forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Cum reactionam cand suntem jignite? (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/cum-reactionam-cand-suntem-jignite-1082.html)

Slabuta 27 aug 2009 14:19:53

Cum reactionam cand suntem jignite?
 
Multe dintre noi nu o data au fost jignite/privite urat din cauza kg in plus.

Cum sa reactionam in astfel de cazuri?

Adella 27 aug 2009 14:23:17

Re: Cum reactionam cand suntem jignite?
 
Hmmm e tare interesant topicul ...cand am fost de Craciun acasa toata lumea imi spunea ca sunt plinutza ...si eu nu-i bagam in sema ..dar au ai mei niste prieteni de familie pe care nu-i suport mai exact pe sotul din acea familie ..care e de varsta tatalui meu ..si mi-a zis asa ironic ..dar nu ti se pare ca te-ai cam rotunjit ..si atunci am reactionat si i-am zis ca sa-si pastreze parerile pentru el si sa iasa din camera ca ma irita>:)am fost rea dar pana la urma cine e el sa-si permita sa-mi zica asta :P

Adella 27 aug 2009 14:26:03

Re: Cum reactionam cand suntem jignite?
 
Aaaa mi-am amintit de un episod din gimnaziu cand o colega de clasa si-a adus niste prietene la ora de sport si au inceput sa rada cu voce tare si sa strice dupa mine"asa alearga poate iti mai scade fundul ala gras" atunci m-am simtit super jignita si de atunci au inceput complexele,eram doar copii ..nu ma preocupa prea mult slabitul ,eram iubita de toti ,eram tocilara de gasca ..si nu eram grasa deloc ..doar aveam un fund mai proeminent:)dar nah ....si copii sunt rautaciosi

nicol30 27 aug 2009 14:38:03

Re: Cum reactionam cand suntem jignite?
 
dar, de ce trebuie sa ne aducem aminte? ....acum incepem sa fim slabute, ne simtim bine in pielea noastra, avem prieteni / soti care ne adora......:P

Vampiritza94 27 aug 2009 14:39:03

Re: Cum reactionam cand suntem jignite?
 
hmmm ....chiar foarte interesant ... e adevarat ca nu am o varsta foarte inaintata dar si eu am trecut prin asemenea momente ... cel putin la scoala ....:D:D:P:P:P....noroc ca nu eram eu cea mai plinutza;;)din clasa .... dar in general am fost foarte suparata cand cineva ma jignea cu privire la infatisare ...adik imi aduc aminte ca prin clasa a6a...m-am cam lasat influentata de un grup de colege ff poplare prin scoala ( ele erau populare datorita faptului ca erau slabe , iar eu pt ca invatzam '').... dar in fine m-am alaturat lor.....la inceput eram orbita pur si simplu de anturaj ... faceam shotii ( pe care nu prea le avem la suflet ) .. ma rog....astfel incat intr-un final mi-au dat o porecla '' butu''- de la buturugax-(x-(x-(...la inceput nu mi s-a parut jenant ...dar cand am vazut ca aproape toata scoala ma numea asa si bineinteles cand am inceput sa gandesc mi s-a parut revoltator... cu timpul am invatzat sa fiu mai intzepata cu toate ca sunt genul care sufera in tacere si nu zice nimic ...oricum oamenii care fac referiri rautacioase la adresa noastra - nu ne fac rau ci ne ajuta cu un pas spre a ne ambitziona si a slbi -...b-)b-):-*:-*:-*:x:x:x>:D<>:D<>:D<>:D<;););)

Slabuta 27 aug 2009 14:40:47

Re: Cum reactionam cand suntem jignite?
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 22277)
dar, de ce trebuie sa ne aducem aminte? ....acum incepem sa fim slabute, ne simtim bine in pielea noastra, avem prieteni / soti care ne adora......:P


Nicol inca mai sunt fete/femei care sufera din aceasta cauza. ;)
Si da, inca mai exista oameni care vad doar grasimea pe care o porti si nu omul din tine ;)

Slabuta 27 aug 2009 14:41:50

Re: Cum reactionam cand suntem jignite?
 
Poate nu stiati, ca tocmai, din aceasta cauza, multe din fete de liceu ajung sa devina anorexice.... ;)

nicol30 27 aug 2009 14:45:43

Re: Cum reactionam cand suntem jignite?
 
stiu, draga mea ca asa e, dar unele culmea chiar s-au invatat cu aceasta infatisare si cu tot ce implica apoi si parca nu ar putea trai fara aceasta "grasime" ....au incercat poate de cateva ori sa dea jos cateva kg. ....sau oprit...au revenit la acelasi obiceiuri si au renuntat....dar se uita cu putina invidie la tine ca incepi sa slabesti....cunosc astfel de persoane...e debusolant cum se poarta oameni cu cei care nu au o infatisare nu tocmai in limite normale...

Vampiritza94 27 aug 2009 14:46:13

Re: Cum reactionam cand suntem jignite?
 
e foarte adevarat ... slabuta:D:P:-*

Slabuta 27 aug 2009 14:48:54

Re: Cum reactionam cand suntem jignite?
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 22282)
stiu, draga mea ca asa e, dar unele culmea chiar s-au invatat cu aceasta infatisare si cu tot ce implica apoi si parca nu ar putea trai fara aceasta "grasime" ....au incercat poate de cateva ori sa dea jos cateva kg. ....sau oprit...au revenit la acelasi obiceiuri si au renuntat....dar se uita cu putina invidie la tine ca incepi sa slabesti....cunosc astfel de persoane...e debusolant cum se poarta oameni cu cei care nu au o infatisare nu tocmai in limite normale...

Pe mine jignirile si privirile rautacioase ale unor oameni nu m-au ajutat deloc, ba dimpotriva, din cauza lor, am ajuns sa ma infometez de prin liceu, sa imi fie rusine sa ma imbrac cu o fusta... :(

Nu putem nega, dar mediul inconjurator ne influenteaza de multe ori negativ si ar trebui sa ne protejam de astfel de lucruri.


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:51:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO