forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Par (http://forum.slabute.ro/par/)
-   -   Protejarea parului de placa sau foen (http://forum.slabute.ro/par/protejarea-parului-placa-sau-foen-4079.html)

roxy04 07 iun 2010 15:30:00

Protejarea parului de placa sau foen
 
fetelor voi cum va protejati parul de placa sau de aparatele de uscat????:(stiu ca mai bine ar fi sa il lasi sa se usuce singur dar uneori nu este posibil:((....

anqutz 07 iun 2010 18:22:48

Re: Protejarea parului de placa sau foen
 
Exista seruri speciale pt placa, care au silicon in ele. Si te si ajuta pt ca ti se indreapta mai repede parul.

madaEM 07 iun 2010 18:26:11

Re: Protejarea parului de placa sau foen
 
eu folosesc ..ulei din cristale lichide;)e foarte bun;;)

roxy04 07 iun 2010 18:32:30

Re: Protejarea parului de placa sau foen
 
unde as putea gasi acest ulei???

madaEM 07 iun 2010 18:34:00

Re: Protejarea parului de placa sau foen
 
la magazinele profesioniste sigur gasesti;)
eu il am din strainatate ..dar stiu ca este si la noi:)
sau altceva ..date cu ulei de masline...chiar til protejeaza...eu il mai dau cand este ud parul:)

roxy04 07 iun 2010 18:38:18

Re: Protejarea parului de placa sau foen
 
adik iti dai cu ulei dupa ce il speli si dupa il mai speli odata...sau doar il umezesti putin...eu ma dau cu o combinatie de ulei de ricin vitamina A si vitamina E..dar ma dau cand parul este uscat il umezesc cu aceasta combinatie si il tin asa cat pot de mult....ma gandeam sa adaug si ulei de masline...poate combinate dau un rezultat sooper:D>:D<

roxy04 07 iun 2010 18:39:52

Re: Protejarea parului de placa sau foen
 
aaa inca ceva...cum dai acest ulei din cristale lichide?...inainte sa folosesti placa sau de cate ori faci baie....

madaEM 07 iun 2010 18:41:11

Re: Protejarea parului de placa sau foen
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 212392)
adik iti dai cu ulei dupa ce il speli si dupa il mai speli odata...sau doar il umezesti putin...eu ma dau cu o combinatie de ulei de ricin vitamina A si vitamina E..dar ma dau cand parul este uscat il umezesc cu aceasta combinatie si il tin asa cat pot de mult....ma gandeam sa adaug si ulei de masline...poate combinate dau un rezultat sooper:D>:D<

eu ma dau pe parul umed...sau ud ..cu un strop de ulei de masline .si nu il mai spal dupa ..il las asa:D
da vezi incearca odata cu ulei de masline si vezi cum iese...nu la toata lumea le prieste uleiul de masline pe par:))la unele fete se face aiurea tare parul:(

madaEM 07 iun 2010 18:44:40

Re: Protejarea parului de placa sau foen
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 212394)
aaa inca ceva...cum dai acest ulei din cristale lichide?...inainte sa folosesti placa sau de cate ori faci baie....

cu uleiul te poti da oricand ai chef...:))pe par uscat ..ud..umed..inainte sa folosesti placa ...oricand ..
eu il fololesc dupa ce mai spal pe par ...apoi inainte sa folosesc placa ..si dupa ce il indrept ma mai dau ..ca sta supe..sta bine tare:x
aaa dar tu cum ai parul??e moale?ca daca e moale ..te va enerva uleiul ..ca til face superrrrrr moale:xal meu este tip sarma:))si mil face foarte moale ..si foarte fain:)

roxy04 07 iun 2010 18:47:01

Re: Protejarea parului de placa sau foen
 
cand e proaspat spalat e moale pana bag placa in el:Pca daca nu bag zici ca am o pisica moarta pe cap:)):)):))...ceva de crescut mai repede nu stiu...:D...mai vorbim peste cateva ore ma duc sa alerg...multa bafta>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:02:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO