destule info...ca sub 1000kcal/zi e ok... apoi treaba voastra... sunteti tinere si va nenorociti organsimul tocmai cand el se dezvolta....

sandvis fara paine

2 felii de salam cu 2 felii de sunca si cu una de branza... iar salamul sau sunca e pe post de paine...daca va place ardeiul gras/gogosarul...poate el sa inlocuiasca painea... si o sa va simtiti foarte satule si ati luat si un numar de calorii bune:)

Supergirl 08 mar 2010 17:01:19

Re: Nu mi-e foame...
 
Interesanta optiune pt mic dejun,cred ca o sa o incerc cat de curand.
Despre consecintele consumatului unui nr mic de calorii am citit cam tot ce a fost pe forum,si crede-ma ca stiu ca e gresit.Doar ca obiceiul prost...incerc sa il schimb incet -incet totusi...:-s

impossible93 08 mar 2010 17:48:58

Re: Nu mi-e foame...
 
Este foarte grav ce facem noi...dar kum sa ne indreptam cand nu prea avem timp...:(:(:(...

Si akum ma simt foarte rau mi-am infipt dintii intr-un sandwish cu PAINE salam si branza topita:((:((:((...in total 400 calorii...(fata rea rea rea)
Cum sa fac sa-mi indrept greseala;((:((

Dar tot nu am depasit norma mi-au ramas 400-600 calorii...:(:(:(...Ce sa pap?

ianna 08 mar 2010 18:20:01

Re: Nu mi-e foame...
 
Citat:

Anterior postat de impossible93 (Post 111280)
Este foarte grav ce facem noi...dar kum sa ne indreptam cand nu prea avem timp...:(:(:(...

Si akum ma simt foarte rau mi-am infipt dintii intr-un sandwish cu PAINE salam si branza topita:((:((:((...in total 400 calorii...(fata rea rea rea)
Cum sa fac sa-mi indrept greseala;((:((

Dar tot nu am depasit norma mi-au ramas 400-600 calorii...:(:(:(...Ce sa pap?

deci n-ai mancat nimic toata ziua decat un sandvis?

impossible93 08 mar 2010 18:53:34

Re: Nu mi-e foame...
 
si 60 de grame pufuleti...insa nu imi este foame....
cum depasesc ratia:((:((???


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:31:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO