forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Am slabit 3 kg in 5 zile (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/slabit-3-kg-5-zile-4247.html)

loredanaa 22 iun 2010 11:41:00

Am slabit 3 kg in 5 zile
 
M-a c-am ingrijoreaza k am slabit asa de mult in 5 zile...L-a inceput am crezut k s-a dereglat cantarul:">:)) Dar am incercat m-ai multe cantare;))
E bine ca am slabit asa de mult?Voi slabi la fel de repede si in urmatoarele saptamani?AA....era sa uit sa zik ca pe mine nu se vede deloc ..doar pe cantar:(

rosemary 22 iun 2010 11:42:42

Re: am slabit 3 kg in 5 zile
 
wow loredana... felicitari!!! ce program ai avut de ai slabit asa mult??? [*2*]

Anca77yvb 22 iun 2010 11:45:29

Re: am slabit 3 kg in 5 zile
 
Citat:

Anterior postat de loredanaa (Post 228221)
M-a c-am ingrijoreaza k am slabit asa de mult in 5 zile...L-a inceput am crezut k s-a dereglat cantarul:">:)) Dar am incercat m-ai multe cantare;))
E bine ca am slabit asa de mult?Voi slabi la fel de repede si in urmatoarele saptamani?AA....era sa uit sa zik ca pe mine nu se vede deloc ..doar pe cantar:(

esti la inceput? la inceput mereu dai mai repede jos :D, mai incolo nu prea cred ca vei da asa repede jos, na depinde de organism, bafta in continuare........

loredanaa 22 iun 2010 11:50:52

Re: am slabit 3 kg in 5 zile
 
Citat:

Anterior postat de rosemary (Post 228224)
wow loredana... felicitari!!! ce program ai avut de ai slabit asa mult??? [*2*]

Nu am avut nici un program special...Am ascultat sfaturile slabutelor si acum mananc sanatos...ca la cate prosti mancam....si la cum mananc acuma....o diferenta foarte mare..si cred ca de aceea am slabit asa mult..si sunt chiar la inceput.

OitaVesela 22 iun 2010 12:04:21

Re: am slabit 3 kg in 5 zile
 
Ai dat apa jos, nu grasime. De aceea nici nu se observa.
La inceput asa se intampla. Acum ca ai scapat de surplusul de apa o sa incepi sa slabesti cu adevarat.

Alexandra Caty 22 iun 2010 12:20:33

Re: am slabit 3 kg in 5 zile
 
Citat:

Anterior postat de loredanaa (Post 228221)
M-a c-am ingrijoreaza k am slabit asa de mult in 5 zile...L-a inceput am crezut k s-a dereglat cantarul:">:)) Dar am incercat m-ai multe cantare;))
E bine ca am slabit asa de mult?Voi slabi la fel de repede si in urmatoarele saptamani?AA....era sa uit sa zik ca pe mine nu se vede deloc ..doar pe cantar:(

uuaaauuu...:-o....Bravo Loredana !!!!!!! tine-o tot asa!![*2*][*2*][*2*] la inceput intodeauna dai mult jos ... dar pot sa te intreb daca faci sport????? cat sport faci????????[*dansand*]sau macar ceva miscare :P..........[*30*]

Sibel H 22 iun 2010 15:05:02

Re: Am slabit 3 kg in 5 zile
 
Citat:

Anterior postat de loredanaa (Post 228221)
M-a c-am ingrijoreaza k am slabit asa de mult in 5 zile...L-a inceput am crezut k s-a dereglat cantarul:">:)) Dar am incercat m-ai multe cantare;))
E bine ca am slabit asa de mult?Voi slabi la fel de repede si in urmatoarele saptamani?AA....era sa uit sa zik ca pe mine nu se vede deloc ..doar pe cantar:(

...Felicitari![*aplauze*]...pentru kg .pierdute...cred ca Oita Vesela are dreptate...ai eliminat surplusul de apa din organism...in continuare mult succes....:x

andra_aly 22 iun 2010 15:57:28

Re: Am slabit 3 kg in 5 zile
 
Buna loredana. intradevar fetele au dreptate. la inceput se duce apa. abia de acum inainte vei incepe sa slabesti:) sa nu te descurajezi daca nu o sa mai mearga asa bine treaba. sanatos si sigur este 1 kg-1kg jumate pe saptamana. acum depinde de fiecare. nu te grabii, ia lucrurile incet si cu , calm.;) pe langa dieta sa nu uiti de sport. te v-a ajuta sa slabesti frumos fara surprize neplacute precum piele lasata & Co. :-s
eu iti urez mult succes!

Carolina 23 iun 2010 00:50:39

Re: Am slabit 3 kg in 5 zile
 
Imi spun si eu parerea, bazata pe informatii preluate din programe de slabire ce le urmaresc la TV. (mediate evident de medici)


Pentru a pierde 1 kg de grasime e nevoie sa arzi prin miscare 7000 kcalorii sau sa ingerezi 7000 kcal mai putin intr-o perioada determinata de timp.

Ca sa pierzi 3 kg de grasime in 5 zile, ar fi trebuit ca in aceste 5 zile sa arzi prin miscare 21000 kcal = 3 kg grasime x 7000 kcalorii (ceea ce duce la un calcul de 21000 kcal :5 zile = 4200 calorii arse/zi) sau sa mananci mai putin cu 4200 kcal decat in mod obisnuit, in fiecare din cele 5 zile. .


Dupa cate iti poti da seama, ambele variante sunt greu de imaginat ca fiind reale.


In plus este bine stiut ca, asa cum au afirmat Andra, Sibel si Oita Vesela, la inceputul dietei sunt eliminate lichidele retinute ;) Asa ca nu te speria :), ci mergi mai departe >:D<

loredanaa 23 iun 2010 18:23:36

Re: Am slabit 3 kg in 5 zile
 
Citat:

Anterior postat de Carolina (Post 228945)
Imi spun si eu parerea, bazata pe informatii preluate din programe de slabire ce le urmaresc la TV. (mediate evident de medici)


Pentru a pierde 1 kg de grasime e nevoie sa arzi prin miscare 7000 kcalorii sau sa ingerezi 7000 kcal mai putin intr-o perioada determinata de timp.

Ca sa pierzi 3 kg de grasime in 5 zile, ar fi trebuit ca in aceste 5 zile sa arzi prin miscare 21000 kcal = 3 kg grasime x 7000 kcalorii (ceea ce duce la un calcul de 21000 kcal :5 zile = 4200 calorii arse/zi) sau sa mananci mai putin cu 4200 kcal decat in mod obisnuit, in fiecare din cele 5 zile. .


In plus este bine stiut ca, asa cum au afirmat Andra, Sibel si Oita Vesela, la inceputul dietei sunt eliminate lichidele retinute ;) Asa ca nu te speria :), ci mergi mai departe >:D<

Dupa cate iti poti da seama, ambele variante sunt greu de imaginat ca fiind reale.
Va multumesc mult pentru raspunsuri:* Cred ca aveti drpetate..ptr ca pe mine nu se vede ninik:(
I


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:54:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO