Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 20:55:08
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Seara buna,dragi slabute!
Va doresc tuturor un an frumos si plin de realizari!
Asa cum si titlul postarii spune,sarbatorile s-au cam dus, au venit, ne-au terfelit prin fel si fel de mancaruri si ne-au scaldat prin fel si fel de bauturi si acum au plecat si ne-au lasat, presupun, pe fiecare in parte cu ceva kile in plus
De ce deschid acest subiect?Nu,nu pentru ca nu as sti cum se slabeste (daca nici scrofita din mine nu o sti cum - dupa n-spe mii de slabiri si ingrasari.....)ci pentru ca am un amalgam in minte acum (si in stomac) si ma gandeam ca poate punem idee la idee, gand la gand si mana de la mana si asternem aici niste ponturi, niste "tehnici" care sa ne ajute la inceputul unei alte lupte cu kilogramele in plus!
Spre exemplu,eu am o conditie fizica foarte proasta acum,dupa sarbatori!Sunt umflata, balonata, rotunda de-a binelea si sa nu mai spun cat de repede obosesc, fie si pana la serviciu (mereu apare o durere sub coasta dreapta, un fel de durere de splina numai ca stiu ca nu e asta dar stiu ca e din cauza tuturor exceselor facute), cat de rau gafai si cat de ghiftuita sunt.
Ce faceti sa va reveniti "cat de cat" la normal?
Eu spre exemplu beau ceai verde momentan, stiu ca ajuta in astfel de momente, ar mai fi ceaiurile pt digestie....Stiu ca alimentatia e importanta,dar vedeti,acum, in momentul asta nu vreau sa aud de mancareDeloc!Stiu ca trebuie sa reintroducem alimente sanatoase si usoare, asta am sa fac de maine, am sa merg la cumparaturi si am sa imi fac provizii sanatoase. Dar cum sa scap de umflarea asta???Ceaiuri medicinale, apa pt hidratare?Altceva??Voi luati ceva suplimente?
Haideti, impartasiti cu noi secretele!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
ilemara (07 ian 2013), losefat (03 ian 2013), Rallara (03 ian 2013), rozica1965 (03 ian 2013)
  #2 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:02:13
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Seara buna,dragi slabute!
Va doresc tuturor un an frumos si plin de realizari!
Asa cum si titlul postarii spune,sarbatorile s-au cam dus, au venit, ne-au terfelit prin fel si fel de mancaruri si ne-au scaldat prin fel si fel de bauturi si acum au plecat si ne-au lasat, presupun, pe fiecare in parte cu ceva kile in plus
De ce deschid acest subiect?Nu,nu pentru ca nu as sti cum se slabeste (daca nici scrofita din mine nu o sti cum - dupa n-spe mii de slabiri si ingrasari.....)ci pentru ca am un amalgam in minte acum (si in stomac) si ma gandeam ca poate punem idee la idee, gand la gand si mana de la mana si asternem aici niste ponturi, niste "tehnici" care sa ne ajute la inceputul unei alte lupte cu kilogramele in plus!
Spre exemplu,eu am o conditie fizica foarte proasta acum,dupa sarbatori!Sunt umflata, balonata, rotunda de-a binelea si sa nu mai spun cat de repede obosesc, fie si pana la serviciu (mereu apare o durere sub coasta dreapta, un fel de durere de splina numai ca stiu ca nu e asta dar stiu ca e din cauza tuturor exceselor facute), cat de rau gafai si cat de ghiftuita sunt.
Ce faceti sa va reveniti "cat de cat" la normal?
Eu spre exemplu beau ceai verde momentan, stiu ca ajuta in astfel de momente, ar mai fi ceaiurile pt digestie....Stiu ca alimentatia e importanta,dar vedeti,acum, in momentul asta nu vreau sa aud de mancareDeloc!Stiu ca trebuie sa reintroducem alimente sanatoase si usoare, asta am sa fac de maine, am sa merg la cumparaturi si am sa imi fac provizii sanatoase. Dar cum sa scap de umflarea asta???Ceaiuri medicinale, apa pt hidratare?Altceva??Voi luati ceva suplimente?
Haideti, impartasiti cu noi secretele!
Extraordinar titlu de topic
Si eu sunt fruntasa la rontunjimi, din nou.
Am dat-o si eu pe ceaiuri azi... verde nu a mai incaput... dar maine voi bea... desi nu imi place deloc si imi vine sa vars dupa el... am sa beau, ca n-am incotro...
De sport... nici nu e de deschis capitolul... abia ma misc prin casa, ce sa fac fandari, flotari si genoflexiuni...
Sper sa pot sa o iau maine de la capat cu dieta si sportul... sa nu esuez ca azi...
Si sunt balonata si eu de numa numa... ce senzatie... ajung sa imi fie o ciuda pe sarbatorile astea de Doamne fereste!! Nu pe mine... pe ele!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
Creatsa (03 ian 2013)
  #3 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:05:45
Creatsa's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Dieta: Alimentatie sanatoasa + Sport
Date: 170cm, 76.9kg
Mesaje: 2.496
Aprecieri acordate: 571
Am fost apreciat(a) de 338 ori in 251 mesaje
Implicit Re: Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Chiar ca extraordinar titlu )
Eu azi am mancat cat de cat corect in jur de 1300 cal si am baut multe ceaiuri iubi s-a dus la varumio la sala si eu ioc...cine sa alerge pe banda sau sa faca exercitii la cat de rotunda sunt?
__________________
A new meee

Creatsa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2087 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1570 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1313 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Creatsa:
Rallara (03 ian 2013)
  #4 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:06:44
Madalina Nenciu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 sep 2010
Locaţie: Slobozia, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Slabesc cu principii alimentare sanatoase
Date: 168cm, 96.5kg
Mesaje: 2.371
Aprecieri acordate: 482
Am fost apreciat(a) de 521 ori in 246 mesaje
Implicit Re: Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Buna draga mea si la multi ani in primul rand!
Eu tocmai cautam butonul de ''Like'' pentru acest topic!Buna idee ai avut cu acesta
In toate spusele tale ma regasesc, si nici nu stii cata dreptate iti dau...
Eu am inceput de ieri sa-mi revin la ''normal'' cu mancatul, cum s-ar spune...de asemenea am inceput sa beau si ceai rosu cu ginseng pentru detoxifiere si este ceva mai ok...insa kg in pus nu-mi dau pace...
Asa ca am decis sa adopt o alimentatie sanatoasa(excluzand tot ce este necurat) si sa merg la kangoo jumps.Pe data de 10 merg sa-mi fac abonamentul si ''sus pe cai''!
Pupici
__________________

Jurnalul meu



“Trebuie să începi să te gândești la tine, că devii persoana care vrei să fii” – David Viscott
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Madalina Nenciu:
losefat (03 ian 2013)
  #5 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:22:35
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Extraordinar titlu de topic
Si eu sunt fruntasa la rontunjimi, din nou.
Am dat-o si eu pe ceaiuri azi... verde nu a mai incaput... dar maine voi bea... desi nu imi place deloc si imi vine sa vars dupa el... am sa beau, ca n-am incotro...
De sport... nici nu e de deschis capitolul... abia ma misc prin casa, ce sa fac fandari, flotari si genoflexiuni...
Sper sa pot sa o iau maine de la capat cu dieta si sportul... sa nu esuez ca azi...
Si sunt balonata si eu de numa numa... ce senzatie... ajung sa imi fie o ciuda pe sarbatorile astea de Doamne fereste!! Nu pe mine... pe ele!
Fandari,genoflexiuni????Ce-s alea?Ca eu nici in fund nu pot sta)Sunt consitenta ca e apa,sunt multe alte chestii dar sunt si kileeeee!!!!Si la fel prind si eu ciuda pe sarbatori,ce nerusinate!Sa ma faca sa mananc atat??Dar eu s anuc umva sa pun vreo frana pe undeva

EU am zis sa incep de maine sportul, macar ceva usor, m-o ajuta sa ma mai dezumflu, ca pt asta am deschis topicul, dar sa vad cata vlaga am...Ma gandeam la vreo detoxifiere ceva,dar nu stiu ce sa aleg,ceva sanatos...
Citat:
Anterior postat de Creatsa Vezi mesajul
Chiar ca extraordinar titlu )
Eu azi am mancat cat de cat corect in jur de 1300 cal si am baut multe ceaiuri iubi s-a dus la varumio la sala si eu ioc...cine sa alerge pe banda sau sa faca exercitii la cat de rotunda sunt?
E bine-asa atunci, 1300 de calorii eperfect!Eu am luat 1300 de calorii din icre cred.Si paine!Plus inca vreo jde mii de calorii din prajituri, bata-le-ar vina!)
Citat:
Anterior postat de Madalina Nenciu Vezi mesajul
Buna draga mea si la multi ani in primul rand!
Eu tocmai cautam butonul de ''Like'' pentru acest topic!Buna idee ai avut cu acesta
In toate spusele tale ma regasesc, si nici nu stii cata dreptate iti dau...
Eu am inceput de ieri sa-mi revin la ''normal'' cu mancatul, cum s-ar spune...de asemenea am inceput sa beau si ceai rosu cu ginseng pentru detoxifiere si este ceva mai ok...insa kg in pus nu-mi dau pace...
Asa ca am decis sa adopt o alimentatie sanatoasa(excluzand tot ce este necurat) si sa merg la kangoo jumps.Pe data de 10 merg sa-mi fac abonamentul si ''sus pe cai''!
Pupici
Buna, Madutza!
Ma bucur ca v-am nimerit cu topicul!SI eu aveam nevoie de asa ceva
Vad ca si tu te redresezi usor usor.Eu azi am fost praf!Dar sincera sa fiu nu vreau sa maia ud de mancare!Inainte de a pleca la serviciu pusesem in geanta o portocala si un mar, am zis ca fructele poate fac bine si pot fi un inceput,dar le-am lasat acasa, nu as fi putut sa mananc.

Asa, bine ca zici de ceaiurile alea pt detoxifiere, chiar ziceam si eu ca as adopta o cura de detoxifiere ceva,dar nu stiu ce....Poate-poate strang ceva idei de pe la voi....

Cat despre sport, astept sa aduca stia la sala hotelului benzile noi si o sa vin si eu,macar de doua ori pe saptaman iar in rest am sa fac acasa.Nu stiu inca ce,dar am sa fac...
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
Rallara (03 ian 2013)
  #6 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:25:57
niculina04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 sep 2011
Locaţie: ????????, Romania
Date: 161cm, 91.9kg
Mesaje: 5.938
Aprecieri acordate: 6.584
Am fost apreciat(a) de 4.410 ori in 2.720 mesaje
Implicit Re: Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

nu pot sa cred ce titlu ai gasit............si dupa cum am scris si la mine in jurnal sunt omul care doboara regulaam slabit in 2 sapt 1.7 kg ori cantarul e dus ori asa e+ca am pris burta in maini si parca ii mai micaam mancat de toate iar marti si miercuri la ambele sarbatori am bagat atat de mult ca nu mai puteam......................pai eu zic sa incepeti prin hidratare,supe ,salate si restul le stiti si voi ,doar ca cea mai importanta e vointa.....
__________________
RINA I
talie - 82
colac-105
bust -102
brat - 35
picior- 61
niculina04, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2413 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1896 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1639 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui niculina04:
happygirldiana (03 ian 2013)
  #7 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:28:49
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Citat:
Anterior postat de Creatsa Vezi mesajul
Chiar ca extraordinar titlu )
Eu azi am mancat cat de cat corect in jur de 1300 cal si am baut multe ceaiuri iubi s-a dus la varumio la sala si eu ioc...cine sa alerge pe banda sau sa faca exercitii la cat de rotunda sunt?
Exact!
Eu mai bine am mancat paste acum seara decat sa imi bifez sportul planificat.
Macar bine ca ai avut 1300, super... eu nu mi-am trecut meniul... dar nu e roz si asa...
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:29:11
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Citat:
Anterior postat de niculina04 Vezi mesajul
nu pot sa cred ce titlu ai gasit............si dupa cum am scris si la mine in jurnal sunt omul care doboara regulaam slabit in 2 sapt 1.7 kg ori cantarul e dus ori asa e+ca am pris burta in maini si parca ii mai micaam mancat de toate iar marti si miercuri la ambele sarbatori am bagat atat de mult ca nu mai puteam......................pai eu zic sa incepeti prin hidratare,supe ,salate si restul le stiti si voi ,doar ca cea mai importanta e vointa.....
Oooo, e bine atunci!Ma bucur ca sunt si exceptii!Acum doi ani si eu eram o exceptie!Am slabit bine de sarbatori!Anul asta insa.....

Da,da, maine bag o supa de legume, eventual cu ceva bucatele de piept de pui, sper sa gasesc si niste salata verde in piata....
Imagini ataşate
File Type: jpg 406685_466210246748554_1378045521_n.jpg (13,9 KB, 1726 vizualizări)
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui happygirldiana:
erasmine (12 ian 2013), losefat (03 ian 2013), niculina04 (03 ian 2013), penny (05 ian 2013), Rallara (03 ian 2013)
  #9 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:30:10
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Exact!
Eu mai bine am mancat paste acum seara decat sa imi bifez sportul planificat.
Macar bine ca ai avut 1300, super... eu nu mi-am trecut meniul... dar nu e roz si asa...
Eu nu mai am meniuri deloc!Nici nu m-am obosit sa calculez!Oricum, cred ca dadea :"Error" calculatorul de calorii
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui happygirldiana:
Rallara (03 ian 2013)
  #10 (permalink)  
Vechi 03 ian 2013, 21:33:44
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Din ciclul "S-au dus sarbatorile, toate suntem rotunde"!

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Oooo, e bine atunci!Ma bucur ca sunt si exceptii!Acum doi ani si eu eram o exceptie!Am slabit bine de sarbatori!Anul asta insa.....

Da,da, maine bag o supa de legume, eventual cu ceva bucatele de piept de pui, sper sa gasesc si niste salata verde in piata....

La fiiix!!!

Scumpa am citit bine? Ai slabit de sarbatorile trecute?! Care ti-a fost secretul?! Sper ca nu acela ca ai fost la servici, ca asa nu ma joc.
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
au, calorii, ciclul, dieta, dus, pregatirea, rotunde, sanatos, sarbatorile, slabire, slabit, suntem, toate


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Lipsa butoane "Salveaza meniu" si "Calcule detaliate" pe Internet Explorer 6 Slabuta Calculator Nutritional 8 24 iun 2011 21:41:02
Concurs "Slabutele sunt dulci, nu au nevoie de zahar adaugat" (31 ian - 27 feb) Livia89 Concurs "O luna fara dulciuri" 169 02 mar 2011 17:25:48
Toate "durerile" noastre... mishutza Despre noi, ... femeile 56 04 feb 2011 00:25:14
"Mesajele tale" si "Subiectele tale" din forum vadmin Sectiunea - Slabute FORUM 1 20 iul 2010 18:35:19
Ras_cristalin-"… dragostea mi-a dat linistea interioara ca sa incep "renovarea" exteriorului" Slabuta De vorba cu slabutele... 5 24 iun 2010 10:41:29

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole