Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Super Slim

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #61 (permalink)  
Vechi 06 iun 2009, 09:13:23
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Super Slim

Si ca tot suntem aici..eu am auzit ca se vor scoate de pe piata...din cauza efectelor adverse care le-au avut destul de multe persoane..voi ce stiti?

Stiu ca unele au fost deja retrase. Inainte sa le iau am mers la vreo 6 mag naturiste si farmacii si fiecare avea varianta lor despre produsul care a fost retras...toate mag naturiste au zis ca au avut control si ca produsul care il au ei e cel aprobat spre vanzare...pachetul care l-am gasit in cele mai multe magazine l-am cumparat.
Sincer cred ca s-au vandut foarte multe falsuri si de aia s-a simtit lumea rau...

Voi ce parere aveti?
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #62 (permalink)  
Vechi 06 iun 2009, 10:47:14
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Super Slim

Da,in germania nu se mai vand chestiile astea,chinezesti parca sunt,dar sunt sub diferite denumiri.Acu ceva timp am vazut la tv,o persoana murise si nush cate erau in spital.Spuneau ca daca esti suta la suta sanatos e ok,dar daca ai cea mai mica problema e de naspa.Plus ca sunt recomndate doar in caz de obezitate,nu la 10 kg in plus.Oricum,pericolul era ca,cu toate ca in germania nu se mai vand,ele pot fi cumparate de pe net,si aici ei nu mai pot controla.Va doresc in primul rand sanatate,apoi sa nu aveti parte de efect yo-yo si apoi sa slabiti cat vreti voi
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #63 (permalink)  
Vechi 06 iun 2009, 11:11:27
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Super Slim

Am cautat sa vad si eu care e treaba cu aceste pastile, pentru ca aseara Ali ne-a spus ca sunt foarte nocive, acum am aflat ca vor fi scoase si de pe piata din cauza efectelor adverse si uite ce am gasit:

Citat:
de 10 ani sufar de o boala autoimuna..........in ultimii ani am scazut si am luat in greutate permanent f mult si intr-un timp f scurt.....desi incercam sa explic medicilor k nu mi-am schimbat stilul de viata mi se reprosa k eu sunt vinovata.....mi-au dat tot felul de tratamente....mi-au facut un prgr alimentar dar degeaba....ajungeam mai rau de fiecare data........slabeam la inceput si apoi desi practic faceam foamea cu asa zisul plan alimentar ma ingrasam vazand cu ochii....si bineinteles k am auzit de miraculosul super slim...cred k a fost cea mai mare greseala.....intr-o luna am ajuns sa nu fiu in stare sa invat pt facultate ....desi am fost foarte buna la matematica.....acum imi trebuie o zi intreaga pt cateva calcule banale..... sufar de depresie....nu ma pot concentra si am pierderi de memorie...am devenit violenta ....nu imi pot controla furia.....am apelat la un psihiatru......daca nu reusesc sa ies din aceasta stare in care ma aflu in curand....ma rog sa nu fac o prostie....
Citat:
buna,fetelor!incerc si eu pastila....astazi e a patra zi.....si e GROAZNIC la mine:
I zi:uscaciunea gurii si moleseala;fara pofta de mancare;
II zi:uscaciunea gurii ;fara pofta de mancare;scaderea tensiunii si abia ma tineam pe picioare;
III zi:fara pofta de mancare;scaderea tensiunii ;abia ma tineam pe picioare...parca eram drogata;
Astazi:am luat pastila dimineata la 8:30 dupa ce am mancat ceva ,iar pe la ora 10:30 a inceput calvarul:m-a luat cu ameteli,mi s-a pus o ceata pe ochi,am facut o tensiune craniana cred...si simteam ca nu mai pot sa respir....a cedat ce era grav cam intr-o ora....acum e ora 17:34 si inca ma simt ametita si mi-e amortit capul.....si am un nod in gat.
mi-e frica poate e ceva grav........pot sa ma fac de 200 kg.ca nu mai iau in viata mea pastila.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #64 (permalink)  
Vechi 06 iun 2009, 11:24:57
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Super Slim

Sibutramina (continuta in Super Slim)


Sibutramina este substanta activa care se gaseste in medicamentele de slabit care inhiba apetitul. Aceasta afecteaza practic doi neurotransmitatori de la nivelul creierului: noradrenalina si serotonina. Neurotransmitatorii sunt niste substante chimice, depozitate in celulele nervoase si sunt implicati in transmiterea mesajelor acestea (ei sunt eliberati din celula nervoasa cand mesajul este transmis, dupa care sunt reabsorbiti de aceasta).

Asadar, sibutramina previne reabsorbtia, inapoi in celulele nervoase, ale celor doi neurotranmitatori (noradrenalina si serotonina) care sunt responsabili de o serie de procese la nivel cerebral, printre care si moderarea starii de spirit. Practic, sibutramina ajuta la reducerea greutatii corporale prin cresterea cantitatii de noradrenalina si serotonina care actioneaza liber la nivelul creierului, adica va induce senzatia de satietate in timp ce se consuma alimente in cantitati mici.

Acest medicament este prescris doar pentru persoane care nu au avut rezultate corespunzatoare prin folosirea metodelor conventionale de slabire: dieta si exercitiu fizic regulat. Daca este totusi recomandat de medic, dieta si efortul fizic sunt parte obligatorie din procesul de slabire.

De asemenea, acest medicament trebuie folosit cu mare atentie de catre persoanele care au probleme renale, hepatice sau respiratorii. Se interzice folosirea acestui medicament de catre copii, femei insarcinate, persoane care alapteaza, persoane care au fost diagnosticate cu afectiuni psihiatrice, glaucom, boli coronariene, hipertiroidie, anorexie nervoasa si bulimie nervoasa.

Exista, bineinteles, si o serie de reactii adverse care pot aparea dupa administrarea sibutraminei: dureri de cap, constipatie, senzatie de voma si de gura uscata, insomnie, transpiratie abundenta, parestezii, palpitatii, ameteli, anxietate sau hipertensiune arteriala.



Doi pacienti din Marea Britanie care au luat medicamentul anti-obezitate care contine sibutramina au decedat, iar peste 200 de alti pacienti au manifestat reactii adverse suspecte, a anuntat Departamentul Britanic de Sanatate.

Spre deosebire de Italia, unde vanzarea a fost stopata in urma rapoartelor de deces, Departamentul Britanic de Sanatate afirma ca pacientii britanici “isi pot lua in continuare medicamentul”.

Ministerul Sanatatii din Italia a oprit vanzarea tuturor medicamentelor ce contin sibutramina, dupa ce autoritatile in domeniu au primit 50 de rapoarte referitoare la reactii adverse suspecte, printre care s-au numarat si doua decese. Interzicerea comercializarii reprezinta prima masura de acest gen luata de o tara dupa aprobarea medicamentului, in 1997. Comisia Farmaceutica din Italia a stabilit ca efectele benefice ale medicamentului vor trebui re-evaluate.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #65 (permalink)  
Vechi 06 iun 2009, 11:37:54
Shorty's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Super Slim

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Am cautat sa vad si eu care e treaba cu aceste pastile, pentru ca aseara Ali ne-a spus ca sunt foarte nocive, acum am aflat ca vor fi scoase si de pe piata din cauza efectelor adverse si uite ce am gasit:
Stiu de aceste 2 cazuri pentru ca am scotocit internetul pana in strafunduri

Prima persoana incepe direct cu raspunsul : are o boala ...daca avea voie sa ia pastile de slabit i-ar fi recomandat medicii..a ales sa riste si rau a facut.

Si de a doua persoana nu stiu ce sa zic..dar mie nu mi se pare normal sa te simti 2 zile rau si sa mai ai tupeul sa iei si a 3-a zi pastila...

Desi eu ma impac bine cu ele ma bucur ca vor fi scoase de pe piata - cel putin vanzarea la liber. Ma bucur din 2 motive:
1. Exista falsuri !!! Cat m-am interesat de ele prin farmacii si magazine am aflat ceva interesant - o firma din timisoara comercializa o copie a produsului care avea nush ce minuni daunatoare in el. acele produse au fost deja retrase de pe piata. La un magazin doamna de acolo mi-a aratat ca la control produsul pe care il vinde ea e cel original si nu cel contrafacut. La toate magazinele mi-au zis ca au avut control special pentru acest produs si produsele Super slim care nu au fost ok le-au fost luate si ca produsele care le au acum pe stoc pot fi vandute.
2. Sunt prea multe persoane inconstiente...cate am citit m-am minunat...fete sub 18 ani care iau SS ca sa slabeasca 3-4 kg si pentru ca nu le e foame nu mananca ..cum sa nu se simta rau?

Deci se rezolva 2 lucruri prin scoaterea de pe piata.

Ma rog ajunge cu teoria ca nu vreau sa fac lobby pentru acest produs - eu personal nu il recomand nimanui. Am capul pe umeri si daca mai apare alt simptom decat lipsa poftei de mancare zboara la cos.
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #66 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 13:30:10
iuliana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 55
Date: 162cm, 89kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Super Slim

Buna tuturor!
Sunt noua pe acest forum, pe care am ajuns cautand informatii despre grasute care au folosit super slim. Am inceput sa iau super slim pe 20.ianuarie.2009 ( imc.47.63) cind aveam 125 kg.Azi 21.iunie dupa 5 luni de pastile si regim am ajuns la 90 kg.( imc.34,29) Din ce am citit sint veterana super slim !!
iuliana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1765 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1248 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de vadmin; 12 sep 2009 at 12:39:35. Motiv: ATENTIONARE: Lipsa de credibilitate. Utilizatorul a scris mesaje doar despre acest produs. Posibila promovare.
Răspuns cu citat
  #67 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 13:33:33
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Super Slim

Citat:
Anterior postat de iuliana Vezi mesajul
Buna tuturor!


Sunt noua pe acest forum, pe care am ajuns cautand informatii despre grasute care au folosit super slim. Am inceput sa iau super slim pe 20.ianuarie.2009 ( imc.47.63) cind aveam 125 kg.Azi 21.iunie dupa 5 luni de pastile si regim am ajuns la 90 kg.( imc.34,29) Din ce am citit sint veterana super slim !!

Bravo !
Ne bucuram sa vedem astfel de rezultate, insa scrie-ne daca ai timp si alte detalii.

Ai schimbat modul de alimentatie, faci sport ? Despre reactii secundare, in cazul tau, ce ne spui ?
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #68 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 14:05:55
iuliana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 55
Date: 162cm, 89kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Super Slim

sport nu am facut , am scos din alimentatie sucurile , dulciurile ,piinea sau mai bine spus maninc fructe (mere, pere ,banane) , sunca de pui gratare pui salate (rosii castraveti ardei varza brocoli etc)binenteles in cantitati mici, batoane de slabit cu apa multa .
Reactii pot spune 1 senzatie de "gura uscata" am tratat-o cu multa apa ;guma de mestecat.si 2 ameteli am luat vitamax in prima luna si de atunci nu am mai avut probleme.Cam atit.
iuliana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1765 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1248 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #69 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 15:20:56
doru's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Visez la stil de viata 100% sanatos :)
Date: 180cm, 76.2kg
Mesaje: 48
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Exclamation Re: Super Slim

Citat:
Anterior postat de iuliana Vezi mesajul
sport nu am facut , am scos din alimentatie sucurile , dulciurile ,piinea sau mai bine spus maninc fructe (mere, pere ,banane) , sunca de pui gratare pui salate (rosii castraveti ardei varza brocoli etc)binenteles in cantitati mici, batoane de slabit cu apa multa .
Reactii pot spune 1 senzatie de "gura uscata" am tratat-o cu multa apa ;guma de mestecat.si 2 ameteli am luat vitamax in prima luna si de atunci nu am mai avut probleme.Cam atit.
Daca pe moment sunt efecte secundare ... dar pe termen lung cand 'dezechilibrezi din temelie' organismul oare ce se intampla ? Prea usor accepti 'o ameteala' si 'gura uscata' . Eu cu stilul meu de viata 'dezechilibrat' si cu 'mintea mea tanara candva' multe prostii si excese am facut cand eram tanar in stilul meu de viata, dar si multi ani mi-a luat ca sa revin la normal ... de multe ori problemele pot fi asa de complexe ca un medic nu poate sa-si dea seama ... e foarte greu de diagnosticat un organism care si-a depasit 'toti parametrii normali'.

Mirajul imbogatirii rapide si a slabitului usor sunt echivalente si au capcanele lor ... important este cine e atent si nu ignorant la substantele toxice care le ingereaza constient si ce face pentru asta ... nu lasa pe cineva sa se imbogateasca dintr-o problema fara sa intelegi pe bune consecintele, sunt cateva articole interesante in acest subiect mai sus.

Alege sa fii sanatoasa mai intai ... poate pare o problema cateva kilograme in plus, dar cum pare cand ai revenit inapoi la kilogramele slabite rapid si ti-ai mai pus si cateva probleme de sanatate noi? ... cu kilograme si bolnava? ... este ca la condusul unei masine, organismul nu trece din viteza a 5-a in viteza a 2-a direct fara sa se 'defecteze' sau fara sa 'scartaie' rau, trebuie treptat sa scazi in greutate si sa-l lasi sa se adapteze ... ai respect pentru propriul corp .

Nu te grabi, alege sa fii sanatoasa ! Si asa mananci destule chimicate zilnic si fara pastilele astea (conservanti, coloranti, nitrati, parafine, hormoni, steroizi, etc.) ... nu mai zic, inhalezi noxe si metale grele din aerul poluat ... scopul fiecaruia trebuie sa fie sa minimizam aceasta intoxicare, nu sa o sustinem.

Nu umbla la efect, umbla la cauza !

Sunt slabute extraordinare in forum, invata de la ele sa fii sanatoasa si sa fii in forma, dar prin metoda corecta .
doru, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2364 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1848 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #70 (permalink)  
Vechi 21 iun 2009, 15:26:49
Luna's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 88.8kg
Mesaje: 2.211
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Super Slim

Citat:
Anterior postat de iuliana Vezi mesajul
sport nu am facut , am scos din alimentatie sucurile , dulciurile ,piinea sau mai bine spus maninc fructe (mere, pere ,banane) , sunca de pui gratare pui salate (rosii castraveti ardei varza brocoli etc)binenteles in cantitati mici, batoane de slabit cu apa multa .

Reactii pot spune 1 senzatie de "gura uscata" am tratat-o cu multa apa ;guma de mestecat.si 2 ameteli am luat vitamax in prima luna si de atunci nu am mai avut probleme.Cam atit.

Nu ca sunt sceptica, dar te-ai intrebat oare daca aceasta pierdere de greutate nu se datoreaza mai degraba schimbarii modului de alimentatie (respectiv unui mod de viata sanatos), decat unei pastile ?
Luna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2446 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1929 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1413 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cure, cure de slabit, pastile de slabit, sibutramina, super slim, super slim pastile

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole