forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/stiiti-vreo-metoda-se-poate-reduce-grasimea-gusa-1933.html)

karemina 11 dec 2009 09:46:10

Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa?
 
fac apel la toate Slabutele: Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa?

roseadria 11 dec 2009 10:32:51

Re: de la grasuta94 la slabuta 68
 
Exercitii pt gusa ar fi datul capului pe spate (sa nu rideti ca asa e ), rotiri de cap+git, si de asemeni ceea ce se poate face cam asa :D . pe bune. incercati si-o sa vedeti ca exact zona gusii se incordeaza. Apropo , a avut cineva de pe-aici febra musculara la gusa?

Slabuta 11 dec 2009 14:55:42

Re: Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa?
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 56511)
fac apel la toate Slabutele: Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa?


Karemina daca te uiti prin pozele mele cand aveam 68 kg aveam o gusa sanatoasa :D

Dar cum am slabit mi-a disparut si gusa.
Dar, eu am un obicei si poate si el a contribuit, fac masaj si la gat si gusa cu crema hidratanta ca sa nu fac riduri, dar poate m-a ajutat sa scap si de grasime. :)

karemina 11 dec 2009 15:41:55

Re: Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa?
 
Va multumesc tuturor celor care ma ajutati in problemele mele si va multumesc ca nu ma luati la ros daca dau sfaturi si unele poate aberante dar care la mine au functionat. Am sa incerc si eu cu o crema si masaj faza cu rotirea gatului la mine e problematica pt ca ametesc f tare.

minouse 13 iun 2010 13:01:51

Re: Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa?
 
Daca vrei poti folosi urmatoarele exercitii:
Ia loc pe un scaun. Îndreaptă-ţi privirea spre tavan şi ridică bărbia la 45 de grade. Deschide gura cât mai larg şi închide-o foarte lent, împingând maxilarul inferior până la refuz. Repetă mişcarea timp de zece minute, zilnic.
Păstrează poziţia bărbiei, iar apoi ţuguiază şi întinde buzele (ca şi cum ai da un pupic!). Menţine poziţia timp de 20 de secunde, după care relaxează.
Aşează-te în genunchi, păstrează spatele drept, pune mâinile pe şolduri şi lasă-ţi capul pe spate. Repetă mişcarea în trei sesiuni, a câte zece repetări.
Până în momentul în care exercitiile vor da rezultate poti folosi diferite trucuri de machiaj (aplică pe gât un fond de ten cu un ton mai închis decat cel de pe faţă) şi de hairstyling .
Oricum eu iti urez bafta :)

Slabuta 15 iun 2010 13:46:52

Re: Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa?
 
Exercitii pentru gusa (diminuarea barbiei duble) - Slabute.ro

minouse 21 iul 2010 21:08:45

Re: Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa?
 
Cum te mai simti, s-a observat vreo imbunatatire?

Roxy2222 21 iul 2010 21:37:46

Re: Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa?
 
cand slabesti la corp..slabesti si la gusa..trebuie sa faci sport.

rodica2010 26 iul 2010 14:12:37

Re: Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa?
 
Citat:

Anterior postat de Roxy2222 (Post 262741)
cand slabesti la corp..slabesti si la gusa..trebuie sa faci sport.

Asa este.Si eu am observat ca am mai scapat de gusica si m-am mai tras si la fata de cand am mai dat jos.;)

ali_lumi 26 iul 2010 14:18:39

Re: Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa?
 
Citat:

Anterior postat de karemina (Post 56511)
fac apel la toate Slabutele: Stiiti vreo metoda prin care se poate reduce grasimea de la gusa?

DIn cate stiu eu la gusa se slabeste , prin slabit integral, odata cu burtica, grasimea dupa coapse etc. se duce si gusa.:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:09:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO