forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Par (http://forum.slabute.ro/par/)
-   -   Gene mai lungi (http://forum.slabute.ro/par/gene-mai-lungi-2231.html)

drama queen 14 ian 2010 10:31:24

Gene mai lungi
 
credeti ca uleiul de ricin chiar ajuta la cresterea genelor?;;)am niste gene normale dar le-as dori si mai lungi de atat? ce recomandati?:D:-*

anqutz 14 ian 2010 10:39:22

Re: Gene mai lungi
 
Sa nu aruncati cu oua in mine, dar iti zic eu cum mi-au crescut genele mult. Am taiat cam 1 milimetru din ele (cand erau date cu rimel ca sa vad mai bine marginea lor) si au crescut mult mai lungi. Jos s-au dublat ca lungime. Daca nu ma credeti puteti sa taiati 2-3 fire, dar repet, putin, nu le ciuntiti.

Slabuta 14 ian 2010 20:41:11

Re: Gene mai lungi
 
Citat:

Anterior postat de drama queen (Post 64396)
credeti ca uleiul de ricin chiar ajuta la cresterea genelor?;;)am niste gene normale dar le-as dori si mai lungi de atat? ce recomandati?:D:-*

cand eram in liceu, toate fetele se dadeau cu ulei de ricin :D
la unele erau frumoase la altele mai putin, nu stiu daca a functionat sau nu.
Mie mi-a fost frica sa incerc, credeam ca ajunge in ochi :)

Slabuta 14 ian 2010 20:42:14

Re: Gene mai lungi
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 64409)
Sa nu aruncati cu oua in mine, dar iti zic eu cum mi-au crescut genele mult. Am taiat cam 1 milimetru din ele (cand erau date cu rimel ca sa vad mai bine marginea lor) si au crescut mult mai lungi. Jos s-au dublat ca lungime. Daca nu ma credeti puteti sa taiati 2-3 fire, dar repet, putin, nu le ciuntiti.

si de aceasta metoda am auzit :)
dar mi-era frica sa nu creasca la loc :))

raluka 14 ian 2010 21:57:48

Re: Gene mai lungi
 
asa faceam si eu in tineretile mele..le taiam putin si cresteau la loc..acuma le am lungi dar nu au volum...:( ma bate gandul sale tai din nou...si sa dau si cu ulei de ricin:-??

roseadria 14 ian 2010 22:23:08

Re: Gene mai lungi
 
da vedeti fetelor ca se fac extensii de gene care dureaza pina la o luna daca le ingrijesti si care nici nu costa f mult.....doamne fereste, cum sa va taiati genele????:-o

dorutza 15 ian 2010 01:14:03

Re: Gene mai lungi
 
eu mi-am pus gene pentru nunta. au aratat super ok dar m-au tinut o saptamana.poate ca din cauza ca am lacrimat cand mi le-a pus si lipiciu ala cu lacrima, nu foarte buna combinatie. si nu m-am spalat pe fata decat ca si pisica. aiurea. astea is bune asa pentru ocazii zic eu

nici in metoda cealalta nu cred.adica nu stiu. adica mi le-am ars cu bricheta un picsin greseala bineintels si si acuma la un ochi is mai scurte putin ca la celalalt

Mihaela1006 15 ian 2010 11:11:33

Re: Gene mai lungi
 
uleiul de ricin ajuta sigur, la orice fel de fire de par. genele, sprancenele si parul cresc mai frumos, dar trebuie perseverenta, zilnic si mai multe luni pentru rezultat, se da seara si se lasa toata noaptea
cat despre taierea genelor, mi-e mila de ele, cunosc o fata care le-a ciuntit si asa au ramas... cred ca e pacat

Olguta4ever 15 ian 2010 11:28:57

Re: Gene mai lungi
 
Salutari [*10*] !!! Eu am gene foarte lungi, pina la sprincene cind le dau cu rimel, si sunt asa de la mama, ce-i drept cind eram mica mi-am taiat la un ochi genele, ca-mi pareau prea lungi si ma deranjau, mama a reusit sa-mi salveze un ochi de la freza :)):)):)) si au crescut la loc, nu vezi diferenta dintre ochi, si asa se intimpla de aceia ca genele cresc si se inoiesc, la fel ca parul, si nu devin mai lungi cind le tai, ci doar se inchind la culoare, devin mai negre, nu mai lungi, sa fiti sigure, asa ca fetelor, nu faceti prostii, nu va taiati genele, ca nu se schimba nimic, si uleiul de ricin nu ajuta, l-am folosit 1 an regulat, zi de zi, nu pentru ca sa-mi creasca, dar pentru ca sa nu cada, uleiul le vitaminizeaza.

Olguta4ever 15 ian 2010 11:35:52

Re: Gene mai lungi
 
Calmant si usor de aplicat, uleiul de ricin hidrateaza tenul, vindeca eczemele, ofera stralucire parului, intareste genele.
Ati observat??? Le intareste, nu le mareste!!!


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:27:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO