forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pastile slabit (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/)
-   -   Crom picolinat (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/crom-picolinat-449.html)

Slabuta 24 apr 2009 14:02:29

Crom picolinat
 
Astept parerile voastre. Am vazut ca sunt membre interesate de crom. Si la cererea lor am creat topicul.

Cine l-a folosit aveti verde. :)

Shorty 25 apr 2009 10:30:16

Re: Crom picolinat
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 4377)
Astept parerile voastre. Am vazut ca sunt membre interesate de crom. Si la cererea lor am creat topicul.

Cine l-a folosit aveti verde. :)

Uof..cred ca e a 3-a oara ca ma pun pe povestit..imi pare rau ca nu mai stiu explicatia exacta de ce era bun pentru organism...dar eu am luat cate o pastila de crom picolinat timp de 2 luni poate chiar 3 nu mai stiu exact si in aceea perioada am scapat complet de pofta de dulce si am reusit sa ma controlez in alimentatie..Si ca tot am vorbit atat de crom picolinat cred ca luni imi iau iar o cutie :)

Ce mai tin minte era ca pofta de dulce se manifesta in momentul in care nivelul de crom din organism este foarte mic.

Nu am avut nici un efect advers si ma repet am folosit crom picolinat nu crom simplu sau in combinatie cu echinaceea..am luat si dinalea dar nu am simtit nimic deosebit de la ele.

Diana Diana 28 iul 2009 12:54:40

Re: Crom picolinat
 
E a doua zi de cand iau crom picolinat. Ieri am simtit o usoara greata, insa azi imi venea pur si simplu sa vars. Am luat pastiluta dimineata pe stomacul gol. Sa fie de la pastiluta?

iuli_ana 28 iul 2009 15:59:21

Re: Crom picolinat
 
E de la pastila. Personal nu cred ca ar trebui sa iei crom, din cate stiu, nu e bun. ei zic ca nu e carcinogen, dar asa zic la multe pastile, mai ales cand nu e un studiu cohorta pe 10 ani si s-a facut pe animale de studiu.

Scarlett_2009 14 oct 2009 16:21:18

Re: Crom picolinat
 
eu am luat crom picolinat forte, dar nu am simtit nici o imbunatatire dar acum este si adevarat ca eu nu am luat o perioada indelungata, am luat maxim 2 saptamani, daca am vazut ca nu are nici un efect l-am lasat................

Pusycat 22 ian 2010 13:21:28

Re: Crom picolinat
 
Si eu am luat crom picolinat si nu au avut nici un efect.Acum iau garcinia cambogia de la aboca.Am incercat si productie romaneasca de garcinia dar nu are acelas efect.Fac cate o cura de 3 luni .Astea imi scad pofta de dulciuri.

bebelusha 21 feb 2010 18:54:40

Re: Crom picolinat
 
Eu tocmai ce termin un tub de crom picolinat. Mie mi-a scazut pofta de dulce si pofta exagerata de mancare...la mine era o foame nervoasa..tot timpul vroiam sa pap...am scris si in jurnalul meu..deficinenta de crom, duce la dereglari in greutate, si la acumulare de depozite grase in tesuturi..eu ma simt chiar bien de la el..

DrIulia2010 20 mar 2010 10:05:19

Re: Inca 15 kg (16 februarie - 16 iulie)
 
Vazusem ca ati intrebat ceva legat de crom,si cel forte si crom picolinat urmaresc acelasi obiectiv,inhibarea poftei de dulce ,scaderea si controlul glicemiei.Crom forte are o concentratie mai mare de crom decat cromul picolinat.

mishutza 15 nov 2010 10:21:27

Re: Crom picolinat
 
A trecut ceva timp de cand s-a scris ultima oara la subiectul asta.Intre timp ati mai avut ceva experiente,ati luat crom picolinat?Ati scapat de pofta de dulciuri?
Din ce am citit eu el influenteaza nivelul de insulina,ajuta sa la mentinerea lui constanta,deci ar fi normal sa dispara pofta de dulciuri.

Roxii 15 nov 2010 16:27:53

Re: Crom picolinat
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 403408)
A trecut ceva timp de cand s-a scris ultima oara la subiectul asta.Intre timp ati mai avut ceva experiente,ati luat crom picolinat?Ati scapat de pofta de dulciuri?
Din ce am citit eu el influenteaza nivelul de insulina,ajuta sa la mentinerea lui constanta,deci ar fi normal sa dispara pofta de dulciuri.

Eu am terminat acum o luna si cv ultima cutie de crom picolinat:)M`a ajutat foarte mult sa scap de pofta de dulce.Acum insa nu l`am mai luat pentru ca fiind la mentinere mai imi fac cate o pofta si nu mai simt nevoia de el,insa pentru cele la dieta il recomand din inima,este foarte bun,cel putin asa a fost in cazul meu:P


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:23:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO