forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pastile slabit (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/)
-   -   Herbalife (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/herbalife-2442.html)

Extasssy 25 ian 2010 20:34:17

Herbalife
 
Eram acum vre-o 2 ani la servici, si trebuia sa fug pana la firma de contabilitate cu care colaboram sa duc dosarele cu facturi, chitante si asa mai departe... Drumul... era cu metroul... Cobor eu la metrou... si astept...
La un momentdat un tip... cu o geanta de la herbalife, se tot holba la mine... Dupa ce s-a holbat cateva secunde m-a abordat, cu intrebari de genu... Ce varsta aveti? Nu va dati seama cat de mult rau va face greutatea? Mancati micul dejun? etc... Eu nu stiam cum sa scap mai repede de el... si ii tot dadeam raspunsuri cat mai zeflemitoare... doar doar m-o lasa in pace...
Exact inainte sa vina metroul... imi da omul o brosura... Ma gandeam "Vai ce bine, am scapat!!!" si apoi scoate din geanta 2 batoane de ciocolata... Cica erau facute cu diverse chestii care il fac sa nu aibe grasimi, si zaharuri ci numai protetine... si imi recomanda sa mananc unu la micul dejun (eu pe vremea aia avea 1 maxim 2 mese pe zi)...Le-am aruncat in plasa si am fugit la metrou...
Intr-un final dupa ce mi-am terminat treaba am revenit la birou unde mai aveam de stat inca vre-o 4 ore... Nu mancasem nimic toata ziua si imi era putin foame... Si ce ma gandesc.... Ia hai sa vad ce mi-a dat ala acolo... Am luat unul dintre batoane, l-am desfacut si l-am mancat... Deci nu va pot spune decat ca a fost unul dintre cele mai bune batoane de ciocolata pe care le-am mancat in viata mea... Demential gustul... Si chiar imi taiase foamea... Pe moment... Dupa fix o ora... mi s-a facut din nou foame... dar ce foame... deci ma rodea stomacul... Si l-am mancat si pe al doilea...
Dupa inca o ora din nou... o foame din aia groaznica... de ziceai ca nu am mai mancat nimic de vre-o 2 zile...
Mi-am luat un sandwich... si ghici ce dupa o ora m-a luat iar foamea... si asa am tinut-o toata ziua...
Eu am dat vina pe tampeniile alea pentru ca alta explicatie nu am gasit... Am mancat in ziua aia... cat pentru vre-o 2-3 zile...

mishutza 25 ian 2010 21:04:06

Re: Herbalife
 
Heehe,asa-ti trebuie daca faci prostii.Sa nu mai crezi in miracole.Auzi,doar din proteine,hehehehe,cool.Ia sa imi iau si eu vreo 3 sa imi fac plinul de proteina pe astazi.

mvthebest 25 ian 2010 21:09:49

Re: Herbalife
 
Nu sunt bune de nimic,, si eu am apelat la ei,crezand ca ,,fac minuni'' .
Prostesc oameni ,ca doar sa cumpere si sa-si vinda ei marfa..
Am dat multi bani pe acele porcari, prafuri,batoane care de fapt de ajuta cat le tot cumperi ,iar dupa ce te lasi te ingrasi si m-ai vin si niste kg bonus:(

alexa.stan 25 ian 2010 21:39:31

Re: Herbalife
 
Eu am fost la o prezentare herbalife, dar nu m-au convins. Nu am consumat niciodata. Tare procedura de marketing.

Bine ca ai trecut peste.

Eu daca ar fi venit la mine i-as fi dat cu ceva in cap.

Sheba 26 ian 2010 12:37:38

Re: Herbalife
 
La mine a fost mai amuzant... o prietena de-a mamei mele a prostit-o pe maica-mea ptr mine... a dat o groaza de bani iar eu nici nu m-am atins de ele. La mine sa ma convinga cineva cu forta nu merge de nici o culoare...

Suzume 15 feb 2010 18:38:58

Re: Herbalife
 
Pe mine m-a abordat o doamna prin Carrefour. M-a intrebat daca vreau sa mananc santos, daca vreau sa slabesc, chestii de genul. Am intrebat-o clar "Vreti sa-mi sugerati pastile sau prafuri? Ca daca da nu sunt interesata". Ea bineinteles: "Nu, in niciun caz, slabiti in mod natural". Imi iau o prietena cu mine si ma duc la intalnirea cu respectiva. Ajung la adresa, scris maare pe usa: "Herbalife". Mi-a prezentat cazuri de persoane care au slabit si la sfarsit lista de preturi. Costa enorm, mai bine dam banii pe grapefruit si lamai decat pe prostii de genul. Si bineinteles ca nu am scapat usor de ea, m-a sunat in fiecare zi timp de 2 saptamani desi eu nu ii raspundeam la telefon.

Sunt ca lipitorile oamenii astia. :|

anes 15 feb 2010 19:03:12

Re: Herbalife
 
ooooo, da! am trecut si eu printr-o experienta asementoare. acum 8 ani. a venit o cunostinta cu prietena ei .... care m-a socase cat de mult a slabit, si mi-a zis"n-a fost greu. raspunsul e simplu. herbalife." of si ce m-a tentat, pt ca inainte cu 1 an ea avea 90 si eu 68 de kg :-s. a fost un soc slabitul ei spectaculos. norocul meu ca a fost prietena mea la timisoara si l-a convins pe sotul meu sa nu-mi cumpere, mai bine cu banii aia sa mergem 1 sapt la ski.
ne-am intalnit din nou dupa cam 1 an si jumatate eu aveam 68 de kg, ea habar nu am cat de multe si era diforma. inainte cand a fost grasa, era acea grasuta cu forme rubensiere (vb lui carmen :)) cu talie, solduri, sani. acum cand se ingrasese dupa herbalife era buhaita, umflata toata.

Liviutzza 15 feb 2010 19:14:38

Re: Herbalife
 
Cunosc:)))saptamana trecuta am avut si eu o intalnire cu ei:))

anes 15 feb 2010 19:38:39

Re: Herbalife
 
si? nu-mi spune ca rezultatul e acelasi?!

Zoe 16 feb 2010 14:04:56

Re: Herbalife
 
Citat:

Anterior postat de anes (Post 88063)
ne-am intalnit din nou dupa cam 1 an si jumatate eu aveam 68 de kg, ea habar nu am cat de multe si era diforma. inainte cand a fost grasa, era acea grasuta cu forme rubensiere (vb lui carmen :)) cu talie, solduri, sani. acum cand se ingrasese dupa herbalife era buhaita, umflata toata.

fix asa cunosc eu un baiat! e si mai gras acum, saracul...


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:28:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO