forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Am slabit 4 kg intr-o saptamana, este mult? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/slabit-4-kg-intr-saptamana-este-mult-9554.html)

DynO 09 mar 2009 21:36:58

Am slabit 4 kg intr-o saptamana, este mult?
 
Salutare,

Bun,deci am inceput o dieta de o saptamna...cam dura dar o suport destul de bine....fac destul de mult sport.....dar de lunea trecuta pana azi am slabit 4 kg...mie mi se pare f.bine...dar multe persoane mi-au spus ca e destul de mult pentru o saptamana...si as vrea sa va intreb...Este mult sau nu?:D:D

Slabuta 09 mar 2009 21:45:43

Citat:

Anterior postat de DynO (Post 1340)
Salutare,

Bun,deci am inceput o dieta de o saptamna...cam dura dar o suport destul de bine....fac destul de mult sport.....dar de lunea trecuta pana azi am slabit 4 kg...mie mi se pare f.bine...dar multe persoane mi-au spus ca e destul de mult pentru o saptamana...si as vrea sa va intreb...Este mult sau nu?:D:D

Buna Dyno! Avand in vedere ca trebuie sa slabesti intr-un mod sanatos intre 0,5-1 kg, 4 kg este foarte mult, cat unii slabesc intr-o luna.

Acuma s-ar putea sa fie si pentru ca e prima saptamana, mai toti avem rezultate spectaculaose cand ne apucam de un regim, iar din a doua saptamina treaba nu mai e asa de frumoasa, dar nu trebuie sa disperam.

Zici ca regimul e cam dur. Putem sa il vedem si noi? :D Si o alta intrebare, de ce ai ales un regim dur? sunt atatea posibilitati de a minca gustos si sanatos si in acelasi timp sa slabesti.

DynO 09 mar 2009 21:50:36

Pai regimu e cam asa:

dimineata 1 ou+1 felie de paine neagra+1 pastila slabit u*****e
la pranz(adica pe la 2) piept de pui la gratar+1 pastila slabit u*****e
seara(pana in 18:00): 1 ou sau o salata de fructe

iar petrec 1:30h la sala pentru definire ..iar apoi 40 de minute alergare in aer liber:D:D..........este un pic mai dur fata de celelalte dar asa am fost obisnuit...pentru ca am facut lupte grecoromane ...si trebuia sa scad sau sa iau in greutate intr-un timp destul de scurt:D

Crok 09 mar 2009 22:11:56

de acum vei da jos mai putin pt ca s-a obisnuit organismul

doru 09 mar 2009 22:18:23

Citat:

Anterior postat de DynO (Post 1342)
Pai regimu e cam asa:

dimineata 1 ou+1 felie de paine neagra+1 pastila slabit u*****e
la pranz(adica pe la 2) piept de pui la gratar+1 pastila slabit u*****e
seara(pana in 18:00): 1 ou sau o salata de fructe

iar petrec 1:30h la sala pentru definire ..iar apoi 40 de minute alergare in aer liber:D:D..........este un pic mai dur fata de celelalte dar asa am fost obisnuit...pentru ca am facut lupte grecoromane ...si trebuia sa scad sau sa iau in greutate intr-un timp destul de scurt:D

Sunt curios cu un regim din asta dus la extrem care organ incepe sa cedeze primul si cand organismul incepe sa intre in colaps:D?

DynO 09 mar 2009 22:22:14

regimul asta l'am tinut de multe ori pe perioade lungi ...nu am avut nimic....dar m-am mirat ca dupa o spatmana am scazut 4 kg..:-s:-s...organele nu cred ca ar avea de ce sa cedeze:)):P

doru 09 mar 2009 22:34:42

Citat:

Anterior postat de DynO (Post 1347)
regimul asta l'am tinut de multe ori pe perioade lungi ...nu am avut nimic....dar m-am mirat ca dupa o spatmana am scazut 4 kg..:-s:-s...organele nu cred ca ar avea de ce sa cedeze:)):P

"excesele" tineretii fac mai grele "poverile" batranetii ... bunica avea o vorba "ce e mult strica" ... si la tine sunt cam multe kilograme :) ... s-ar putea sa strice sau nu, problema este daca iti asum acest risc si care vor fi consecintele asupra persoanelor de langa tine la varsta aia daca se intampla ceva.

Slabuta 09 mar 2009 22:35:27

Citat:

Anterior postat de DynO (Post 1342)
Pai regimu e cam asa:

dimineata 1 ou+1 felie de paine neagra+1 pastila u***e
la pranz(adica pe la 2) piept de pui la gratar+1 pastila u***e
seara(pana in 18:00): 1 ou sau o salata de fructe

iar petrec 1:30h la sala pentru definire ..iar apoi 40 de minute alergare in aer liber:D:D..........este un pic mai dur fata de celelalte dar asa am fost obisnuit...pentru ca am facut lupte grecoromane ...si trebuia sa scad sau sa iau in greutate intr-un timp destul de scurt:D

Dyno, tu esti om intreg la minte?! Parca nu imi pari deplasat. Cine ti-a spus sa iei pastilele astea? Ala de la sala, care in loc de sange are un amestec de steroizi si amfetamine [*lesin*] Si face bani pe spinarea ta, mai gandeste-te, sa nu fii oita de sacrificiu ;) nu te lasa spalat la creier.
Chiar nu ai vointa si ambitie in tine sa slabesti intr-un mod sanatos si frumos?!

Si doi la mana, asta e regim de slabit??? Asa se hraneau aia de pe timpul foametei. Alege ceva mai rezonabil.

M-ai dezamagit :-o

DynO 09 mar 2009 22:42:51

OK.slabuta imi pare rau ca te-am dezamagit:P........o sa incerc alt regim....dar nu prea stiu care...Poate ma indrumi tu spre unul mai bun,care la tine a dat rezultate:D

DynO 09 mar 2009 22:43:57

Doru,la ce varsta te referi cu batranetea.....daca e una de peste 50 de ani....60 nu prea ma intereseaza:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:00:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO