forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Am nevoie de ajutor! (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/)
-   -   Vreau sa slabesc cu o dieta sanatoasa (http://forum.slabute.ro/nevoie-ajutor/vreau-slabesc-dieta-sanatoasa-4208.html)

erikutza87 19 iun 2010 10:23:47

Vreau sa slabesc cu o dieta sanatoasa
 
As vrea sa mai slabesc 12 kg,,,,,am reusit sa slabesc deja 7 kg....si mai vreau sa slabesc inca 12 kg....am 1.73 si 71.3 kg.....stiti o dieta sanatoasa.....cum sa scap de celulita....deoarece masajele mi se par mult prea scumpe....:(

lucia ely 19 iun 2010 10:26:18

Re: vreau sa slabesc
 
buna>:D<
si bine ai venit printre noi?
cum ai reusit sa slabesti cele 7 kG?si in cat timp?
cu mult sport ...si dupa dush si dimineata masaj cu crema hidratanta zic eu ca vei scapa de celulita...iar de 2 ori pe sapt masaj cu scrub de cafea:)

LicuriciColorat 19 iun 2010 13:32:43

Re: Vreau sa slabesc cu o dieta sanatoasa
 
buna si bine ai venit
cum ai slabit?
tii vreo dieta?sport faci?
in legatura cu celulita
multe masaje cu crema anticelulitica,eu imi iau de la plafar la borcan mare acum am si supliform pt vergeturi
in fiecare zi o data sau de 2 ori,
poti sa iti faci si impachetari acasa:)
cu sport sigur celulita se va mai diminua:)

Sibel H 19 iun 2010 14:09:13

Re: Vreau sa slabesc cu o dieta sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de erikutza87 (Post 225073)
As vrea sa mai slabesc 12 kg,,,,,am reusit sa slabesc deja 7 kg....si mai vreau sa slabesc inca 12 kg....am 1.73 si 71.3 kg.....stiti o dieta sanatoasa.....cum sa scap de celulita....deoarece masajele mi se par mult prea scumpe....:(

....Salut!Erikutza si bine ai venit printre noi...si,eu iti pun aceasi intrebare...cum ai scapat de cele 7kg.?,,,ce dieta ai tinut?...sport ai practicat?....toate dietele sant bune daca le aplici corect...despre celulita...sant de acord cu Licurici...masaj,masaj...si sport....succes in continuare....>:D<

erikutza87 20 iun 2010 11:59:19

Re: Vreau sa slabesc cu o dieta sanatoasa
 
Eu lucrez la o sala de fitness....fac zilnic spor...alerg cam o ora...si eliptica 1 ora si apoi fac abdomene..si tin si o dieta...dar nu foarte drastica......am slabit 7 kg intr-o luna jumate..multumesc fetelor foarte mult pentru sfaturi....mai astept si alte sfaturi...:*:*:*

LicuriciColorat 20 iun 2010 15:27:44

Re: Vreau sa slabesc cu o dieta sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de erikutza87 (Post 225993)
Eu lucrez la o sala de fitness....fac zilnic spor...alerg cam o ora...si eliptica 1 ora si apoi fac abdomene..si tin si o dieta...dar nu foarte drastica......am slabit 7 kg intr-o luna jumate..multumesc fetelor foarte mult pentru sfaturi....mai astept si alte sfaturi...:*:*:*


wow super;)
felicitari,ai dat bine jos
sunt sigura ca vei ajunge unde iti doresti:x

Slabuta 23 iun 2010 18:35:25

Re: Vreau sa slabesc cu o dieta sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de erikutza87 (Post 225993)
Eu lucrez la o sala de fitness....fac zilnic spor...alerg cam o ora...si eliptica 1 ora si apoi fac abdomene..si tin si o dieta...dar nu foarte drastica......am slabit 7 kg intr-o luna jumate..multumesc fetelor foarte mult pentru sfaturi....mai astept si alte sfaturi...:*:*:*

Buna si bine ai venit :)

Felicitari pentru minus 7 :)
Ai slabit foarte bine :)

Citat:

Anterior postat de erikutza87 (Post 225073)
As vrea sa mai slabesc 12 kg,,,,,am reusit sa slabesc deja 7 kg....si mai vreau sa slabesc inca 12 kg....am 1.73 si 71.3 kg.....stiti o dieta sanatoasa.....cum sa scap de celulita....deoarece masajele mi se par mult prea scumpe....:(

Ce dieta ai urmat, sau cam ce mancai intr-o zi?
Tu stagnezi? Adica nu mai slabesti, dupa ce ai dat jos cele 7 kg?

Celulita - iti poti face singura masaje cu creme, plus hidratare, sport si alimentatie cu cat mai putin alimente procesate si cu e-uri. ;)

strawberry 23 iun 2010 20:49:47

Re: Vreau sa slabesc cu o dieta sanatoasa
 
felicitari pentru cele 7 kg pierdute. tine-o tot asa >:D<
aceeasi intrebare pun si eu: ce dieta ai urmat? sau doar ti-ai schimbat putin mesele si mananci mai sanatos acum? :">
asa cum ai pierdut acele 7 kg, sa stii ca poti sa scapi si de celelalte, cate mai ai ;;)
unele diete sunt mai mult de schimbare a metabolismului pe viata si de mentinere a greutatii dupa ce o atingi :P
bafta >:D<

dienusha 23 iun 2010 21:40:02

Re: Vreau sa slabesc cu o dieta sanatoasa
 
Buna Erika!
Eu una nu cred ca masajul si cremele ajuta pentru celulita, ci cel mult penru prevenirea ei si a vergeturilor si pentru imbunatatirea aspectului pielii datorita cresterii hidratarii si elasticitatii pielii
Din punctul meu de vedere si experienta personala, cea mai rapida cale de a scapa de celulita este aceea de manca, cat mai multe cruditati, nuci, alune (evident, avand grja la calorii), grasimi sanatoase, reducerea carbohidratilor si cresterea consmului de apa.
Pe mine m-a ajutat si consumul de vitamina C si l-carnitina. Eu am scapat asa de celulita cam intr-o luna, iar in perioada aia faceam si sport, cardio mai ales.
Evident, la cateva luni dupa acea erioada, luni in care am mancat ma mult decat haotic, nu am mai facut ici sport..celulita a revenit dar nu e asa evidenta ca inainte.

Bafta!

erikutza87 24 iun 2010 15:18:18

Re: Vreau sa slabesc cu o dieta sanatoasa
 
pai fetelor....dieta a fost...cat mai multe fructe s legume...si carne doar de pui...fiarta...si legumele fierte sau la gratar....si multa multa apa...


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:51:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO