forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Slabire dupa efectul yo-yo (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/slabire-dupa-efectul-yo-yo-10462.html)

Red_Rose 19 oct 2011 07:27:30

Slabire dupa efectul yo-yo
 
BUna, cred ca ma cunosc multe fete:) ultimul timp nu prea am avut timp sa stau pe forum ca am avut niste prob de sanatate..dar vreau sa revin, m-am ingrasat aproape cum eram inainte de slabirea de 17 kg :( vrio 14 kg intr-un an le-am luat, incetisor si bine..vreau s-o incep din nou dar nu pot singura, am nevoie de niste sfaturi etc..stiam totul despre slabit dar parca deja nu mai pot tine cont de toate chestiile celea de atunci..mentionez ca nu al slabit repede atunci, am slabit intr-un an toate kg -17 si m-am mentinut jumate dar am dat busna in toate prostiile dupa asta si nu ma puteam opri nicicum;(

andra_aly 19 oct 2011 11:10:07

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Buna scumpo:) Ma bucur ca ai revenit printre slabute:x
Pai ce s-a intamplat? esti bine acum:-s ?
Multa sanatate iti doresc >:D<>:D<
Off, imi pare rau ca te-ai intors inapoi la ticker. Dar stii ce trebuie sa te motiveze acum? pozele acelea unde aratai :x
Nu stiu cam ce preferi tu, dar eu cred ca cea mai buna metoda este stilul de viata sanatos. sport cat incape si alimentatie corecta. Trebuie sa poti! Suntem alaturi de tine>:D<
Asteptam raport in fiecare zi sau cand poti:) important e sa te tii de treaba. Gandeste-te si aminteste-ti mereu pentru ce lupti inainte de a baga ceva in guritza ce nu e ok>:D<
Mult succes!!!

Polux 19 oct 2011 11:23:13

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 821205)
BUna, cred ca ma cunosc multe fete:) ultimul timp nu prea am avut timp sa stau pe forum ca am avut niste prob de sanatate..dar vreau sa revin, m-am ingrasat aproape cum eram inainte de slabirea de 17 kg :( vrio 14 kg intr-un an le-am luat, incetisor si bine..vreau s-o incep din nou dar nu pot singura, am nevoie de niste sfaturi etc..stiam totul despre slabit dar parca deja nu mai pot tine cont de toate chestiile celea de atunci..mentionez ca nu al slabit repede atunci, am slabit intr-un an toate kg -17 si m-am mentinut jumate dar am dat busna in toate prostiile dupa asta si nu ma puteam opri nicicum;(

Buna!>:D<
Imi pare rau de problemele tale de sanatate, sper ca esti mai ok acum!
E bine ca stii multe lucruri despre slabit si despre stil de viata sanatos, o sa le pui incet incet in aplicare si o sa arati asa cum ai aratat acum cativa ani!
Eu iti sugerez sa te apuci de sport de 3-4 ori pe saptamana, si ma refer la cardio (alergat, tae bo, aerobic, etc) pentru ca o sa iti ridice moralul si o sa te motiveze sa mergi mai departe! in plus, iti accelereaza si metabolismul!
In acelasi timp renunti la dulciuri, sucuri, patiserie, faina alba, prajeli si iti organizezi ceea ce mananci in 3 mese si 2 gustari!
Succes si o sa reusesti cu siguranta!>:D<

Red_Rose 19 oct 2011 18:46:49

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Salut, fetelor >:D< da, stiu ca un stil sanatos de viata e cel mai ok..
prob de sanatate doar partial au trecut, a mai ramas una destul de serioasa cu vezica urinara :( am gasit insa un medic super si dupa ciclu fac mai multe analize care pina acum toantele, scuze asa merita, nu mi le-au dat si m-au bagat cu pastile fara sens care nu au adus decit la agravarea situatiei..
referitor la alimentatie, ma stradui , nu am mancat dulciuri de vro 2 sapt si ma bucur de asta insa nu am slabit deloc pt ca stiti cum e dupa ingrasari dese, mai greu se slabeste..am gasit recent un fel de crackeri integrali si ii iau cu ceai la gustare sau la univer..imi lipsea asa ceva, deseori aveam pofta de ceva fainos dar aici in moldova nu se gaseste integral nimic, doar la preturi exagerate, insa acum am gasit ceva mai ieften..
chiar ma motivati cu sustinerea voastra, cel mai bine stiti voi cum e asta ca ati slabit si sigur ati avut prob cu kg iar cei ce nu au trecut prin astea nu inteleg, de aceea slabute.ro e un site ajutator )
ce sfaturi mai aveti pt mine? :D

Un Pai Roz 20 oct 2011 08:12:50

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Rose, imi pare rau sa aud ca ai avut atatea probleme, dar ma bucur sa aud ca esti pe drumul cel bun. E bine ca nu renunti. Si cum te stiu eu pe tine ambitioasa, o sa ai rezultate cat de curand. Stiu ca te demoralizeaza cand nu ai rezultate repede, si simti ca faci un sacrificiu, precum sa nu mananci dulciuri, dar nu uita ca organismul nu renunta asa repede la kg in plus, sunt sigura ca, daca continui asa, o sa isi dea drumul si o sa slabesti. Si eu mereu uit asta, ma simt nemotivata cand vad ca nu dau rezultate strategiile de dinainte si renunt repede. Se pare ca am uitat ca asa era si inainte, nu slabeam o perioada si apoi brusc slabeam binisor, dar asta fiindca trecusem de perioada aceea in care m am abtinut, aparent fara rezultate.
Deci, Rose, perseverenta si rabdare, atat pentru tine cat si pentru mine! :-*

ilemara 20 oct 2011 08:46:31

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 821205)
BUna, cred ca ma cunosc multe fete:) ultimul timp nu prea am avut timp sa stau pe forum ca am avut niste prob de sanatate..dar vreau sa revin, m-am ingrasat aproape cum eram inainte de slabirea de 17 kg :( vrio 14 kg intr-un an le-am luat, incetisor si bine..vreau s-o incep din nou dar nu pot singura, am nevoie de niste sfaturi etc..stiam totul despre slabit dar parca deja nu mai pot tine cont de toate chestiile celea de atunci..mentionez ca nu al slabit repede atunci, am slabit intr-un an toate kg -17 si m-am mentinut jumate dar am dat busna in toate prostiile dupa asta si nu ma puteam opri nicicum;(

Buna !>:D<

Bine ai revenit pe slabute.ro !In primul rand multa sanatate si sa ajungi la kg pe care ti le doresti cat mai repede !..dar nu prea repede pt a evita efectul yo-yo:)
Ai mai facut odata asta ..vei putea si acum -sunt sigura de asta !:)
Eu sunt noua pe aici dar pot sa iti spun ce ma ajuta si ma motiveaza pe mine :
-foloseste calculatorul caloric -vei manca mai putin (caloric vorbind:) )
-SPORT..cat mai mult -cum poti ..nu stiu daca problemele de sanatate iti permit ;
-pentru a exclude eventuale dereglari hormonale fa un set de analize -consulta un endocrinolog.

Pe curand!>:D<

Red_Rose 21 oct 2011 05:43:35

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 822367)
Rose, imi pare rau sa aud ca ai avut atatea probleme, dar ma bucur sa aud ca esti pe drumul cel bun. E bine ca nu renunti. Si cum te stiu eu pe tine ambitioasa, o sa ai rezultate cat de curand. Stiu ca te demoralizeaza cand nu ai rezultate repede, si simti ca faci un sacrificiu, precum sa nu mananci dulciuri, dar nu uita ca organismul nu renunta asa repede la kg in plus, sunt sigura ca, daca continui asa, o sa isi dea drumul si o sa slabesti. Si eu mereu uit asta, ma simt nemotivata cand vad ca nu dau rezultate strategiile de dinainte si renunt repede. Se pare ca am uitat ca asa era si inainte, nu slabeam o perioada si apoi brusc slabeam binisor, dar asta fiindca trecusem de perioada aceea in care m am abtinut, aparent fara rezultate.
Deci, Rose, perseverenta si rabdare, atat pentru tine cat si pentru mine! :-*

:*
am un prieten care e in Franta acum si vine abia cam peste 1 luna si 3 sapt si as vrea ca pina atunci macar citeva kg sa dau jos, e una din motivatii ) ma rog, nu doar pt el sa fac asta, dar ca sa ma simt si eu mai bine cind vine el:)

Ieri mi-era pofta de dulce si mi-am luat cioco 78% dar recunosc ca am cam pacatuit la capitolul cantitate, am mancat 40 grame ieri si acum cu cafea 40 grame..desi imi propunesem cite 20 grame sa fie de fiecare data..dar macar e ceva cat de cat sanatos...
azi vreau sa merg sa imi cau o pereche de blugi, dar parca vad ca pe marimea mea nu gasesc nimic))

Polux 21 oct 2011 14:17:55

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 821835)
Salut, fetelor >:D< da, stiu ca un stil sanatos de viata e cel mai ok..
prob de sanatate doar partial au trecut, a mai ramas una destul de serioasa cu vezica urinara :( am gasit insa un medic super si dupa ciclu fac mai multe analize care pina acum toantele, scuze asa merita, nu mi le-au dat si m-au bagat cu pastile fara sens care nu au adus decit la agravarea situatiei..
referitor la alimentatie, ma stradui , nu am mancat dulciuri de vro 2 sapt si ma bucur de asta insa nu am slabit deloc pt ca stiti cum e dupa ingrasari dese, mai greu se slabeste..am gasit recent un fel de crackeri integrali si ii iau cu ceai la gustare sau la univer..imi lipsea asa ceva, deseori aveam pofta de ceva fainos dar aici in moldova nu se gaseste integral nimic, doar la preturi exagerate, insa acum am gasit ceva mai ieften..
chiar ma motivati cu sustinerea voastra, cel mai bine stiti voi cum e asta ca ati slabit si sigur ati avut prob cu kg iar cei ce nu au trecut prin astea nu inteleg, de aceea slabute.ro e un site ajutator )
ce sfaturi mai aveti pt mine? :D

In primul rand, ai mare grija de tine sa fii complet sanatoasa!>:D<
Incerca ca toate fainoasele sa le manaci in prima parte a zilei si sa renunti treptat la ele. La cina incearca sa mananci carnita slaba, peste, salate, ceva proteic.
Incearca sa faci cat mai mult sport! O sa iti accelereze procesul de slabire!

Red_Rose 21 oct 2011 16:58:29

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Citat:

Anterior postat de Polux (Post 823726)
In primul rand, ai mare grija de tine sa fii complet sanatoasa!>:D<
Incerca ca toate fainoasele sa le manaci in prima parte a zilei si sa renunti treptat la ele. La cina incearca sa mananci carnita slaba, peste, salate, ceva proteic.
Incearca sa faci cat mai mult sport! O sa iti accelereze procesul de slabire!

eu fainoase nu prea mananc, aproape deloc)) asta in ultima luna, pina acum am mancat, de asta si m-am ingrasat. Din carbo mananc crackeri din faina integrala, maximum 50 gr pe zi si cereale integrale la micul dejun, altceva nici nu pot de dimineata si deja uneori imi permit ciocolata neagra sau uneori ceva dulce nedietetic dar cit mai rar, odata la 2-4 sapt. ca sa imi implinesc poftele si sa nu zic ca duc lipsa ca apoi sa ma scap in ele sa ma ingras ca pina acum) clar, veti spune ca cum m-am ingrasat daca am facut cum am zis mai sus :D dar nnna, asta e acum, de o luna cam insa pina acum dadeam busna in toate prostiile..eu stiu cum se mananca sanatos si ce e sanatos si ce nu etc. dar prob era ca nu ma puteam mobiliza..de asta am cerut ajutorul slabutelor) data trecuta voi m-ati motivat :*
Sport nu pot face chiar acum, nu ma simt prea bine nici fizic si nici moral, mai ales tinind cont ca nu prea iubesc sportul :D incep cu alimentatia si peste o luna cam o s incep cu sportul, pina atunci sper ca ma voi insanatosi..vreau prima luna sa dau jos 2 kg, sper ca voi reusi...mai mult nu imi propun ca si asa e normal cred eu dupa cit nebunii am facut cu corpul meu :)
mersi de sustinere :*

Polux 24 oct 2011 11:57:00

Re: Slabire dupa efectul yo-yo
 
Citat:

Anterior postat de Red_Rose (Post 823810)
eu fainoase nu prea mananc, aproape deloc)) asta in ultima luna, pina acum am mancat, de asta si m-am ingrasat. Din carbo mananc crackeri din faina integrala, maximum 50 gr pe zi si cereale integrale la micul dejun, altceva nici nu pot de dimineata si deja uneori imi permit ciocolata neagra sau uneori ceva dulce nedietetic dar cit mai rar, odata la 2-4 sapt. ca sa imi implinesc poftele si sa nu zic ca duc lipsa ca apoi sa ma scap in ele sa ma ingras ca pina acum) clar, veti spune ca cum m-am ingrasat daca am facut cum am zis mai sus :D dar nnna, asta e acum, de o luna cam insa pina acum dadeam busna in toate prostiile..eu stiu cum se mananca sanatos si ce e sanatos si ce nu etc. dar prob era ca nu ma puteam mobiliza..de asta am cerut ajutorul slabutelor) data trecuta voi m-ati motivat :*
Sport nu pot face chiar acum, nu ma simt prea bine nici fizic si nici moral, mai ales tinind cont ca nu prea iubesc sportul :D incep cu alimentatia si peste o luna cam o s incep cu sportul, pina atunci sper ca ma voi insanatosi..vreau prima luna sa dau jos 2 kg, sper ca voi reusi...mai mult nu imi propun ca si asa e normal cred eu dupa cit nebunii am facut cu corpul meu :)
mersi de sustinere :*

Buna!>:D<
Motivatia si puterea de a lupta mai departe trebuie sa le gasesti in tine, noi putem doar sa te sustinem, sa iti mai dam cateva sfaturi (desi tu stii ce trebuie sa faci), sa te incurajam si sa ne bucuram pentru tine cand reusesti!
Gandeste-te ce bine te simteai slabuta si ce mandra erai de tine!
E bine ca iti mai faci din cand in cand poftele, asa ca sa nu mai dai buzna in toate nebunelile cand treci la mentinere.
Incearca sa mananci cea mai mare parte a carbo dimineata, mai ales ca deocamdata nu faci sport!
Pup si succes!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:41:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO