forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Apa minerala este indicata intr-o cura de slabire? (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/apa-minerala-este-indicata-intr-cura-slabire-1051.html)

Maria.Florian 22 aug 2009 12:27:34

Apa minerala este indicata intr-o cura de slabire?
 
am si eu o intrebare,poate o sa vi se para prosteasca dar apa minerala este indicata intr-o cura de slabire,sincer eu nu prea pot sa beau apa plata ,si am zis sa o inlocuiesc cu apa minerala.voi ce parere aveti?

Slabuta 22 aug 2009 12:38:33

Re: Apa minerala este indicata intr-o cura de slabire?
 
Citat:

Anterior postat de Maria.Florian (Post 20684)
am si eu o intrebare,poate o sa vi se para prosteasca dar apa minerala este indicata intr-o cura de slabire,sincer eu nu prea pot sa beau apa plata ,si am zis sa o inlocuiesc cu apa minerala.voi ce parere aveti?

Buna Maria :)

Apa minerala cu gaze, din comert, nu este binevenita pentru ca face balonari si retentii de apa, are si continut de saruri ridicat. ;)

Apa minerala din la izvor este alta treaba :)

8ia 26 aug 2009 15:12:28

Re: Apa minerala este indicata intr-o cura de slabire?
 
si nici nu este voie mai mult de 2 litri de apa minerala pe saptamana...am auzit ca mineralele se depun si pot dauna sanatatii:D:Dnu stiu cat e de adevarat:d:D:D

Slabuta 26 aug 2009 15:34:58

Re: Apa minerala este indicata intr-o cura de slabire?
 
Citat:

Anterior postat de 8ia (Post 21950)
si nici nu este voie mai mult de 2 litri de apa minerala pe saptamana...am auzit ca mineralele se depun si pot dauna sanatatii:D:Dnu stiu cat e de adevarat:d:D:D

Asta stiam si eu, ca se fac pietre sau nisip la rinichi :(

mishutza 26 aug 2009 18:50:15

Re: Apa minerala este indicata intr-o cura de slabire?
 
Deci,hai sa va spun ce stiu eu de apa minerala.Im mare cam acelasi lucru ca si voi,ca nu e ok pt corp din cauza mineralelor in cantitate mare pe care le are.
Dar,si aici vine marele dar,in cazul in care faci sport mult,de exeplu alergatul,ca de aici am si aflat informatiile,si transpiri extrem de mult,este bine sa bei apa minerala,cel putin in timpul antrenamentului.Pentru ca odata cu transpiratia se pierd extrem de multe minerale,si demineralizarea este destul de periculoasa.
Pt cei care alearga la maraton sunt chiar bauturi speciale cu o cantitate mai mare de minerale,dar cred ca pentru alergatorii la coltul blocului asa ca noi e destula apa minerala.Sau,aici exista un suc de mere simplu,nu cu pulpa,care e un inlocuitor al apei minerale in cazuri de astea de transpirat excesiv.

IoanaMaria 08 iun 2011 19:43:59

Re: Apa minerala este indicata intr-o cura de slabire?
 
Si in cazul in care nu pot nici cum sa renunt la apa minerala carbogazoasa pentru a inlocui-o cu apa plata,care nu prea o suport,fac o mare greseala? imi place foarte mult apa minerala si simt ca imi si umple stomacul,ceea ce e bine pentru ca nu mai am pofta de mancare.

Daria11 20 iun 2011 19:00:37

Re: Apa minerala este indicata intr-o cura de slabire?
 
Dpmdv apa minerala este tot apa. Totul depinde de cat de comfortabil te simti tu umfland stomacul astfel. Nu bea foarte multa! Chiar daca iti taie pofta de mancare ( acelasi efect il are cola light asupra mea - da stiu chimicale :D ) s-ar putea sa nu-ti lase stomacul sa se mai micsoreze.

Poate aiurez dar mie dupa ce-mi trece marea senzatie de satietate data de carbogazoase mananc mai mult.


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:25:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO