Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Vointa

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Vezi rezultatele sondajului: Prin ce metode ati incercat de `a lungul timpului sa slabiti?
dieta 10 18,87%
infometare 14 26,42%
dieta+ sport 33 62,26%
stil de viata sanatos 17 32,08%
Sondaj cu opţiuni multiple. Membri care au votat: 53. Nu poţi vota în acest sondaj

Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 09:23:32
basalic gina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2011
Locaţie: Milano, Italia
Vârsta: 38
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 573
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Vointa

Buna fetelor,
Ma numesc Gina am 26 de ani,sunt noua pe forum si as vrea sa va spun si eu povestea mea...in urma cu cativa ani eram o adolescenta grasa obeza chiar, pe tot parcursul liceului am ajuns la performanta de 92 kg asta din cauza faptului ca imi place sa mananc si sunt foarte pofticioasa.Mereu spuneam ca o sa slabesc de azi de maine etc si asta din cauza ca ma saturasem sa aud comentarii rautacioase in spatele meu si muream de ciuda ca nu ma puteam imbraca cu hainele care imi placeau....pana intr o zi la un an dupa ce am terminat liceul mai exact in ianuarie 2005 am fost la o petrecere organizata de fostii colegi de liceu acolo intalnindu l pe cel care mi`a fost coleg de clasa si care cantarea la fel ca mine numai ca acolo la nici un an dupa liceu surpriza el era slab iar eu aceeasi grasa Asta ma ambitionat si chiar de a doua azi tin minte si acum era intr o zi de joi 6 ianuarie 2005 am zis gata nu se mai poate vreau si eu sa port altfel de haine nu numai negre si largi la vremea aceeasi aveam prieten era o relatie stabila el ma iubea asa cum eram si nu mi a fost atat de usor sa ma lupt cu poftele si foamea... am facut foamea pana la sf lunii mai 2005 si am reusit pana la urma sa ajung la 60 de kg dar a fost crunt pot spune.... nu am tinut numai o dieta am tinut ff multe printe care: disociata daneza dieta cu orez mancam numai mere cate o sapt plus ca mergeam si la sala si alergam dimineata cate o ora.. pe langa asta citeam zilnic pe internet articole de slabit imi notam caloriile dar de cele mai multe ori manacam ff putin pe parcursul unei zile.Rezultatele au inceput sa apara in 5 luni am slabit practic 32 kg.Schimbarea a fost radicala am primit mii de felicitari dar numai eu stiu cat m am chinuit pentru ca infometandu ma .... mi a fost rau am lesinat ma simteam obosita si timp de 3 luni nu am avut menstruatie, pe langa asta efectele infometarii nu s au lasat asteptate adica pielea pe picioare nu arata chiar bine este lasata ca sa numai vb de sani care mi s au lasat ff mult si ii am si acum ca niste "sosete " care atarna.Acum la 6 ani dupa marea schimbare( corp, vestimentatie, coafura, culoarea parului, inclusiv iubit) am incercat tot timpul sa ma feresc sa revin la vechiul stil de viata adica nu prea mai mananc paine dulciuri numai pap seara ...dar fiind oameni si cedand tentatiilor care au fost mare cateodata am ajuns in acesti 6 ani sa ma joc cu 8 kg mai exact m am ingrasat 8 kg dupa le am slabit si tot asa iar acum... cele 8 kg puse s au transformat in 10 numai pot de ciuda cand stiu cat m `am chinuit in urma cu cativa ani.Problema mea este ca acum numai gasesc ambitia care am avut o atunci .... nu stiu cum sa o iau iar de la capat va rog din suflet daca se poate sa imi dati cateva sfaturi .... va multumesc. o sa incerc sa scanez niste poze vechi si sa le pun ca sa vedeti si voi diferenta.pupici
basalic gina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1941 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1424 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 11:46:33
Iness's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2011
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mihaela Bilic
Date: 170cm, 67.5kg
Mesaje: 173
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Vointa

Buna

Am citit povestea ta. Nu pot să zic decât Felicitări pentru ambiția și efortul de a slăbi, deși metoda cu înfometarea nu cred că a fost prea bună... Mă gândesc că acum, când vrei să slăbești din nou, trebuie să te rezumi la calorii mai puține decât dacă nu ai fi ținut dieta din trecut.

Eu respect cât pot principiile Mihaelei Bilic. Am de slăbit 10-12 kg. Poți citi tot aici, pe forum. Așa învățăm să trăim fără a simți diferența între dietă și viața de zi cu zi pe care ar trebui să o avem, și o vom avea după ce vom atingie greutatea ideală.

”Orice, dar cu măsură”. Cam acesta e motto-ul doamnei doctor. ”orice-ul” ăsta se aplică după ce slăbim. Până atunci respectăm măsura.

La ce ți-e cel mai greu să renunți din toate alimentele?

Îți urez muuuuult succes și la cât mai puține kg
Iness, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1708 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1191 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 13:09:19
basalic gina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2011
Locaţie: Milano, Italia
Vârsta: 38
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 573
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vointa

multumesc din suflet iness deja am 4 zile de cand am redus calorille sper sa reusesc si de aceasta data... problema e ca acum numai fac sport numai merg la sala sunt in italia si este putin mai dificil plus ca treb sa gatesc si al meu iubit mananca ff mult dulciuri( dar de fiecare data cand pot ies la plimbare cu bicicleta sper sa ma ajute.Problema mea sunt dulciurile si mancarurile gen fast food imi plac la nebunie... iar eu nu sunt genul care mananca o bucatica si gata eu sunt genul ori mananc ori numai mananc.... si recunosc cateodata mananc de parca as muri maine cred ca intelegi ce vreau sa spun(( mai ceva ca o purcicaimi cer scuze pt limbaj .apropo am incarcat poze in album imi cer scuze pentru claritatea lor.
pupicei si o zi frumoasa
spor la cat mai putine kg:*
basalic gina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1941 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1424 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 14:20:49
Kamyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2011
Locaţie: Meiningen, Germania
Vârsta: 43
Dieta: Monti
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 3.552
Aprecieri acordate: 1.999
Am fost apreciat(a) de 2.109 ori in 677 mesaje
Implicit Re: Vointa

Multa bafta iti doresc si de acum inainte!!!!!
Kamyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2328 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1811 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1295 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 14:36:24
Iness's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2011
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mihaela Bilic
Date: 170cm, 67.5kg
Mesaje: 173
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vointa

Am văzut pozele și într-adevăr, ești de nerecunoscut. Asta da slăbire.
Știu cum e să mănânci mult Eu mănânc compulsiv, când sunt deprimată sau când mă plictisesc. De aici mi se trag și kilogramele.
Și cu dulciurile e greu. Începutul e greu, că după aia nici nu o să mai simți nevoia să mănânci dulce (asta dacă nu o să-ți fie poftă foarte tare). Din punctul meu de vedere e o idee proastă să scoatem dulciurile total din dietă. Putem să le înlocuim cu ”dulciuri” bine alese, ca ciocolata neagră, mierea de albine (evident, în cantități limitate și nu chiar în fiecare zi)

Despre zahăr se zice că e ”otrava dulce”. Pentru ca nu aduce beneficii organismului. Plus că îmbătrânește prematur.
Sunt atâtea inconveniente și totuși salivăm când vedem o prăjitură cu ciocolată
Bine ar fi să mâncăm doar jumătate și apoi să continuăm dieta. Eu acum vorbesc din cărți pentru că nu respect asta. Dar sper să reușesc să-mi recapăt simțul măsurii și să mă opresc la jumătate de prăjitură sau la 2 cuburi de ciocolată.

La urma urmei orice început e greu, orice schimbare e a naibii de dificilă. Așa că nu trebuie decât să vrem cu adevărat, să ne dorim să fim frumoase și să nu lăsăm tentațiile să ne învingă.
Aaa, și să fim bune cu noi, să acceptăm că putem greși, dar să fim în stare să o luăm de la capăt. O nouă încercare e mai valoroasă decât dacă renunțăm

În legătură cu iubitul tău care papă dulce... spune-i că vrei să ții dietă și că ar fi bine să nu te lase să ”miroși” toate bunătățile.

Baftă
Iness, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1708 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1191 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 14:48:07
Roxii's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Vointa

Buna Gina si bine ai venit! Draga mea, e normal sa vrei sa slabesti, dar nu asa Asta e infometare pura In plus, ai vazut si tu ca slabind in felul asta nu te poti mentine, deci renunta acum la gandul asta malefic de a incepe iar chinul prin care ai trecut. Schimba`ti stilul de viata mai bine. Mananca cel putin 1000 de calorii, 3 mese+2 gustari si nu mai tine diete din astea nenorocite. Evita combinatiile gen carbo+proteine si elimina dulciurile, sucurile, prajelile, grasimile rele, produsele de fast food si patiserie. Inlocuieste painea si produsele fainoase cu cele integrale si mananca`le in cantitati mici. Pe langa asta, apuca`te si de sport, dar nu te forta prea rau. Fa cat poti si cat crezi ca vei putea sa faci mereu, nu doar 3-4 luni pana slabesti. Te pup si mult succes
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 14:57:36
zorzonica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 60kg
Mesaje: 21
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vointa

Citat:
Anterior postat de basalic gina Vezi mesajul
multumesc din suflet iness deja am 4 zile de cand am redus calorille sper sa reusesc si de aceasta data... problema e ca acum numai fac sport numai merg la sala sunt in italia si este putin mai dificil plus ca treb sa gatesc si al meu iubit mananca ff mult dulciuri( dar de fiecare data cand pot ies la plimbare cu bicicleta sper sa ma ajute.Problema mea sunt dulciurile si mancarurile gen fast food imi plac la nebunie... iar eu nu sunt genul care mananca o bucatica si gata eu sunt genul ori mananc ori numai mananc.... si recunosc cateodata mananc de parca as muri maine cred ca intelegi ce vreau sa spun(( mai ceva ca o purcicaimi cer scuze pt limbaj .apropo am incarcat poze in album imi cer scuze pentru claritatea lor.
pupicei si o zi frumoasa
spor la cat mai putine kg:*
Esti de nerecunoscut aproape in poze! In ceea ce priveste mancatul, te inteleg si stiu despre ce vorbesti! Si eu procedez la fel. Si acum ma straduiesc sa slabesc! Si sper sa reusesc si o sa reusesc pentru ca asa nu se mai poate! Trebuie sa incerci sa indepartezi din jurul tau orice tentatie, sa il faci si pe prietenul tau sa manance sanatos pentru ca e foarte greu intradevar sa gatesti pentru el si tu sa te abtii, mai ales daca spui ca iti place atat de mult sa mananci. Eu am noroc ca sotul meu mananca absolut orice pregatesc eu, indiferent daca este dietetic sau nu! Eliminand tentatiile va fi mai usor sa controlezi poftele!
zorzonica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1534 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1017 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 15:18:54
basalic gina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2011
Locaţie: Milano, Italia
Vârsta: 38
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 573
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vointa

Va multumesc din suflet fetelor pentru sfaturi si incurajari...dupa cum spuneam deja de 4 zile incerc sa pap 3 mese pe zi:fructe( desi sunt acrita de mere in special pentru ca in perioada care am slabit cele 32 kg am mancat ff multeeeeee mere), salata verde, legume piept de pui si iaurt dietetic.o sa imi dau toata silinta sa imi schimb modul de viata desi asa am zis si atunci cand am slabit o sa incerc sa pap cumpatat si "cu frana"....v am spus marea mea problema sunt dulciurile , prod tip fast food si produsele de patiserie....cat despre tentatii nu am cum sa le alung pentru ca scumpul meu iubit cand face cumparaturile nu uita niciodata de tiramisu, biscuti cu crema, batoane de ciocolata gen snickers,kinder bueno si multe altele...Pana acum sapt asta am reusit sa rezist tentatiei de a papa ceva dulce sper sa am in continuare vointa si faptul ca am ajuns aici si sa vb cu voi imi da putere sa continui ceva ce am inceput de cativa ani in urma.Va multumesc....
Spor la slabit fetelor.pupicei
basalic gina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1941 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1424 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 15:25:37
Iness's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 24 apr 2011
Locaţie: Piatra Neamt, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mihaela Bilic
Date: 170cm, 67.5kg
Mesaje: 173
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vointa

Citat:
Anterior postat de basalic gina Vezi mesajul
Va multumesc din suflet fetelor pentru sfaturi si incurajari...dupa cum spuneam deja de 4 zile incerc sa pap 3 mese pe zi:fructe( desi sunt acrita de mere in special pentru ca in perioada care am slabit cele 32 kg am mancat ff multeeeeee mere), salata verde, legume piept de pui si iaurt dietetic.o sa imi dau toata silinta sa imi schimb modul de viata desi asa am zis si atunci cand am slabit o sa incerc sa pap cumpatat si "cu frana"....v am spus marea mea problema sunt dulciurile , prod tip fast food si produsele de patiserie....cat despre tentatii nu am cum sa le alung pentru ca scumpul meu iubit cand face cumparaturile nu uita niciodata de tiramisu, biscuti cu crema, batoane de ciocolata gen snickers,kinder bueno si multe altele...Pana acum sapt asta am reusit sa rezist tentatiei de a papa ceva dulce sper sa am in continuare vointa si faptul ca am ajuns aici si sa vb cu voi imi da putere sa continui ceva ce am inceput de cativa ani in urma.Va multumesc....
Spor la slabit fetelor.pupicei

Gândește-te altfel. Unde ajungi dacă nu te ții de dietă? La și mai multe kilograme, și mai multe complexe, și mai multă bătaie de cap. Acum e mai ușor, că ai relativ puține kg. Față de prima dată...

Da, sunt niște delicii batoanele de cioco și tiramisu. Dar e mai ”delicioasă” o siluetă fină
Iness, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1708 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1191 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 417 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 15:27:04
basalic gina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 27 oct 2011
Locaţie: Milano, Italia
Vârsta: 38
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 573
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vointa

Iness asa sunt si eu cand sunt suparata sau deprimata mananc fara sa ma opresc desi simt ca numai pot sau nu imi mai este foame tot "bag in mine"si culmea ma apuca seara sa pap sau noaptea sa caut dulce pe furis) de parca as face rau altcuiva si nu mie, iar dupa ce pap sau mai bine zis infulec.. imi pare rau si de vreo cateva luni tot imi zic :"gata de maine numai pap sau gata de luni tin dieta" dar nu stiu parca numai am ambitia si vointa de la inceput .... sper sa o regasesc ca altfel nu se poate .
Spor la slabit fetelor....
basalic gina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1941 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1424 kcal/zi. Pentru a slăbi 5kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 650 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
am, calorii, dieta, povesti, sanatos, slabit, succes, vointa

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul in care vointa e la ea acasa - Maryyana! Maryyana Arhiva jurnale slabit 103 17 dec 2011 09:43:15
de unde ''cumparam'' vointa? laura_best91 Motivatie 31 02 aug 2011 17:32:15
"Vointa" este oare cuvantul de care am nevoie? Camy02 Motivatie 15 29 iun 2010 17:34:14
Vointa de fier - Doinela doinela Arhiva jurnale slabit 13 28 mai 2010 14:42:02
Imprumuta-mi vointa ca sa renunt la prajiturica cu frisca camira Arhiva jurnale slabit 9 05 mai 2010 13:03:35

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole