forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   S-a dus tot... (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/s-dus-tot-1757.html)

Raluuca 18 nov 2009 11:30:59

S-a dus tot...
 
Tot efortul depus pana acum s-a dus ... sa va spun : am mancat 2 tablete de 120 g fiecare de ciocolata... intr-o zi!!! pur si simplu nu mai puteam, pofta era prea mare... incepusem sa plang daca sa mananc sau nu... si in final m-am dus si am luat cele 2 ciocolate care le-am gasit in frigider... le mancam si ma uitam la televizor si cand le-am terminat nici macar nu imi aminteam ce gust aveau... sfaturi va rog sa nu se mai intample asta niciodata :(

mayya 18 nov 2009 11:39:03

Re: S-a dus tot...
 
Citat:

Anterior postat de Raluuca (Post 49923)
Tot efortul depus pana acum s-a dus ... sa va spun : am mancat 2 tablete de 120 g fiecare de ciocolata... intr-o zi!!! pur si simplu nu mai puteam, pofta era prea mare... incepusem sa plang daca sa mananc sau nu... si in final m-am dus si am luat cele 2 ciocolate care le-am gasit in frigider... le mancam si ma uitam la televizor si cand le-am terminat nici macar nu imi aminteam ce gust aveau... sfaturi va rog sa nu se mai intample asta niciodata :(

Hey dar nu te consuma uita-te la kg tale cred ca esti o mana de om...bine cam multa cioco deodata...dar asta probabil ca ai renuntat de tot la ea...sti ca nu e bine...mai bine mananci cate putin in fiecare zi,ca nu e capat de lume!!si eu mananc cate ceva dulce in fiecare zi ,dar dimineata!! daca ar fi asa usor sa renuntam la ele ce bine ar fi dar nu merge....si eu am obs acest lucru.

Raluuca 18 nov 2009 11:43:34

Re: S-a dus tot...
 
Citat:

Anterior postat de mayya (Post 49926)
Hey dar nu te consuma uita-te la kg tale cred ca esti o mana de om...bine cam multa cioco deodata...dar asta probabil ca ai renuntat de tot la ea...sti ca nu e bine...mai bine mananci cate putin in fiecare zi,ca nu e capat de lume!!si eu mananc cate ceva dulce in fiecare zi ,dar dimineata!! daca ar fi asa usor sa renuntam la ele ce bine ar fi dar nu merge....si eu am obs acest lucru.

am mancat-o pana in ora 12 adica acum 30 de minute... ce as mai putea manca de acum incolo ?si acum mai plang :(

mayya 18 nov 2009 11:50:49

Re: S-a dus tot...
 
Citat:

Anterior postat de Raluuca (Post 49927)
am mancat-o pana in ora 12 adica acum 30 de minute... ce as mai putea manca de acum incolo ?si acum mai plang :(

Fiindca ai mancat carbohidrati multi pana acuma si grasimi,incearca sa manci la pranz si la cina peste fript,ori conserva de ton in suc propriu,ori niste piept de pui fript fara nimica altceva....sa echilibrezi cumva balanta proteine,grasimi,carbohidrati bea apa cand tie foame si ceaiuri calde si o sa vezi ca nici nu o sa se observe la cantar...

roseadria 18 nov 2009 11:52:25

Re: S-a dus tot...
 
Pai ce-a zi Maya zic si eu....bine , la mine ciocolata nu prea conteaza, eu sint cu prajiturile dar pt ziua de azi vezi cite calorii ai mincat pina acum si maninca ceva in limita caloriilor scrise la tine....

mayya 18 nov 2009 11:52:43

Re: S-a dus tot...
 
Si nu mai plange ca mai rau faci sti cum este cand ti-e frica de un lucru nu scapi!!!gata a trecut, bine ca ai mancat pana in ora 12 e partea buna a situatiei!!:)>:D<

Raluuca 18 nov 2009 11:56:29

Re: S-a dus tot...
 
Citat:

Anterior postat de roseadria (Post 49932)
Pai ce-a zi Maya zic si eu....bine , la mine ciocolata nu prea conteaza, eu sint cu prajiturile dar pt ziua de azi vezi cite calorii ai mincat pina acum si maninca ceva in limita caloriilor scrise la tine....

pai am mancat dimineata cereale vitalis(40g) cu un iaurt danone 0% grasime, la pranz o pulpa la cuptor cu cartofi tot la cuptor si cele 2 tablete de ciocolata... sa mananc un fruct la cina sau ciorba de galuste e buna?

Raluuca 18 nov 2009 11:58:51

Re: S-a dus tot...
 
Citat:

Anterior postat de mayya (Post 49933)
Si nu mai plange ca mai rau faci sti cum este cand ti-e frica de un lucru nu scapi!!!gata a trecut, bine ca ai mancat pana in ora 12 e partea buna a situatiei!!:)>:D<

da... cand vreau sa nu ma ingras renunt la dulciuri... si cred ca de aceea am navalit atat de mult in ciocolata :( cand ma gandesc ce meniu imi facusem azi dimineata... ca o sa mananc la scoala mar si mandarina la pranz fripturica si la cina supa... eram asa de mandra de mine ca nu mancam dulciuri... si uite :-<

roseadria 18 nov 2009 11:59:48

Re: S-a dus tot...
 
N-o sa poti trai cu un fruct....maninca supa si gata.....uita, ce-a fost a fost, nu poti sa-ti strici ziua c-ai facut o prostioara. Si nici pe viitor nu poti sa te amarasti daca se mai intimpla.... Citeodata e asa de placut sa mai facem cite ceva rau.......;)

mayya 18 nov 2009 12:02:10

Re: S-a dus tot...
 
Citat:

Anterior postat de Raluuca (Post 49934)
pai am mancat dimineata cereale vitalis(40g) cu un iaurt danone 0% grasime, la pranz o pulpa la cuptor cu cartofi tot la cuptor si cele 2 tablete de ciocolata... sa mananc un fruct la cina sau ciorba de galuste e buna?

Nici fructul ,nici supa numai merge dupa alimentele scrise de tine,merge :un ou fiert,o pulpa daca mai ai goala....numai merge fructe ca ai mancat deja mult dulce azi,ciorba de galuste la fel ai mancat cartofi deja azi...


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:09:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO