forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Pastile de slabit din plante naturale (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/pastile-slabit-plante-naturale-4433.html)

claudia1105 09 iul 2010 18:41:13

Pastile de slabit din plante naturale
 
sunt cam aproape 2 saptamani d cand incerc sa slabesc natural.si alergat dimineata si tae bo si mancare mai rarut...tot greutatea de 84 am..am vazut intr-o revista niste pastile naturale..din plante naturale.vreau si eu sa comand, ma gandesc ca rau nu are ce sa imi faca...:ss..am nevoie de un sfat, te rog..:*

Slabuta 09 iul 2010 19:06:03

Re: Pastile de slabit din plante naturale
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 247925)
sunt cam aproape 2 saptamani d cand incerc sa slabesc natural.si alergat dimineata si tae bo si mancare mai rarut...tot greutatea de 84 am..am vazut intr-o revista niste pastile naturale..din plante naturale.vreau si eu sa comand, ma gandesc ca rau nu are ce sa imi faca...:ss..am nevoie de un sfat, te rog..:*

Esti sigura ca acele pastile sunt 100% din plante naturale?:-/
Se pot scrie multe, nu stiu daca trebuie sa si le crezi acum.

Slabuta 09 iul 2010 19:08:33

Re: Pastile de slabit din plante naturale
 
ps: De ce nu iti faci meniurile ca sa putem acum vedea de ce nu ai slabit? Acum e foarte greu sa imi dau seama ce ai facut in astea 2 saptamani si nu ai slabit.

M-am dus la jurnalul tau de meniuri, am gasit un singur meniu salvat, care este departe de "sanatos".

Calea era simpla, nu stiu de ce trebuie sa o mai complici cu pastile:-/

Adella 09 iul 2010 19:09:15

Re: Pastile de slabit din plante naturale
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 247925)
sunt cam aproape 2 saptamani d cand incerc sa slabesc natural.si alergat dimineata si tae bo si mancare mai rarut...tot greutatea de 84 am..am vazut intr-o revista niste pastile naturale..din plante naturale.vreau si eu sa comand, ma gandesc ca rau nu are ce sa imi faca...:ss..am nevoie de un sfat, te rog..:*

Buna Claudia ..pot fi si 100% naturale ..se stie insa faptul ca sunt plante daunatoare organismului ..nu uita cati copii au intrat in coma cu plante etnobotanice ..majoritatea pastilelor de slabit au droguri care s apacaleasca organismul si mai rau sa devii dependenta de ele ..nu e o solutie :)
Ai rabdare ..poate e doar o perioada de stagnare ..se intampla ;)>:D<
Continua sa mananci sanatos si sa faci sport si va fi bine;)>:D<

claudia1105 09 iul 2010 19:46:09

Re: Pastile de slabit din plante naturale
 
problema la meniu este ca eu nu sunt obisnuita sa imi estimez mancarea asa...spre exmplu o farfurie de ciorbita sau pilaf?cum o estimez?sau o mana de seminte?sunt pastile hca poate ati auzit de ele..am mai luat demult niste pastile de slabite..insa am slabit doar 2 kg.m-am gandit sa incerc dar nu scrie nimic de reactii adverse pe site lor..:-ss

Adella 09 iul 2010 19:51:46

Re: Pastile de slabit din plante naturale
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 248017)
problema la meniu este ca eu nu sunt obisnuita sa imi estimez mancarea asa...spre exmplu o farfurie de ciorbita sau pilaf?cum o estimez?sau o mana de seminte?sunt pastile hca poate ati auzit de ele..am mai luat demult ..insa am slabit doar 2 kg.m-am gandit sa incerc dar nu scrie nimic de reactii adverse pe site lor..:-ss

:)Buna Claudita din nou ,
Aici nu incurajam sub nici o forma pastilele ..cu o dieta echilibrata bogata in nutrienti sanatosi si sport e imposibil sa nu slabesti ..nu te-ai gandit ca poate chiar de la acele pastile ti-ai incetinit metabolismul?
Spun NU categoric la orice pastila ...au bani pentru promovat si sunt acoperiti ,de cele mai multe ori se bazeaza pe putine studii si minciuni ..te rog s anu cazi in capcana!!!
Nu pot sa cred ca inca sunt oameni care se lasa pacaliti de aceste clisee:-s
La tine te gandesti? la sanatatea ta ? cum va arata corpul tau pe interior ? Stii cate femei au murit de atac cerebral si stop cardiac? De cele mai multe ori ridica tensiunea la cote maxime ..slabesc inima si se rup vasele de sange :(asta nu va scrie nimeni pe site;)

claudia1105 09 iul 2010 20:14:11

Re: Pastile de slabit din plante naturale
 
off..daca ai sti cat de greu imi e...si cat de dezamagita sunt de fiecare data cand ma uit in oglinda..si mai ales ca eu sunt foarte pofticioasa, si am renuntat la multe dulciuri si mancaruri nesanatoase.si mai als ca nu am rezultate.macar 2 kg si m-as fi ambitionat mai mult.....dar asa...azi chiar am mancat o inghetata de fructe, mai devreme eram asa suparata mi-am zis ca oricum daca mananc sau nu tot greutatea asta o am....:(:(:(:(:
acum mi-a mai trecut dar nu mai am motivatia de la inceput..sunt destul d scumpe pastilele astea, m-am gandit ca poate merita, mai ales ca spuneau ca se pierde inca din prima zi....sunt complet bulversata, si cred ca am o depresie feminina (cum obisnuiesc sa spun;)) )

Adella 09 iul 2010 20:16:37

Re: Pastile de slabit din plante naturale
 
Citat:

Anterior postat de claudia1105 (Post 248061)
off..daca ai sti cat de greu imi e...si cat de dezamagita sunt de fiecare data cand ma uit in oglinda..si mai ales ca eu sunt foarte pofticioasa, si am renuntat la multe dulciuri si mancaruri nesanatoase.si mai als ca nu am rezultate.macar 2 kg si m-as fi ambitionat mai mult.....dar asa...azi chiar am mancat o inghetata de fructe, mai devreme eram asa suparata mi-am zis ca oricum daca mananc sau nu tot greutatea asta o am....:(:(:(:(:
acum mi-a mai trecut dar nu mai am motivatia de la inceput..sunt destul d scumpe pastilele astea, m-am gandit ca poate merita, mai ales ca spuneau ca se pierde inca din prima zi....sunt complet bulversata, si cred ca am o depresie feminina (cum obisnuiesc sa spun;)) )

>:D<La toate ne e greu indiferent de greutate ..important e sa nu uiti obiectivul ..daca nu slabesti inseamna ca undeva gresesti ...sa ne pui aici meniurile si asa vom stii cum sa te ajutam;;)

LicuriciColorat 09 iul 2010 20:19:25

Re: Pastile de slabit din plante naturale
 
sincer iti spun
am auzit cateva cunostinte ale mame care au luat pastile(foarte foarte scumpe,au costa milioane in lei vechi) si s-au ingrasat la loc
indiferent de pastile,chiar daca sunt naturale nu te ajuta
sportul si alimentatia asta te slabesc
depinde ce mananci
poi iti poti cumpara un cantar de bucatarie,am intrebat la noi la 38 si au zis ca o sa aduc si costa 5 lei,oricum is si la 20 lei deci nu is scumpe
asa iti poti cantarii papica si sa papi cantitati normale,3 mese si 2 gustari pe zi,sa faci combinatii de alimente bune si sport
sunt sigura ca ai da jos daca ai respecta cateva reguli de baza,n-ai avea nevoie de pastile:)

Slabuta 09 iul 2010 20:24:22

Re: Pastile de slabit din plante naturale
 
Acum incep sa inteleg unele lucruri.

S-ar putea ca aproximarile pe care le faci sa fie gresite si de fapt sa mananci mai putin sau mai mult.

Vezi ca un cantar de bucatarie nu este scump, hai sa o luam de luni cu piciorul drept. :)

Incepi sa fii atenta la cantitati, la ce mananci, asta e cel mai important si vii duminica si ne spui ce meniu iti stabilesti pentru luni, o sa stabilim cu o zi inainte :)

La sport continui si ai cuvantul meu ca rezultate vor fi :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:24:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO