forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Pofta de mancare incontrolabila!!! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/pofta-mancare-incontrolabila-9138.html)

Vanille 17 mai 2011 19:17:21

Pofta de mancare incontrolabila!!!
 
Slabutelor, am nevoie de sfaturile voastre...in ultima vreme mereu am pofta de mincare...si desi ceva timp in urma imi era usor sa nu maninc nimic dupa 18.00...acum nu mai pot...
Va rog mult sa imi spuneti ce as putea face pentru a opri pofta nebuna de mincare...sau ce as putea minca seara pentru a nu "pune nimic pe burtica":-s

Astept raspunsurile voastre;;)

jess 17 mai 2011 19:20:52

re: Pofta de mancare incontrolabila!!!
 
hello! nu stiu daca e sanatos ceea ce iti voi spune insa am auzit ca 1 pahar de apa fiarta calduta luat 30 min inaintea mesei scade pofta de mincare.cred ca nu are nimic daca bei apa calduta.

Sand 17 mai 2011 19:28:25

re: Pofta de mancare incontrolabila!!!
 
Citat:

Anterior postat de Vanille (Post 661162)
.sau ce as putea minca seara pentru a nu "pune nimic pe burtica":-s
Astept raspunsurile voastre;;)

Nu manca carbo ci orice altceva (ex. proteina).

Vanille 17 mai 2011 19:35:09

re: Pofta de mancare incontrolabila!!!
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 661168)
hello! nu stiu daca e sanatos ceea ce iti voi spune insa am auzit ca 1 pahar de apa fiarta calduta luat 30 min inaintea mesei scade pofta de mincare.cred ca nu are nimic daca bei apa calduta.

voi incerca...sper sa ajute)))

Vanille 17 mai 2011 19:38:01

re: Pofta de mancare incontrolabila!!!
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 661179)
Nu manca carbo ci orice altceva (ex. proteina).

hmmm...as vrea sa dispara pofta asta care imi omoara talia...si nu as prea vrea sa maninc...ma mai gindeam poate este ceva (ex.ceai) care sa o stopeze)

Sand 17 mai 2011 19:41:50

re: Pofta de mancare incontrolabila!!!
 
Citat:

Anterior postat de Vanille (Post 661189)
hmmm...as vrea sa dispara pofta asta care imi omoara talia...si nu as prea vrea sa maninc...ma mai gindeam poate este ceva (ex.ceai) care sa o stopeze)

Depinde ce mananci in timpul zilei. Daca mananci corect trei mese pe zi si doua gustari, nu are de ce sa-ti fie foarte foame seara. Mananca ultima masa cu trei ore inainte sa te culci si no o sa-ti mai fie foame. E anormal sa te infometezi.

Cat ai in talie ca cm.?

Vanille 17 mai 2011 19:53:09

Re: Pofta de mancare incontrolabila!!!
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 661197)
Depinde ce mananci in timpul zilei. Daca mananci corect trei mese pe zi si doua gustari, nu are de ce sa-ti fie foarte foame seara. Mananca ultima masa cu trei ore inainte sa te culci si no o sa-ti mai fie foame. E anormal sa te infometezi.

Cat ai in talie ca cm.?

acum 67 cm:-ss

LicuriciColorat 17 mai 2011 19:54:10

Re: Pofta de mancare incontrolabila!!!
 
Citat:

Anterior postat de Vanille (Post 661189)
hmmm...as vrea sa dispara pofta asta care imi omoara talia...si nu as prea vrea sa maninc...ma mai gindeam poate este ceva (ex.ceai) care sa o stopeze)

incerca sa bei inainte de cina o cana de ceai de fructe(fara zahar normal) cu un pic de zeama lamaie,asteapta 5min si papa si cina,dupa cina bea inca un pahar de apa sa te simti satula
ultima masa trebuie sa fie cu 4h inainte de culcare,deci daca te culci la 1-2noapte daca tu o sa papi la 18 e normal sa nu mai poti de foame:)

Sand 17 mai 2011 19:55:22

Re: Pofta de mancare incontrolabila!!!
 
Citat:

Anterior postat de Vanille (Post 661211)
acum 67 cm:-ss

Si cat ai vrea sa ai ca sa fii multumita?

LicuriciColorat 17 mai 2011 19:56:58

Re: Pofta de mancare incontrolabila!!!
 
Citat:

Anterior postat de Vanille (Post 661211)
acum 67 cm:-ss

acu am vazut u ai peste 1,70,daca o sa ajungi la 49 de kg o sa fie jale:-o ,dc vrei sa fii asa slabuta?
mai bine te'ai axa pe sport,ai o greutate perfecta


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:05:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO