forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Ce se intampla cu kg daca ai probleme cu diareea? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/se-intampla-kg-daca-ai-probleme-diareea-1552.html)

_cristina_ 07 oct 2009 12:58:34

Ce se intampla cu kg daca ai probleme cu diareea?
 
buna :) am o curiozitate...daca ai probleme cu diareea ( nu stiu cum sa zic altfel mai frumos :D) si dureaza cateva zile, ce se intampla in acel timp cu ceea ce mananci? adica poti pune kg in plus de ex? apuca organismul sa asimileze ceea ce primeste sau se elimina inainte totul?

Slabuta 14 oct 2009 14:40:19

Re: Ce se intampla cu kg daca ai probleme cu diareea?
 
Citat:

Anterior postat de _cristina_ (Post 38608)
buna :) am o curiozitate...daca ai probleme cu diareea ( nu stiu cum sa zic altfel mai frumos :D) si dureaza cateva zile, ce se intampla in acel timp cu ceea ce mananci? adica poti pune kg in plus de ex? apuca organismul sa asimileze ceea ce primeste sau se elimina inainte totul?

Buna Cristina :)

Eu cred ca nu apuca sa asimileze totul :)
Dar in nici un caz sa fie provocata diareea, risti sa dai in probleme mari... ;)

_cristina_ 15 oct 2009 16:12:46

Re: Ce se intampla cu kg daca ai probleme cu diareea?
 
da normal..eram doar curioasa:) mersi de raspuns

rozica1965 11 oct 2010 17:12:36

Re: Ce se intampla cu kg daca ai probleme cu diareea?
 
Buna Cristina
eu cred ca avand diaree nu te poti ingrasa,eu uneori imi provoc pt a slabii mai repede.De ex eu am probleme cand mananc lapte,iaurt chiar si legume crude de multe ori.Asta e parerea mea,nu stiu bine pt ca sunt cam nouta pe aici(o luna jumate doar).Cele vechi stiu mai bine.

andra_aly 11 oct 2010 17:15:28

Re: Ce se intampla cu kg daca ai probleme cu diareea?
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 361449)
eu uneori imi provoc pt a slabii mai repede

Nu e bine ce faci:-s Crede-ma ca eu am avut probleme de genul si chiar e nasol. apai sa iti si provoci:-s hai, daca ai probleme cu tranzitul, iti poti face un ceai laxativ...dar nu e bine sa folosesti aceasta "metoda" pentru a slabii. ai putea sa ai apoi alte probleme. :-s

mvthebest 11 oct 2010 17:16:08

Re: Ce se intampla cu kg daca ai probleme cu diareea?
 
Citat:

Anterior postat de _cristina_ (Post 38608)
buna :) am o curiozitate...daca ai probleme cu diareea ( nu stiu cum sa zic altfel mai frumos :D) si dureaza cateva zile, ce se intampla in acel timp cu ceea ce mananci? adica poti pune kg in plus de ex? apuca organismul sa asimileze ceea ce primeste sau se elimina inainte totul?

Nu te ingrasa,nu cred ca ai cum sa pui kg in plus,pentru ca elimini nu reti..
Ai mancat mai multe fibre. Mananca proteine si sigur ve-i scapa de aceasta ,,problema''.

rozica1965 12 oct 2010 13:42:30

Re: Ce se intampla cu kg daca ai probleme cu diareea?
 
Am zis ca imi produc eu uneori,adica mananc iaurt intentionat sau mananc mere si beau apa sau beau ceai de crusin.:)

andra_aly 12 oct 2010 13:44:22

Re: Ce se intampla cu kg daca ai probleme cu diareea?
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 362808)
Am zis ca imi produc eu uneori,adica mananc iaurt intentionat sau mananc mere si beau apa sau beau ceai de crusin.:)

Asa da#:-s ma gandeam ca folosesti laxativele pentru asta:-s

Sabine_28 12 oct 2010 13:48:10

Re: Ce se intampla cu kg daca ai probleme cu diareea?
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 362808)
Am zis ca imi produc eu uneori,adica mananc iaurt intentionat sau mananc mere si beau apa sau beau ceai de crusin.:)

Nici ceaiul de crusin nu e indicat, decat daca ai probleme mari cu tranzitul.
Altfel daca ai tranzit normal si totusi tu iti provoci diaree, elimini doar apa.
Plus ca am vazut ca tii cura cu orez:-s probabil iti vei da seama mai tarziu ca nu procedezi bine deloc!

Nana26 12 iul 2012 13:35:33

Re: Ce se intampla cu kg daca ai probleme cu diareea?
 
Oricum si "kg" eliminate se vor pune imediat la loc ...


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:16:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO