forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Par (http://forum.slabute.ro/par/)
-   -   Par cu varfuri arse! (http://forum.slabute.ro/par/par-varfuri-arse-10329.html)

AnnaIulia 26 sep 2011 16:10:08

Par cu varfuri arse!
 
Buna la toata lumea !!
Acum vreo 6 luni mi-am decolorat parul si l-am si ars.:(Vreau sa va zic ca mi-am tuns varfurile in fiecare luna si dupa a doua saptamana de tuns varful incepe sa semene cu o coada de matura.Numa stiu ce sa fac.Am incercat cu ulei de ricin dar nu a mers
Acum mi-am luat niste fiole de la gerovital....nu stiu cat sunt de bune.A incercat cineva dintre voi?
Rugamintea e daca mai stiti vreun remediu pentru par ars sa ma ajutati ca,chiar nu as vrea sa ajung sa ma rad in cap:((:((:((:((
Va multumesc frumos

Deliutza 26 sep 2011 16:22:45

Re: Par cu varfuri arse!
 
Citat:

Anterior postat de AnnaIulia (Post 802141)
Buna la toata lumea !!
Acum vreo 6 luni mi-am decolorat parul si l-am si ars.:(Vreau sa va zic ca mi-am tuns varfurile in fiecare luna si dupa a doua saptamana de tuns varful incepe sa semene cu o coada de matura.Numa stiu ce sa fac.Am incercat cu ulei de ricin dar nu a mers
Acum mi-am luat niste fiole de la gerovital....nu stiu cat sunt de bune.A incercat cineva dintre voi?
Rugamintea e daca mai stiti vreun remediu pentru par ars sa ma ajutati ca,chiar nu as vrea sa ajung sa ma rad in cap:((:((:((:((
Va multumesc frumos



eu folosesc uleiul de masline, dar sa stiica miracolele nu apar peste noapte! Uleiul de masline e ft bun, foloseste-l ca masca doar pe lungime si lasa-l in par de seara pana dimineata in week-end poti face asta. Ajuta foarte mult parul, il hraneste. Ar fi ideal daca nu ar ajunge la radacina, altfel v-a crea impresia de scapl si par gras :)

Sand 26 sep 2011 16:47:19

Re: Par cu varfuri arse!
 
Citat:

Anterior postat de AnnaIulia (Post 802141)
...mi-am decolorat parul si l-am si ars...chiar nu as vrea sa ajung sa ma rad in cap

Nu stiu ce sfat sa-ti dau, eu am patit cam ca tine...si mai rau insa, mi-au ars parul la coafor in Ro. acum multi ani...pana la radacina. Am vrut sa-mi faca un permanent foarte usor (primul si ultimul din viata mea)...si a iesit gen Tina Turner...coama de leu, ceva ingrozitor umflat pe toate partile, supraetajat, imi facea capul de 3 ori mai mare. De atunci nu am mai pus piciorul intr-un salon romanesc. :-oA trebuit sa ma tot tund numarul 2 timp de cateva luni pana s-a regenerat parul.

(am incercat si eu uleiuri si solutii din strainatate dar nu a ajutat nimic:(, aratam ca o matura...pana nu m-am tuns nu s-a rezolvat treaba).

Succes!

AnnaIulia 26 sep 2011 18:49:25

Re: Par cu varfuri arse!
 
multumesc frumos.o sa incerc si varianta cu ulei de masline sa vad ce iese:(

Slabuta 26 sep 2011 19:39:34

Re: Par cu varfuri arse!
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 802168)
Nu stiu ce sfat sa-ti dau, eu am patit cam ca tine...si mai rau insa, mi-au ars parul la coafor in Ro. acum multi ani...pana la radacina. Am vrut sa-mi faca un permanent foarte usor (primul si ultimul din viata mea)...si a iesit gen Tina Turner...coama de leu, ceva ingrozitor umflat pe toate partile, supraetajat, imi facea capul de 3 ori mai mare. De atunci nu am mai pus piciorul intr-un salon romanesc. :-oA trebuit sa ma tot tund numarul 2 timp de cateva luni pana s-a regenerat parul.

(am incercat si eu uleiuri si solutii din strainatate dar nu a ajutat nimic:(, aratam ca o matura...pana nu m-am tuns nu s-a rezolvat treaba).

Succes!

Am patit si eu asa ceva =((
Groaznic... am ramas socata cand mi-am vazut parul.

Am facut la fel,... tuns... m-am dat pe mana unui hair-stylist care, ca sa nu ma "cioparteasca" de tot, a inventat ceva futurist - par foarte scurt alternat cu par putin mai lung.... Sincer, nu mi-a placut, dar decat cu o matura in cap, am rezistat asa pana mi-a crescut la loc.

Nu mai repet experienta permanentului...

Si ca sa ajut pe AnnaIulia... conteaza cat de tare este ars. Daca nu il poti pieptana nici dupa ce te dai cu balsam, atunci nu prea ai ce face, decat sa te tunzi.
Incearca masti naturale... nu mai are nevoie acum de "chimie", poate-poate se va imbunatati situtatia.

LicuriciColorat 27 sep 2011 09:28:07

Re: Par cu varfuri arse!
 
hey
din proprie experienta iti spun,solutii exista insa traba rabdare
eu de cativa ani sunt tot cu tratamente pe cap,le combin:tratament home-made+masca/balsam par la fiecare spalare
cea mai buna reteta dupa mine e: 1 sau 2 galbenuse+unei masline+ulei migdale(sau orice ulei de la plafara,de preferat e uleiul de argan insa e scump,ulei de cocos sau de nuca) stai asa cam 1-2h cu el pe par,apoi te speli,daca nu pui galbenus poti sta si o noapte intreaga
toata chestia asta daca o faci de 2 ori pe saptamana cam 1 luna jumate se vor observa imbunatatirile
eu una am fost tare multumita(eu parul mil ard cu placa,dar e sanatos chiar daca il intind si de cateva ori pe sapt din cauza ca fac tratamentu de mai sus)

anqutz 27 sep 2011 19:03:42

Re: Par cu varfuri arse!
 
Eu mi-am luat un ser cu ulei din argan. Se aplica si pe parul umed si pe cel uscat si am scapat de problema asta. Il dau pe parul uscat. Initial pare uleios, apoi e absorbit de par. Mi se pare cel mai bun produs folosit pana acum. Mi l-am decolorat cam 2 ani, am fost un blond ft deschis, iar dupa un experiment de acum 1 an si ceva nu si-a mai revenit. O sa fie la loc sanatos si stralucitor dupa ce scapi de bucata arsa.

LicuriciColorat 27 sep 2011 19:43:39

Re: Par cu varfuri arse!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 803317)
Eu mi-am luat un ser cu ulei din argan. Se aplica si pe parul umed si pe cel uscat si am scapat de problema asta. Il dau pe parul uscat. Initial pare uleios, apoi e absorbit de par. Mi se pare cel mai bun produs folosit pana acum. Mi l-am decolorat cam 2 ani, am fost un blond ft deschis, iar dupa un experiment de acum 1 an si ceva nu si-a mai revenit. O sa fie la loc sanatos si stralucitor dupa ce scapi de bucata arsa.



daca te rog poti sa dai mai multe detalii
firma,de unde l'ai luat,cat costa?:D

anqutz 27 sep 2011 21:04:21

Re: Par cu varfuri arse!
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 803343)
daca te rog poti sa dai mai multe detalii
firma,de unde l'ai luat,cat costa?:D

Artego, el se vinde prin saloane. E destul de scump, are 100 de ml, dar pui 2-3 pompite pt tot parul. Eu l-am luat cu discount de angajat, dar cred ca e cam 80 de lei.

LicuriciColorat 27 sep 2011 21:09:20

Re: Par cu varfuri arse!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 803418)

Artego, el se vinde prin saloane. E destul de scump, are 100 de ml, dar pui 2-3 pompite pt tot parul. Eu l-am luat cu discount de angajat, dar cred ca e cam 80 de lei.



aha,merci de detalii:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:03:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO