forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Vreau sani mai mici (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/vreau-sani-mai-mici-7212.html)

aromitza 23 nov 2010 00:32:48

Vreau sani mai mici
 
Vreau sanii mici!!!!DA eu sunt una din fetele care se lupta cu SANII ...desi nu m-am cantarit banuiesc ca am in jur de 70-75kg,:((
VREAU sa slabesc si in acelas timp,sanii mei sa se micsoreze ....
Ma poate ajuta cineva???am nevoie de sfaturile vostre,sugestii de diete si sport!!
Mentionez ca alaptez si mai poate dura vreo 2 luni...
Va multumesc>:D<

deadcountess 23 nov 2010 09:29:13

Re: Vreau sani mai mici
 
Citat:

Anterior postat de aromitza (Post 412995)
Vreau sanii mici!!!!DA eu sunt una din fetele care se lupta cu SANII ...desi nu m-am cantarit banuiesc ca am in jur de 70-75kg,:((
VREAU sa slabesc si in acelas timp,sanii mei sa se micsoreze ....
Ma poate ajuta cineva???am nevoie de sfaturile vostre,sugestii de diete si sport!!
Mentionez ca alaptez si mai poate dura vreo 2 luni...
Va multumesc>:D<

Daca slabesti scad si sanii.

ras_cristalin 23 nov 2010 09:31:05

Re: Vreau sani mai mici
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 413078)
Daca slabesti scad si sanii.

Subscriu :) este total adevarat.

Mihaela1006 23 nov 2010 11:08:39

Re: Vreau sani mai mici
 
Citat:

Anterior postat de aromitza (Post 412995)
Vreau sanii mici!!!!DA eu sunt una din fetele care se lupta cu SANII ...desi nu m-am cantarit banuiesc ca am in jur de 70-75kg,:((
VREAU sa slabesc si in acelas timp,sanii mei sa se micsoreze ....
Ma poate ajuta cineva???am nevoie de sfaturile vostre,sugestii de diete si sport!!
Mentionez ca alaptez si mai poate dura vreo 2 luni...
Va multumesc>:D<

Aromitza, nu doar ca greutatea de 70-75 kg dau un plus de volum sanilor, dar alaptatul cu siguranta ii cam dubleaza...
ai rabdare ca trece, nu o dieta drastica iti trebuie acum, iar sportul poate nu intens, ci mai degraba mers pe jos decat alergare, mai degraba pilates usor decat aerobic, adica ia-o incet.
In loc de dieta, incearca sa mananci disociat, dar de toate, pentru ca atunci cand alaptezi trebuie sa asiguri organismului tot necesarul. Nu manca multe fructe acide (apropos, sunt interzise citricele in perioada asta), nu varza si altele din familia verzei, nu usturoi, asa ca o mare parte din alimentele recomandate pentru cura de slabire nu trebuie sa le mananci acum...
multa sanatate si daca dupa perioada alaptarii cantarul te supara, mai intreaba slabutele ce-i de facut, ca atunci chiar poti lucra :P

deadcountess 23 nov 2010 11:34:11

Re: Vreau sani mai mici
 
Citat:

Anterior postat de Mihaela1006 (Post 413200)
Aromitza, nu doar ca greutatea de 70-75 kg dau un plus de volum sanilor, dar alaptatul cu siguranta ii cam dubleaza...
ai rabdare ca trece, nu o dieta drastica iti trebuie acum, iar sportul poate nu intens, ci mai degraba mers pe jos decat alergare, mai degraba pilates usor decat aerobic, adica ia-o incet.
In loc de dieta, incearca sa mananci disociat, dar de toate, pentru ca atunci cand alaptezi trebuie sa asiguri organismului tot necesarul. Nu manca multe fructe acide (apropos, sunt interzise citricele in perioada asta), nu varza si altele din familia verzei, nu usturoi, asa ca o mare parte din alimentele recomandate pentru cura de slabire nu trebuie sa le mananci acum...
multa sanatate si daca dupa perioada alaptarii cantarul te supara, mai intreaba slabutele ce-i de facut, ca atunci chiar poti lucra :P

Nu cred ca e bine sa tii regim disociat cat timp alaptezi

Mihaela1006 23 nov 2010 11:46:29

Re: Vreau sani mai mici
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 413238)
Nu cred ca e bine sa tii regim disociat cat timp alaptezi

care crezi ca ar fi problema, atata timp cat se evita alimentele care dauneaza bebelusului?
nu m-am referit la regim disociat ci la disocierea alimentelor consumate, cum ar fi adaptarea ideii de disociere la situatia existenta. Ce zici:-/

deadcountess 23 nov 2010 12:46:43

Re: Vreau sani mai mici
 
Citat:

Anterior postat de Mihaela1006 (Post 413249)
care crezi ca ar fi problema, atata timp cat se evita alimentele care dauneaza bebelusului?
nu m-am referit la regim disociat ci la disocierea alimentelor consumate, cum ar fi adaptarea ideii de disociere la situatia existenta. Ce zici:-/

Depinde in ce consta adaptarea.:-/

CrisetenO 23 nov 2010 13:04:20

Re: Vreau sani mai mici
 
Salut!

Despre alaptare nu stiu nimic -- inca nu am avut fericirea sa am un bebelus. Dar despre slabire si sani stiu cate ceva. Am avut cupa 85E cand am inceput sa slabesc. Cand am ajuns la punctul cel mai slab (aveam vreo 48-49 kg la 1.62m si aratam ca un schelet) eram cam la 70C. Acum sunt intre 70C (pentru forme mari) sau 70D (pentru forme mici). Deci daca mai vrei sa ti se micsoreze sanii dupa ce termini alaptarea, te va ajuta daca slabesti.

Te pup dulce,
Cristina

aromitza 23 nov 2010 15:48:10

Re: Vreau sani mai mici
 
din cauza saniilor(49/110) arat enorma de la talie in sus,abia astept sa incep cu dieta,dar pana atunci mi-am propus sa nu mai mananc mult,nimic dulce si sa fac cateva abdomene.flotari la perete...
Va multumesc pt raspusuri...pupici

aromitza 23 nov 2010 15:54:34

Re: Vreau sani mai mici
 
iti multumesc mihaela1006,tot ce pot spune este ca de 4 zile am incept sa fiu foarte atenta ce si cat mananc,nu ma infometez si incerc sa mananc sanatos pt ca fetita mea sa fie bine,am renuntat la dulciuri si fac deja gimnastica dar nu multa...te pupic


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:05:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO