forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Pofta nesatisfacuta ingrasa? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/pofta-nesatisfacuta-ingrasa-4388.html)

cristina22008 05 iul 2010 21:51:25

Pofta nesatisfacuta ingrasa?
 
E posibil sa ma ingras gustand cu ochii din prajituri? Adica eu ador emisiunile de gatit, mai ales cele unde vad cum se fac toruturi, iar de cand ma uit m-am ingrasat, desi nu mi-am schimbat alimentatia in nici un fel. Si ma si simt umflata. E posibil din cauza poftei sa ma ingras ?

VentoFreddo 05 iul 2010 21:56:53

Re: Pofta nesatisfacuta ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de cristina22008 (Post 241918)
E posibil sa ma ingras gustand cu ochii din prajituri? Adica eu ador emisiunile de gatit, mai ales cele unde vad cum se fac toruturi, iar de cand ma uit m-am ingrasat, desi nu mi-am schimbat alimentatia in nici un fel. Si ma si simt umflata. E posibil din cauza poftei sa ma ingras ?

:)):)):)):))Am ras...cu gust, sper sa nu ma ingras si eu:PCe dulcica esti>:D<, ai facut ca mama mea, zice ca se ingrasa si cand bea apa:PNu cred ca ingrasa, dar de ce te uiti?:-/Eu evit cat pot astfel de emisiuni de cand sunt la dieta:))Posibil sa te simti "umflata" de la retinere de apa, perioada "aceea" a lunii sau o alimentatie un pic prea bogata in sare:)

andra_aly 05 iul 2010 21:58:51

Re: Pofta nesatisfacuta ingrasa?
 
:)) m-am amuzat putin. pai atunci am fi toti obezi. din fericire mancatul cu privirea nu ingrasa:P nu are calorii. aia poti sa iti permiti;) eu nu ma uit ca imi fac mai mult rau:P

ali_lumi 05 iul 2010 22:01:48

Re: Pofta nesatisfacuta ingrasa?
 
Citat:

Anterior postat de cristina22008 (Post 241918)
E posibil sa ma ingras gustand cu ochii din prajituri? Adica eu ador emisiunile de gatit, mai ales cele unde vad cum se fac toruturi, iar de cand ma uit m-am ingrasat, desi nu mi-am schimbat alimentatia in nici un fel. Si ma si simt umflata. E posibil din cauza poftei sa ma ingras ?




La cate emisiuni culinare ma uit zilnic ar trebuii sa fiu obeza:)):)) serios acum.
Si eu sunt mare fan emisiunilor culinare, nu trece o zi sa pierd una.. dar asa ceva nu este posibil , Poti sta linistita>:D<

codynutza 05 iul 2010 22:04:08

Re: Pofta nesatisfacuta ingrasa?
 
eu zic ca nu are cum ingrasa lucrul asta.
sincer si eu ma uit la emisiuni cu gatit si caut mii de retete pe net, care bineinteles ca nu ajung sa le fac niciodata:(
si toate astea se-ntampla de cand sunt la dieta:)):)) acum m-am cam dezobisnuit ca am realizat ca nu duce niciunde, dar eu uneori cred ca ”savuram” unele retete gandindu-ma la ele.
mie nu-mi face rau deloc chestia asta. la mine e rau cand le am face-to-face:)):))

aussie_girl 05 iul 2010 22:05:31

Re: Pofta nesatisfacuta ingrasa?
 
eii hai ca esti foarte funny!!!

andra_aly 05 iul 2010 22:06:09

Re: Pofta nesatisfacuta ingrasa?
 
Stai ca mi-a mai venit ceva in mine;)) daca ati sti de cate ori am trecut pe lango po pizzerie si am tras aer in piept:P si asa sa ingrase?:))

cristina22008 05 iul 2010 22:14:28

Re: Pofta nesatisfacuta ingrasa?
 
Nici eu nu prea credeam ca as putea sa ma ingras doar privind, dar am fost la plimbre cu cateva prietene si una din ele si-a luat inghetata. cealalta vazand-o ca mananca, desi era la dieta a zis ca trebuie sa isi ia si ea una ca altfel i se face pofta si ingrasa, si automat m-am gandit la emisiunile mele de gatit.[*31*]

deadcountess 06 iul 2010 12:49:50

Re: Pofta nesatisfacuta ingrasa?
 
Eu incerc pe cat posibil sa-mi fac micile pofte, nu pentru ca ar ingrasa :)) ci pentru ca la mine poftele "se razbuna" adica daca nu mananc o bucatica de ciocolata atunci cand am pofta, ma gandesc continuu la ea si ajung sa mananc mai tarziu o ciocolata intreaga.

ras_cristalin 07 iul 2010 10:28:44

Re: Pofta nesatisfacuta ingrasa?
 
Nu este posibil asa ceva :) daca mananci, te ingrasi, daca nu mananci nu te ingrasi :)
1 si cu 1 fac 2.
nimic + nimic n-are cum sa dea tot 2 :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:46:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO