Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 02 sep 2010, 22:35:30
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Lightbulb Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!

Buna! Numele meu este Roxana si am 16 ani. Sunt intr-unul din acele momente..cand pur si simplu kilogramele de pe tine par mult prea grele
Am 68 de kilograme.Am avut si 71. dar vreau mai mult. Sunt cat o balenuta. Am inceput ,in urma cu cateva luni ,un regim deosebit de eficient . Dar problema mea e ca nu pot sa ma tin de el Nu in sensul ca as manca o felie de paine in plus ...
Tin regimul timp de o saptamana.....perfect .. slabesc cat ma asteptam(deci ar trebui sa am motivatie in continuare ,teoretic) ..si apoi clachez spectaculos. Din nou ,nu va aasteptati la o greseala micuta.Asteptati-va la vreo 4-5 zile la rand in care cumpar ciocolata si dulciuri cu carul ,si le mananc non -stop .
Nu stiu ,parca e un fel de boala....gen cum sunt alcoolicii .Pur si simplu nu pot sa trec peste etapa asta. Si nu e pentru ca regimul meu ar fi restrictiv -e genul ala de dieta in care mananci mult si cu cap ...si nu iti e niciodata foame.
Si am inceput sa ma gandesc. Poate faptul ca ma inec in dulciuri dupa o saptamana de dieta e pur si simplu o problema in capul meu. Imi lipseste suportul de care am nevoie Pentru ca tin aceasta dieta singura. Parintii ma sprijina....ok. Dar dintre prietenele mele nimeni nu stie. Si e greu de dus o dieta singura,credeti-ma
Asa ca am postat pe acest site,pentru a putea discuta despre asta Ar fi dragut ca subiectul dietei sa nu mai fie un tabu Si pot sa ofer sprijin inapoi tuturor care au nevoie . Unde-s mai multi puterea creste.
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 03 sep 2010, 14:04:38
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Buna! Numele meu este Roxana si am 16 ani. Sunt intr-unul din acele momente..cand pur si simplu kilogramele de pe tine par mult prea grele
Am 68 de kilograme.Am avut si 71. dar vreau mai mult. Sunt cat o balenuta. Am inceput ,in urma cu cateva luni ,un regim deosebit de eficient . Dar problema mea e ca nu pot sa ma tin de el Nu in sensul ca as manca o felie de paine in plus ...
Tin regimul timp de o saptamana.....perfect .. slabesc cat ma asteptam(deci ar trebui sa am motivatie in continuare ,teoretic) ..si apoi clachez spectaculos. Din nou ,nu va aasteptati la o greseala micuta.Asteptati-va la vreo 4-5 zile la rand in care cumpar ciocolata si dulciuri cu carul ,si le mananc non -stop .
Nu stiu ,parca e un fel de boala....gen cum sunt alcoolicii .Pur si simplu nu pot sa trec peste etapa asta. Si nu e pentru ca regimul meu ar fi restrictiv -e genul ala de dieta in care mananci mult si cu cap ...si nu iti e niciodata foame.
Si am inceput sa ma gandesc. Poate faptul ca ma inec in dulciuri dupa o saptamana de dieta e pur si simplu o problema in capul meu. Imi lipseste suportul de care am nevoie Pentru ca tin aceasta dieta singura. Parintii ma sprijina....ok. Dar dintre prietenele mele nimeni nu stie. Si e greu de dus o dieta singura,credeti-ma
Asa ca am postat pe acest site,pentru a putea discuta despre asta Ar fi dragut ca subiectul dietei sa nu mai fie un tabu Si pot sa ofer sprijin inapoi tuturor care au nevoie . Unde-s mai multi puterea creste.
Intra aici, poate sa fie ceva nou si bun pentru tine si organismul tau. Este o provocare
http://forum.slabute.ro/concursuri/l...brie-6141.html
In primul rand trebuie sa te gandesti la sanatatea ta,iar dupa la aspectul fizic. Persoanele supraponderale si obeze sunt mult mai mult supuse la diferite boli.

De ce iti cumperi singura dulciuri,daca stii ca nu sunt bune? Eu la inceput asa am renuntat la ele, nu aveam in casa ,nu-mi cumparam. Iar acum e plina casa de dulciuri si am si cioco dietetic,iar momentan nu ma tenteaza. Am observat ca de cand am renuntat la zahar am slabit mai frumos,am mai multa incredere in mine.
Cand vrei sa mananci ciocolata gandestete cat de rau iti v-a sta cu ea pe burtica/fund/coapse! In primul rand totul tine de psihic.

Ai un mare avantaj ca te sustine familie. Eu nu am nici un sprijin la mine in familie,iar la prietene nici atata,toate mananca cipsuri,ciocolata mai ales cand iesim afara seara ,dar eu sunt mai puternica decat acele mici delici,care defapt sunt doar pe moment.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 03 sep 2010, 14:12:33
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Ai un mare avantaj ca te sustine familie. Eu nu am nici un sprijin la mine in familie,iar la prietene nici atata,toate mananca cipsuri,ciocolata mai ales cand iesim afara seara ,dar eu sunt mai puternica decat acele mici delici,care defapt sunt doar pe moment.
Exact asta cred si eu si imi pare rau ca uneori dulciurile sunt mai puternice decat mine.. daar asta o sa se schimbe
Multumesc mult pentru incurajari
Ciocolata dietetica e tot la fel de daunatoare ? Stii , imi pacaleam pofta de dulciuri cu ea,intr-o perioada. Daar...cand am inceput sa mananc si din aia ca sparta ...am decis sa renunt
Am observat asta in relatia mea cu ciocolata..nu pot face compromisuri mici ...daaca e ciocolata,trebuie sa fie multa.Dar nu o sa inteleg niciodata de ce
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 03 sep 2010, 14:22:43
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Exact asta cred si eu si imi pare rau ca uneori dulciurile sunt mai puternice decat mine.. daar asta o sa se schimbe
Multumesc mult pentru incurajari
Ciocolata dietetica e tot la fel de daunatoare ? Stii , imi pacaleam pofta de dulciuri cu ea,intr-o perioada. Daar...cand am inceput sa mananc si din aia ca sparta ...am decis sa renunt
Am observat asta in relatia mea cu ciocolata..nu pot face compromisuri mici ...daaca e ciocolata,trebuie sa fie multa.Dar nu o sa inteleg niciodata de ce
In primul rand trebuie sa vb cu psihicul tau ca sa fie bine.
Incearca ciocolata cu peste 70%cacao,este benefica pentru organism.
Ciocolata dietetica este putin mai dedaunatoare pentru ca nu contine zahar.
Defapt nici ciocolata normala nu este daunatoare daca nu este mancata in exces. 3bucatele de ciocolata la 3-4zile nu a ingrasat pe nimeni.
Ce sport practici?
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 03 sep 2010, 14:36:57
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


In primul rand trebuie sa vb cu psihicul tau ca sa fie bine.
Incearca ciocolata cu peste 70%cacao,este benefica pentru organism.
Ciocolata dietetica este putin mai dedaunatoare pentru ca nu contine zahar.
Defapt nici ciocolata normala nu este daunatoare daca nu este mancata in exces. 3bucatele de ciocolata la 3-4zile nu a ingrasat pe nimeni.
Ce sport practici?
am intat in concursul o luna fara ciocolata, asa ca de acum nici de ai nu mai mananc Poate asa ma vindec si eu de "dependenta"
De 2 saptamani incoace, merg la sala in fiecare zi,de luni pana vineri asta inseamna o ora jumatate de sport continand zumba fitness,tae-bo,fitness,cardio Imi place foarte mult sa merg la sala,are un program foarte variat si chiar ma simt bine
Stii cumva cam care sunt valorile normale pentru procentul de grasime corporala ? pentru ca mi-a fost calculat in profil ,si nu stiu daca e de bine sau de rau
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 03 sep 2010, 14:47:32
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
Buna! Numele meu este Roxana si am 16 ani. Sunt intr-unul din acele momente..cand pur si simplu kilogramele de pe tine par mult prea grele
Am 68 de kilograme.Am avut si 71. dar vreau mai mult. Sunt cat o balenuta. Am inceput ,in urma cu cateva luni ,un regim deosebit de eficient . Dar problema mea e ca nu pot sa ma tin de el Nu in sensul ca as manca o felie de paine in plus ...
Tin regimul timp de o saptamana.....perfect .. slabesc cat ma asteptam(deci ar trebui sa am motivatie in continuare ,teoretic) ..si apoi clachez spectaculos. Din nou ,nu va aasteptati la o greseala micuta.Asteptati-va la vreo 4-5 zile la rand in care cumpar ciocolata si dulciuri cu carul ,si le mananc non -stop .
Nu stiu ,parca e un fel de boala....gen cum sunt alcoolicii .Pur si simplu nu pot sa trec peste etapa asta. Si nu e pentru ca regimul meu ar fi restrictiv -e genul ala de dieta in care mananci mult si cu cap ...si nu iti e niciodata foame.
Si am inceput sa ma gandesc. Poate faptul ca ma inec in dulciuri dupa o saptamana de dieta e pur si simplu o problema in capul meu. Imi lipseste suportul de care am nevoie Pentru ca tin aceasta dieta singura. Parintii ma sprijina....ok. Dar dintre prietenele mele nimeni nu stie. Si e greu de dus o dieta singura,credeti-ma
Asa ca am postat pe acest site,pentru a putea discuta despre asta Ar fi dragut ca subiectul dietei sa nu mai fie un tabu Si pot sa ofer sprijin inapoi tuturor care au nevoie . Unde-s mai multi puterea creste.
De ce trebuie sa fie subiectul dieta un tabu. De ce trebuie sa te ascunzi de prietene? Facand acest lucru risti sa mananci prostii doar din politete sau ca sa nu isi dea seama cineva ca tii dieta. Asa cum un diabetic nu-si risca sanatatea indopandu-se cu dulciuri de jena altora, tot la fel ai si tu dreptul sa alegi ce bagi in gura. Ce conteaza mai mult, cum arati si te simt tu sau ce comenteaza unii-altii care aud ca tii dieta?
Daca nu poti trai fara ciocolata incearca sa te limitezi la un patratel/o bomboana pe zi. (Stiu cum e sa nu poti fara dulce, eu as muri de inima rea ca in povesti daca nu ar mai exista ciocolata, dar o privesc ca pe o pofta, un rasfat, si nu un aliment de baza )
Si nu mai gandi negativ , nu depinde decat de tine daca esti o cauza pierduta sau nu.
Succes
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 03 sep 2010, 15:21:56
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
De ce trebuie sa fie subiectul dieta un tabu. De ce trebuie sa te ascunzi de prietene? Facand acest lucru risti sa mananci prostii doar din politete sau ca sa nu isi dea seama cineva ca tii dieta. Asa cum un diabetic nu-si risca sanatatea indopandu-se cu dulciuri de jena altora, tot la fel ai si tu dreptul sa alegi ce bagi in gura. Ce conteaza mai mult, cum arati si te simt tu sau ce comenteaza unii-altii care aud ca tii dieta?
Succes
Multumesc mult pentru incurajare
Imi e mai dificil sa vorbesc despre dieta cu prietene care au cu 20 de kg mai putin ca mine de asta am si intrat pe acest forum ,sa pot vorbi despre dieta cu persoane care imi inteleg problemele mai bine
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 03 sep 2010, 15:24:15
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
am intat in concursul o luna fara ciocolata, asa ca de acum nici de ai nu mai mananc Poate asa ma vindec si eu de "dependenta"
De 2 saptamani incoace, merg la sala in fiecare zi,de luni pana vineri asta inseamna o ora jumatate de sport continand zumba fitness,tae-bo,fitness,cardio Imi place foarte mult sa merg la sala,are un program foarte variat si chiar ma simt bine
Stii cumva cam care sunt valorile normale pentru procentul de grasime corporala ? pentru ca mi-a fost calculat in profil ,si nu stiu daca e de bine sau de rau
Iti spune acolo in ce categorie te incadrez. De la fitness in jos este de bine.
Bravo pentru ca faci sport.
Dar ai grija ca trebuie sa ai si o zi libera,ca sa lasi muschi sa se relaxeze. Si sportul trebuie facut cu ,,capul'' .
Dependenta sta la noi in capusor. Este un inceput ca te-ai inscris la acest concurs si vrei sa faci ceva bun pentru sanatatea ta.
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 03 sep 2010, 15:29:46
curly.light's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Iti spune acolo in ce categorie te incadrez. De la fitness in jos este de bine.
Bravo pentru ca faci sport.
Dar ai grija ca trebuie sa ai si o zi libera,ca sa lasi muschi sa se relaxeze. Si sportul trebuie facut cu ,,capul'' .
Dependenta sta la noi in capusor. Este un inceput ca te-ai inscris la acest concurs si vrei sa faci ceva bun pentru sanatatea ta.
multumesc mult pentru incurajari
de data asta chiar cred ca o sa reusesc sa ma tin de dieta
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 03 sep 2010, 15:33:35
mvthebest's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Vreau sa nu mai fiu o cauza pierduta!

Citat:
Anterior postat de curly.light Vezi mesajul
multumesc mult pentru incurajari
de data asta chiar cred ca o sa reusesc sa ma tin de dieta
Sunt aici pentru a te ajuta cu orice sfat sau atunci cand gresesti
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
ajutor, greutate, haine, kilograme, motivatie, sanatos, sfaturi slabire, slabire, slabit sanatos, slabuta, vreau sa slabesc

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Vreau sa ajung la 53 kg, nu ma mai suport david Dupa sarcina 21 03 sep 2011 23:23:55
Sunt o cauza pierduta curly.light Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 129 21 apr 2011 22:57:49
Vreau sa fiu mai aproape de slabute:) - Jurnal Dumitritsa dumitritsa91 Arhiva jurnale slabit 159 21 oct 2010 16:24:56
Vreau sa slabesc si sa nu ma mai ingras :( Crx Arhiva subiecte - Am intre 60 kg si 70 kg 59 04 oct 2010 19:46:12
Nu mai vreau sa fiu balena - Jurnal ailime (Emilia) ailime27 Arhiva jurnale slabit 55 02 iul 2010 13:02:00

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole