forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pastile slabit (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/)
-   -   Aviz amatorilor de diverse pastile (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/aviz-amatorilor-diverse-pastile-7052.html)

deadcountess 11 nov 2010 13:44:15

Aviz amatorilor de diverse pastile
 
Vad aproape zilnic mesaje cu intrebari de genul "am cumparat pastilele X, ce parere aveti? sunt bune? au efecte adverse?sa le iau sau nu? etc"

:-s

Pur si simplu nu pricep de ce oamenii nu se gandesc sa intrebe inainte sa le cumpere. Costa o gramada de bani care sunt aruncati pe apa sambetei cand persoana se razgandeste, sau, mai rau, pastilele respective ajung sa fie donate prietenelor interesate si mai putin informate"ca doar nu era sa le arunc, am dat atatia bani pe ele, daca ea le vrea treaba ei". O verisoara a ajuns in urgente din cauza unor pastile de slabit(din acelea care se dau numai pe reteta) primite cadou de la o prietena.

:-s

Livia89 13 nov 2010 12:02:16

Re: Aviz amatorilor de diverse pastile
 
Eu am vazut mai demult la tv, pe Discovery, o emisiune in care s-au strans mai multi americani, oameni simpli, pentru o cura de dezintoxicare. Printre ei era si o tanara mama care lua pastile de slabit, si facea prostia sa ia doza tripla/ zi :|

Emisiunea explica faptul ca acele pastile impiedica depunerea grasimilor din sange pe organe, si astfel ramai "degresat" oricat de prost ai manca. Partea proasta e ca, ramanand in sange, acele grasimi nu fac nimic bun, tipa avea exces de trigliceride si colesterol nu marit, ci FOARTE marit si i se putea oricand acumula sa formeze un cheag care sa-i blocheze vreun vas de sange si sa-i puna in paricol viata :-s Norocul ei a fost ca s-a hotarat sa renunte la ele, intr-adevar a acumulat putina grasime, dar pana la finalul emisiunii (vreo cateva saptamani) a reusit sa slabeasca si sa arate ca o femeie sanatoasa si mult mai tanara :)

Sa nu uitam de cazul lui Mutu, ca e mai apropiat... si el a luat pastile de slabit fara sa stie (sau fara sa vrea sa stie) ca acelea aveau in compozitie si unele substante interzise :|

Deci mare atentie, fetelor, nu iti fac nimic bun acele pastile, nu se merita sa dai sanatatea pe o slabire rapida, indiferent care este metoda folosita (infometare, diete minune, pastile, etc.)

@deadcountess, Imi pare rau pentru verisoara ta :( s-a intamplat recent? Multumesc mult ca ai deschis acest topic, trebuie sa informam fetele despre cat mai multe astfel de pericole la adresa sanatatii :-s

deadcountess 14 nov 2010 23:04:15

Re: Aviz amatorilor de diverse pastile
 
Citat:

Anterior postat de Livia89 (Post 401677)
@deadcountess, Imi pare rau pentru verisoara ta :( s-a intamplat recent? Multumesc mult ca ai deschis acest topic, trebuie sa informam fetele despre cat mai multe astfel de pericole la adresa sanatatii :-s

Cam acum un an, acum e bine din fericire :) si macar s-a invatat minte sa nu mai primeasca asemenea cadouri de la cunostinte binevoitoare.

Dio 11 mar 2011 11:47:26

Re: Aviz amatorilor de diverse pastile
 
E vechi topicul dar totusi:

Ce parere aveti despre produsele de tip Animal Cuts, Lipo 6, sau L-carnitine (lichida, pastile, sub orice forma). Rezultate dau, e clar, impreuna cu o alimentatie inteligenta si sport, dar ce contraindicatii ar exista?

Slabuta 11 mar 2011 13:33:52

Re: Aviz amatorilor de diverse pastile
 
Citat:

Anterior postat de Dio (Post 566493)
E vechi topicul dar totusi:

Ce parere aveti despre produsele de tip Animal Cuts, Lipo 6, sau L-carnitine (lichida, pastile, sub orice forma). Rezultate dau, e clar, impreuna cu o alimentatie inteligenta si sport, dar ce contraindicatii ar exista?

Dio despre Lipo6 am vorbit aici: http://forum.slabute.ro/suplimente/lipo-6-a-6201.html

L-carnitine nu cred ca sa fie periculoasa: http://forum.slabute.ro/suplimente/l-carnitina-433.html

Iar Animal Cuts suna cam "chimic", m-am uitat la ingrediente, care separat ar fi bine sa fie studiate. Despre cateva ingrediente sunt ceva info la straini nu chiar bune.:-s

DariaMih 12 mar 2011 12:39:06

Re: Aviz amatorilor de diverse pastile
 
Stiu ca iti asumi un risc daca iei pastile de slabit. Eu din fericire nu am avut probleme cu pastilele pe care le-am luat.

didi23 18 apr 2011 14:07:24

Re: Aviz amatorilor de diverse pastile
 
pur si simplu nu sunt bune!!

ali_lumi 18 apr 2011 14:12:20

Re: Aviz amatorilor de diverse pastile
 
Din punctul meu de vedere, ele POATE , si subliniez, poate , doar in cazul unei persoane obeze la 190 de kg Doamne fereste, si urmeaza si un tratament drastic , un regim si tot asa. POate doar in acele cazuri sa spui ca pastilele sunt necesare.
Nu le vad necesare nici atunci cand ai de slabit 20 30 de kg ... deci nici vorba de luat pastile pt a slabii 5-6 kg.

rose rose 03 iun 2011 12:06:47

Re: Aviz amatorilor de diverse pastile
 
Si eu sunt total impotriva pastilelor de slabit. Tot la o alimentatie sanatoasa si la miscare trebuie sa recurgeti daca vreti sa fie ceva pe termen lung si sa nu ajungeti pe la spital.;)

nicoleta100 03 iun 2011 12:16:06

Re: Aviz amatorilor de diverse pastile
 
Am luat si eu acum ceva ani niste pastile ''miraculoase'' de slabit ,dintr-o revista ! Dar pe langa faptul ca am dat multi bani pe ele ,nu am slabit nici macar un gram!!! Dupa parerea mea sunt reclama curata !!! Si daca se gasesc fraieri ca mine!!!:-s:-s:-s:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:43:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO