forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   In timpul menstruatiei... (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/timpul-menstruatiei-10095.html)

erdnaaa100 24 aug 2011 12:03:19

In timpul menstruatiei...
 
Este adevarat ca atunci cand esti in aceea perioada a lunii (menstruatie) nu slabesti asa de mult ca atunci cand nu esti,cu aceeasi dietaa ?:-s

LicuriciColorat 24 aug 2011 13:28:59

Re: In timpul menstruatiei...
 
Citat:

Anterior postat de erdnaaa100 (Post 769367)
Este adevarat ca atunci cand esti in aceea perioada a lunii (menstruatie) nu slabesti asa de mult ca atunci cand nu esti,cu aceeasi dietaa ?:-s


eu stiu ca in timpu menstruatie arderile sunt mai rapide
doar ca la kg nu se observa din cauza retentie de apa,deci nu trebuie sa schimbi dieta,v'ei slabii si in timpu menstruatie:)

Vuvuzela 24 aug 2011 13:39:03

Re: In timpul menstruatiei...
 
Eu stiu ca slabesti la fel si ca sunt doar povesti astea cu menstruatia, cum e si vorba ca daca te vopsesti la par cand esti la menstruatie nu prinde vopseaua.

RedOnion 24 aug 2011 16:58:51

Re: In timpul menstruatiei...
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 769468)
eu stiu ca in timpu menstruatie arderile sunt mai rapide
doar ca la kg nu se observa din cauza retentie de apa,deci nu trebuie sa schimbi dieta,v'ei slabii si in timpu menstruatie:)

Asa este, perfect de acord cu tine. Adica cel putin la mine, am observat ca dupa ce trece menstruatia pierd mai mult decat am retinut inainte si in timpul ei... chiar si fara sa fi facut ceva in acest sens :P

bzzz 25 aug 2011 10:59:31

Re: In timpul menstruatiei...
 
Citat:

Anterior postat de erdnaaa100 (Post 769367)
Este adevarat ca atunci cand esti in aceea perioada a lunii (menstruatie) nu slabesti asa de mult ca atunci cand nu esti,cu aceeasi dietaa ?:-s

Nu stiu daca nu slabesti , eu sincer tot timpul mancam mai mult in timpul menstruatiei si nu puneam pe mine .. aveam impresia ca aveam arderile mai bune atunci :D .. acum sincer nu stiu.. dar cred ca slabesti si in timpul menstruatiei..

deadcountess 24 ian 2012 23:38:44

Re: In timpul menstruatiei...
 
Citat:

Anterior postat de erdnaaa100 (Post 769367)
Este adevarat ca atunci cand esti in aceea perioada a lunii (menstruatie) nu slabesti asa de mult ca atunci cand nu esti,cu aceeasi dietaa ?:-s

Pai unul din motive ar fi faptul ca la menstruatie majoritatea se baloneaza.
Alt motiv este retentia crescuta de apa in timpul menstruatiei.
In plus, multe femei se simt rau si nu fac sport in acea perioada, deci consumul caloric va fi mai mic, si atunci vei slabi mai greu chiar daca ai acelasi aport caloric ca de obicei.
O alta problema sunt poftele care au o tendinta de crestere in periada menstruatiei.

Sand 24 ian 2012 23:49:28

Re: In timpul menstruatiei...
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 912029)
...sunt poftele care au o tendinta de crestere in periada menstruatiei.

Si in cazuri extreme poti chiar sa te ingrasi cu pana la 3 Kg. de seara si pana dimineata, fara sa fi mancat absolut nimic in noaptea aia. Depinde de hormoni...cu alte cuvinte esti la mana hormonilor. Asa ca cel mai bine e ca in perioada aceea din luna...sa arunci in mama lui cantarul, sa uiti de el. Dupa ce-ti trece poti sa te cantaresti...da' nu in timpul.

deadcountess 25 ian 2012 00:04:08

Re: In timpul menstruatiei...
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 912033)
Si in cazuri extreme poti chiar sa te ingrasi cu pana la 3 Kg. de seara si pana dimineata, fara sa fi mancat absolut nimic in noaptea aia. Depinde de hormoni...cu alte cuvinte esti la mana hormonilor. Asa ca cel mai bine e ca in perioada aceea din luna...sa arunci in mama lui cantarul, sa uiti de el. Dupa ce-ti trece poti sa te cantaresti...da' nu in timpul.

Aici subscriu. Eu am incercat de curiozitate sa ma cantaresc de cateva ori in acele perioade si am avut intotdeauna cu 1-2kg mai mult decat de obicei.
La mine sunt valabile primele trei cauze pe care le-am enumerat. Poftele nu ma grabesc sa mi le satisfac ca n-are rost, oricum in acea perioada sunt la fel de irascibila si cu dulciuri si fara :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:02:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO