forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Pot sa mananc varza in fiecare zi? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/pot-mananc-varza-fiecare-zi-1625.html)

andreeahiena4u 23 oct 2009 13:47:29

Pot sa mananc varza in fiecare zi?
 
buna am si yo o intrebare :deci pot sa mananc varza in fiecare zi pt ca mie imi place la nebunie varza si asa pot slabi? pt ca deja sunt foarte infometata:-/:P

Slabuta 25 oct 2009 20:06:22

Re: Pot sa mananc varza in fiecare zi?
 
Citat:

Anterior postat de andreeahiena (Post 43101)
buna am si yo o intrebare :deci pot sa mananc varza in fiecare zi pt ca mie imi place la nebunie varza si asa pot slabi? pt ca deja sunt foarte infometata:-/:P


Poti manca varza, dar nu doar varza... toata ziua
De ce esti infometata?:-s

gily 28 oct 2009 09:23:55

Re: Pot sa mananc varza in fiecare zi?
 
varza e buna pt slabit dar trebuie sa incluzi in meniul zilnic si proteine pe care le iei din carne, oua, ciuperci si altele.
se stie ca pt a digera varza, corpul consuma mai multe calorii decat aportezi mancand varza.
totusi nu cred ca e bine sa mananci doar varza.

Red_Rose 29 nov 2009 12:05:01

Re: Pot sa mananc varza in fiecare zi?
 
te sfatui cu sinceritate,nu minca doar varza..am facut-o eu odata..si peste un an de la 48 am ajuns la 70..(inainte de a minca doar varza avusem doar 58) :( si iata toata viata ma chinui..e cea mai mare greseala din viata mea pot spune:(

fufu 30 nov 2009 21:50:11

Re: Pot sa mananc varza in fiecare zi?
 
Salata de varza imi creste pofta de mancare. In nici un caz nu consum alimente care imi provoaca aciditate: varza, rosii, ceapa...
Cand tin o cura de slabire, de preferinta consum legume fierte si fara sare, iaurt, branza de vaci, fructe (in special mere), suc de rosii, supa fara sare si carne fiarta fara sare.

Red_Rose 01 dec 2009 06:11:08

Re: Pot sa mananc varza in fiecare zi?
 
fufu,dar au vriun gust asa? eu de ex pot tine dieta dar sa aiba si gust mincarea,nu pot fara sare:(

fufu 02 dec 2009 10:43:21

Re: Pot sa mananc varza in fiecare zi?
 
Eu am inceput cura expusa mai sus in 10.11.2009 iar acum am 59 kg. Am cu sapte kg mai putin de o luna, in conditiile in care nu imi este foame si mananc de trei ori pe zi. Daca doriti puteti incerca si voi.... nu cred ca aveti ceva de pirdut, este o cura f.f. simpla, ieftina si nu va face nici un rau.

mishutza 02 dec 2009 10:45:13

Re: Pot sa mananc varza in fiecare zi?
 
Fufu,7 kg slabite pe luna numai bine nu iti fac corpului tau.E un soc pt el sa piarda asa mare greutate in asa scurt timp.

Red_Rose 02 dec 2009 15:37:57

Re: Pot sa mananc varza in fiecare zi?
 
Citat:

Anterior postat de fufu (Post 53817)
Eu am inceput cura expusa mai sus in 10.11.2009 iar acum am 59 kg. Am cu sapte kg mai putin de o luna, in conditiile in care nu imi este foame si mananc de trei ori pe zi. Daca doriti puteti incerca si voi.... nu cred ca aveti ceva de pirdut, este o cura f.f. simpla, ieftina si nu va face nici un rau.

fufu,dar tu pe linga varza ce mai maninci? varza e ft buna dar numai nu fara nimic ca face rau la stomac in timp. De ex eu carnea sau ouale nu le pot minca fara nimic si atunci o salata de varza e tocmai bine-venita :)

fufu 02 dec 2009 17:44:44

Re: Pot sa mananc varza in fiecare zi?
 
QUOTE=fufu;53181]Salata de varza imi creste pofta de mancare. In nici un caz nu consum alimente care imi provoaca aciditate: varza, rosii, ceapa...
Cand tin o cura de slabire, de preferinta consum legume fierte si fara sare, iaurt, branza de vaci, fructe (in special mere), suc de rosii, supa fara sare si carne fiarta fara sare.[/QUOTE]

Eu nu mananc varza deloc!!!!!!!
Iar daca vi se pare un soc 7 kg in 3 saptamani... eu va spun ca mai am pana la o luna. In afara de asta... mananc suficient!


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:20:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO