forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Unde gasesc albusuri la cutie? (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/unde-gasesc-albusuri-cutie-11659.html)

Dali La 17 iun 2012 08:29:59

Unde gasesc albusuri la cutie?
 
De unde as putea sa cumpar albusuri la cutie? Am gasit la calculatorul de calorii "All Whites" de la Crystal Farms, dar n-am vazut pe la noi prin magazine si nici sa comand de pe vreun site.

Stiu ca as putea sa separ albusurile, doar ca nu-mi place sa arunc mancare. Varianta de a face o crema din galbenusuri are problema ca n-as rezista pana la "ziua de rasfat" cu creme dulci in frigider.

Ati vazut prin magazine doar albusuri? Daca da, in ce magazin?

Sper sa ma puteti ajuta. Multumesc!

rozica1965 17 iun 2012 08:35:12

re: Unde gasesc albusuri la cutie?
 
Citat:

Anterior postat de Dali La (Post 1069897)
De unde as putea sa cumpar albusuri la cutie? Am gasit la calculatorul de calorii "All Whites" de la Crystal Farms, dar n-am vazut pe la noi prin magazine si nici sa comand de pe vreun site.

Stiu ca as putea sa separ albusurile, doar ca nu-mi place sa arunc mancare. Varianta de a face o crema din galbenusuri are problema ca n-as rezista pana la "ziua de rasfat" cu creme dulci in frigider.

Ati vazut prin magazine doar albusuri? Daca da, in ce magazin?

Sper sa ma puteti ajuta. Multumesc!

Albusuri la cutie?:-o:-o:-o:-o...indiferent cum ar fi ambalate........nu iti dai seama ca ar fi pline de conservanti?...........cum naibi s-ar pastra ele bine?:-o:-o:-o:-oDoamne fereste.........ai auzit de Salmonella?:-o:-o:-o

Slabuta 17 iun 2012 08:40:51

Re: Unde gasesc albusuri la cutie?
 
Cred ca in Romania nu exista asa ceva, eu cel putin nu am vazut prin magazine. :(

Si eu am avut aceasta problema cu galbenusul, cand mai gateam ceva deserturi din mai multe albusuri.
Dar i-am gasit intrebuintari, omlete, sufleuri sau la prepararea emulsiei cu care pictez icoana :">

Dali La 17 iun 2012 09:54:15

Re: Unde gasesc albusuri la cutie?
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1069903)

..indiferent cum ar fi ambalate........nu iti dai seama ca ar fi pline de conservanti?...........cum naibi s-ar pastra ele bine?

Sunt pasteurizate, ca si laptele. Cred ca s-ar pastra al naibii de bine, daca as gasi la noi. O sa incerc sa le separ singura si sa nu mananc crema de vanilie in fiecare zi ca sa folosesc galbenusurile pe care nu vreau cu niciun chip sa le arunc.

As fi vrut sa gasesc All Whites sau Eggology

Dali La 17 iun 2012 10:17:05

Re: Unde gasesc albusuri la cutie?
 
Citat:

Anterior postat de Slabuta (Post 1069908)
Cred ca in Romania nu exista asa ceva, eu cel putin nu am vazut prin magazine. :(
Si eu am avut aceasta problema cu galbenusul, cand mai gateam ceva deserturi din mai multe albusuri.
Dar i-am gasit intrebuintari, omlete, sufleuri sau la prepararea emulsiei cu care pictez icoana :">

Mda, asa credeam. Din pacate n-am cum sa comand si nici vacante pe afara nu cred sa am in 2012.
Cu galbenusurile... s-ar putea sa fac maioneza. Si o data pe saptamana sa fac o crema dulce.


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:41:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO