forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pastile slabit (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/)
-   -   Pareri pastile si plasturi de slabit (http://forum.slabute.ro/pastile-slabit/pareri-pastile-plasturi-slabit-7665.html)

danutz2001 08 ian 2011 23:28:15

Pareri pastile si plasturi de slabit
 
Fetelor am o intrebare ce parere aveti despre pastilele si plasturii de slabit?
Eu pot sa va spun ca mi-am comandat de pe net plasturi de slabit si sunt o mare teapa si cica imi dau banii inapoi dar inca nu i-am vazut x-(
In ceea ce priveste pastilele Capsula de slabit a functionat dar nu am putut sa iau mai mult de 2 sapt in care am slabit 5 kg; avea efecte secundare nasoale...cred ca de aceea m-am ingasat acum dupa 1 an si ceva cu 13 kg :((

Slabuta 09 ian 2011 17:10:36

Re: Pareri pastile si plasturi de slabit
 
Citat:

Anterior postat de danutz2001 (Post 465250)
Fetelor am o intrebare ce parere aveti despre pastilele si plasturii de slabit?
Eu pot sa va spun ca mi-am comandat de pe net plasturi de slabit si sunt o mare teapa si cica imi dau banii inapoi dar inca nu i-am vazut x-(
In ceea ce priveste pastilele Capsula de slabit a functionat dar nu am putut sa iau mai mult de 2 sapt in care am slabit 5 kg; avea efecte secundare nasoale...cred ca de aceea m-am ingasat acum dupa 1 an si ceva cu 13 kg :((

Buna Danutz.

Nici plasurii de slabit si nici pastilele de slabit nu sunt solutii sanatoase si corecte de slabit.

Slabit sanatos inseamna schimbarea stilului de viata si sa fii cat mai activa fizic. Fara chimicate!

bzzz 29 aug 2011 17:43:30

Re: Pareri pastile si plasturi de slabit
 
Parerea mea ca pastilele de slabit cat si plasturi nu sunt ok.. eu chiar cunosc pe cineva care a slabit foarte ult cu pastile de slabit dar cand a renuntat la ele s-a ingrasat dublu... Cum a spus si slabuta trebuie sa slabim sanatos nu cu medicamente.. cand dai jos kilogramele sanatos nici nu le mai pui asa usor la loc.. iar daca ai grija nu le mai pui deloc.. dar cand renunti la medicamente sau palsturi cu siguranta vei pune din kg la loc...

Vuvuzela 30 aug 2011 08:26:20

Re: Pareri pastile si plasturi de slabit
 
De plasturi pentru slabit n-am auzit. Dar cred ca sunt niste porcarii ca si palsturii pentru lasat de fumat. Nu stiu cum te poate face un plasture sa slabesti. Si pastilele am auzit ca sunt periculoase, chiar daca slabesti cu ele, risti dupa aia sa pui la loc dublu.

ras_cristalin 19 nov 2011 15:16:22

Re: Pareri pastile si plasturi de slabit
 
O tânără din Iaşi, în vârstă de 19 ani, a ajuns, vineri, în stare gravă, la secţia Copou a Spitalului "Sfântul Spiridon" din municipiu, din cauza unei supradoze de medicamente pentru slăbit, prognosticul medicilor în acest caz fiind unul rezervat, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Medicul Tudor Ciuhodaru, din cadrul secţiei Copou a Spitalului "Sfântul Spiridon" din municipiu, a declarat, vineri, pentru corespondentul MEDIAFAX că tânăra a ajuns la spital cu vărsături, greţuri, tahicardie şi dureri abdominale puternice, ea fiind internată în Secţia de Toxicologie.
"Prognosticul este rezervat din cauza tipului şi dozelor de medicaţie ingerate. Când starea o va permite, pacienta va beneficia şi de asistenţa psihologilor", a spus medicul ieşean.
Tudor Ciuhodaru a precizat că, în ultima perioadă, tânăra a reuşit să slăbească treizeci de kilograme.
"Recomandăm ca orice cură de slăbire să fie însoţită de o evaluare clinică, iar regimul alimentar să fie elaborat de un nutriţionist. Eventualele medicamente asociate regimului trebuie să fie prescrise de un medic întrucât curele de slăbire haotice se pot finaliza tragic", a spus medicul Tudor Ciuhodaru.


Articol dintr-un ziar local de la mine din oras.

miranda75 19 nov 2011 15:24:53

Re: Pareri pastile si plasturi de slabit
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 849929)
O tânără din Iaşi, în vârstă de 19 ani, a ajuns, vineri, în stare gravă, la secţia Copou a Spitalului "Sfântul Spiridon" din municipiu, din cauza unei supradoze de medicamente pentru slăbit, prognosticul medicilor în acest caz fiind unul rezervat, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Medicul Tudor Ciuhodaru, din cadrul secţiei Copou a Spitalului "Sfântul Spiridon" din municipiu, a declarat, vineri, pentru corespondentul MEDIAFAX că tânăra a ajuns la spital cu vărsături, greţuri, tahicardie şi dureri abdominale puternice, ea fiind internată în Secţia de Toxicologie.
"Prognosticul este rezervat din cauza tipului şi dozelor de medicaţie ingerate. Când starea o va permite, pacienta va beneficia şi de asistenţa psihologilor", a spus medicul ieşean.
Tudor Ciuhodaru a precizat că, în ultima perioadă, tânăra a reuşit să slăbească treizeci de kilograme.
"Recomandăm ca orice cură de slăbire să fie însoţită de o evaluare clinică, iar regimul alimentar să fie elaborat de un nutriţionist. Eventualele medicamente asociate regimului trebuie să fie prescrise de un medic întrucât curele de slăbire haotice se pot finaliza tragic", a spus medicul Tudor Ciuhodaru.


Articol dintr-un ziar local de la mine din oras.

A aratat acest caz si la tv acum vreo 2 zile


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:23:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO