forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Artificii pentru a sari masa de seara (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/artificii-sari-masa-seara-3292.html)

Alynuta 28 mar 2010 11:02:33

Artificii pentru a sari masa de seara
 
Ce ziceti fetelor,cunoasteti asa ceva? Trebuie sa existe mici siretlicuri pt. a pacali stomacul.:D

ali_lumi 28 mar 2010 12:35:28

Re: Articificii pt. a sari masa de seara
 
Dar de ce ai vrea sa sari peste masa de seara?

ras_cristalin 28 mar 2010 12:59:43

Re: Articificii pt. a sari masa de seara
 
De acord cu Ali, nu trebuie sarita nicio masa.
Mananci la 18 / 19 / 20 ultima masa, iar apoi bei ceai cald pana mergi la somn.
Saritul meselor e un chin si e daunator pe deasupra.

Alynuta 28 mar 2010 14:51:27

Re: Articificii pentru a sari masa de seara
 
Nu ma refer la o masa in sine ,la tendinta de a rontai seara la tv.popcorn,saratele,covrigei etc.

ali_lumi 28 mar 2010 15:13:05

Re: Articificii pentru a sari masa de seara
 
Aaa... pai zis asa...
Iti poti face o salata de fructe ( 1 kiwi 1 porto 1 mar ) te umflii imediat si nu ti mai e pofta de nimic, poti lua un iaurt , poti lua un morcov. Eu stiu... pt dulce poti beau 1 pahar suc light..

Sand 28 mar 2010 16:49:01

Re: Articificii pentru a sari masa de seara
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 131590)
Nu ma refer la o masa in sine ,la tendinta de a rontai seara la tv.popcorn,saratele,covrigei etc.

Trebuie sa fie pe fond nervos. Daca mananci 3 mese/zi de cate aprox. 400 calorii fiecare + doua gustari de 150 fiecare iti ies 1500cal/zi. Si daca "bagi" si juma' de ora macar de sport (ca sa zicem ca nu ai dispozitie pentru maimult, nu ai chef/timp etc.) arzi cam 200 de calorii (daca transpiri cat de cat). Asta face sa-ti ramana vreo 1300 la sfarsitul zilei. Daca bei si ceaiuri, apa, suc de legume, limonade etc. (indulcite usor cu miere sau mai bine fara nimic)...poti sa faci ceva interesant la clo macar o data pe zi.;;)

In conditiile astea...de ce ai simti nevoia sa mai rontai asaaaa absenta...la televizor (mai ales carbo prosti = cel mai mare dezastru pentru seara)? :-/

Alynuta 28 mar 2010 19:29:19

Re: Articificii pentru a sari masa de seara
 
Cred ca aveti dreptate,cred ca lipseste masa de seara si atunci intervine tendinta de rontait- prostii ca bine le-ai zis.

supergirl18 28 mar 2010 21:56:31

Re: Articificii pentru a sari masa de seara
 
si pe mine ma mai iau uneori pofte prostesti seara.dar incerc sa le gestionez corect si sa imi dau seama de fapt din ce cauza ma iau asemenea pofte..cel mai des din cauza unor emotii....bucurie, melancolie,deci fara rost;)

ali_lumi 28 mar 2010 22:00:06

Re: Articificii pentru a sari masa de seara
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 131691)
Cred ca aveti dreptate,cred ca lipseste masa de seara si atunci intervine tendinta de rontait- prostii ca bine le-ai zis.

Pai tu nu mananci seara(cina) ? :-/

Red_Rose 29 mar 2010 07:09:36

Re: Artificii pentru a sari masa de seara
 
Un timp aveam si eu frica de a minca cina,de fapt si acum am aceastafrica pt ca in timpul zilei mananc mai multe calorii iar la cina nu-mi ajunge cine stie ce sa pap si mai ales ca seara nu fac nimic.Ce e bine de mincat la cina? O crema de branza e ok?


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:00:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO