forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Par (http://forum.slabute.ro/par/)
-   -   Par electrizat (http://forum.slabute.ro/par/par-electrizat-2833.html)

OitaVesela 19 feb 2010 13:03:09

Par electrizat
 
Stau si ma bibilesc la par o ora, si inainte sa ies din casa ma uit in oglinda si sta in sus ca o papadie suparata. Cand ma pieptan mai are putin si face scantei:-s. Am incercat si cu pieptan din lemn, balsam nu prea folosesc ca imi ingrasa parul prea rau si chiar daca folosesc tot asa sta.

Culmea, am feon cu functie de ionizare care chipurile ar trebui sa previna electrizarea parului. Cand nu o folosesc e mai bine:o.o:. Chiar daca il las sa se usuce natural tot se electrizeaza.
Nu ma stiu ce sa ii fac, in fiecare zi aceeasi poveste.

Daca v-ati mai confruntat cu problema asta sau aveti idee macar de ce se intampla, va rog sfatuiti-ma si pe mine ce sa fac ca e enervant.

meapasarica 19 feb 2010 13:06:19

Re: Par electrizat
 
trebuie sa subscriu aici pentru ca ma dispera si pe mine treaba asta...nu numai ca ma dispera,ma exaspereaza...nu am timp sa scriu mai multe acum, revin mai tarziu cu ceva detalii de la coafeza mea la care tocmai am fost ieri :D

Antuca 19 feb 2010 13:10:57

Re: Par electrizat
 
Citat:

Anterior postat de OitaVesela (Post 92332)
Stau si ma bibilesc la par o ora, si inainte sa ies din casa ma uit in oglinda si sta in sus ca o papadie suparata. Cand ma pieptan mai are putin si face scantei:-s. Am incercat si cu pieptan din lemn, balsam nu prea folosesc ca imi ingrasa parul prea rau si chiar daca folosesc tot asa sta.

Culmea, am feon cu functie de ionizare care chipurile ar trebui sa previna electrizarea parului. Cand nu o folosesc e mai bine:o.o:. Chiar daca il las sa se usuce natural tot se electrizeaza.
Nu ma stiu ce sa ii fac, in fiecare zi aceeasi poveste.

Daca v-ati mai confruntat cu problema asta sau aveti idee macar de ce se intampla, va rog sfatuiti-ma si pe mine ce sa fac ca e enervant.

Din cate stiu, balsamul previne electrizarea parului.

OitaVesela 19 feb 2010 13:21:43

Re: Par electrizat
 
La mine tot se electrizeaza si cu balsam~X(
Si oricum nu folosesc de obicei pentru ca mi se ingrasa parul mai repede si la multe am si reactii alergice. Si la sampoane, multe imi dau alergii pe pielea capului. Folosesc numai sampon medicinal.

Sheba 19 feb 2010 17:12:35

Re: Par electrizat
 
Eu am descoperit ca depinde ff mult cu ce ma imbrac. Daca am ceva cu masa plastica pe mine devin ca o pisica la 220.... De exemplu daca in ziua cand ma spal pe cap am purtat ceva din nylon pot a fac orice ca tot fac scantei. Imi ia cam o zi si ceva sa ma descarc. Ca atare evit pe cat posibil orice fibra sintetica. Restul nu prea conteaza.

roseadria 20 feb 2010 10:05:03

Re: Par electrizat
 
Buna, hai sa va spun ceva : in primul rind balsamul nu se da pe pielea capului.
Folositi serum de par si nu se va mai electriza.
Sau faceti-va la un salon tratament cu keratina si colagen. E putin mai scump dar daca vrem sa aratam bine, ce mai conteaza ?:)

ianna 21 feb 2010 04:27:30

Re: Par electrizat
 
conteaza cu ce va imbracati

ca si tratamente/remedii

o lingurita de miere si o bere - la spalarea parului - apoi il spalati cu sampon si balsam - ca o sa va miroasa parul a bere ...sau faceti tratamentul cand nu iesiti afara a doua zi

sau
galbenus de ou cu ulei de masline- sa iasa ca o masca de par - apoi clatire

sau fixativ:))

deadcountess 03 mai 2012 14:20:55

Re: Par electrizat
 
Folositi perie cu dinti metalici si balsam/crema leave in. Eu nu mai am nici o problema de ani de zile de cand respect aceste doua reguli simple.


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:34:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO