forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Par (http://forum.slabute.ro/par/)
-   -   Ingrosarea firului de par (http://forum.slabute.ro/par/ingrosarea-firului-par-4093.html)

roxy04 08 iun 2010 15:30:44

Ingrosarea firului de par
 
fetelor stiti ceva pentru a ingrosa firul de par:(...am un fir foarte subtire si sta mereu ciufulit:((........masca tratamente ceva:(....multumesc anticipat

justbelieve 08 iun 2010 15:42:09

Re: ingrosarea firului de par
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 213309)
fetelor stiti ceva pentru a ingrosa firul de par:(...am un fir foarte subtire si sta mereu ciufulit:((........masca tratamente ceva:(....multumesc anticipat

Daca e asa de la mama natura,nu cred ca vreo masca te poate ajuta.

LicuriciColorat 08 iun 2010 16:15:10

Re: Ingrosarea firului de par
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 213309)
fetelor stiti ceva pentru a ingrosa firul de par:(...am un fir foarte subtire si sta mereu ciufulit:((........masca tratamente ceva:(....multumesc anticipat


pt ingrosat?nu cred ca exista:-/,cum a zis si Lavi daca el e subtire,subtire ramane
insa iti poti face masti pt hidratare,pt stralucire sau pt ca el sa fie sanatos:)

roxy04 08 iun 2010 16:17:53

Re: Ingrosarea firului de par
 
multumesc mult pentru raspuns fetelor>:D<...eu folosesc o combinatie de ulei de ricin vitamina A si E il face mai frumos dar parca nu chiar cum as vrea eu:(

LicuriciColorat 08 iun 2010 16:21:19

Re: Ingrosarea firului de par
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 213370)
multumesc mult pentru raspuns fetelor>:D<...eu folosesc o combinatie de ulei de ricin vitamina A si E il face mai frumos dar parca nu chiar cum as vrea eu:(


si eu am folosit cee ai enumerat tu+ulei masline
si de azi sau maine ma apuc iarasi
imi fac masca din:
ulei de ricin
ulei de masline
ulei de migdale
ulei de samburi de struguri
vitamina E
vitamina A
vreau sa le las o noapte pe cap,apoi dimi sa ma spal
sunt curioasa daca se observa ceva,bine inteles ca in 3-4 luni vor venii si rezultatele sper:D

roxy04 08 iun 2010 16:57:53

Re: Ingrosarea firului de par
 
da dar eu folosesc de ceva timp combinatia asta......si cam tot asa imi sta parul...bine ca de cand ma dau pare mai sanatos si creste mai repede (se vede pentru ca mi-am facut suvite acum o luna si diferenta e destul de mare)...bafta fetelor si sa aveti un par cum va doriti>:D<

justbelieve 08 iun 2010 17:54:08

Re: Ingrosarea firului de par
 
Si eu am inceput de saptamana trecuta sa-mi fac o masca cu ulei de ricin si vitamine,insa a doua zi parul sta ca si cum ar fi gras,chiar daca il spal si clatesc bine.Asa ca las masca pentru vacanta..
Am mai facut o data masca asta si am vazut rezultate,parul crestea mai repede:)

LicuriciColorat 08 iun 2010 19:23:46

Re: Ingrosarea firului de par
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 213459)
Si eu am inceput de saptamana trecuta sa-mi fac o masca cu ulei de ricin si vitamine,insa a doua zi parul sta ca si cum ar fi gras,chiar daca il spal si clatesc bine.Asa ca las masca pentru vacanta..
Am mai facut o data masca asta si am vazut rezultate,parul crestea mai repede:)

hmm nu inteleg de ce e gras:-/
si eu imi pun masca si o las si cateva h pe cap
si dupa ce ma spal parul e absolut normal....

justbelieve 08 iun 2010 20:19:50

Re: Ingrosarea firului de par
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 213515)
hmm nu inteleg de ce e gras:-/
si eu imi pun masca si o las si cateva h pe cap
si dupa ce ma spal parul e absolut normal....

La toate mastile pe care mi le-am facut cu ulei asa am patit.Nici eu nu inteleg de ce.Stau cateva ore cu ea pe cap,apoi ma dau cu sampon de 3 ori si ma clatesc cu multa apa.Si a doua zi sta de zici ca nu-i spalat de o saptamana.

LicuriciColorat 08 iun 2010 20:21:27

Re: Ingrosarea firului de par
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 213571)
La toate mastile pe care mi le-am facut cu ulei asa am patit.Nici eu nu inteleg de ce.Stau cateva ore cu ea pe cap,apoi ma dau cu sampon de 3 ori si ma clatesc cu multa apa.Si a doua zi sta de zici ca nu-i spalat de o saptamana.


ai incercat sa clatesti cu otet dupa ce te-ai spalat cu sampon?sau cu lamaie?:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:41:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO