forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Grasime abdominala (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/grasime-abdominala-7843.html)

tanase ana 24 ian 2011 08:40:59

Grasime abdominala
 
Buna.As dori sa aflu cum ati reusit voi,slabutelor,sa dati burtica jos...eu ma chinui de vre-o 4 luni,ce-i drept a mai scazut dar mai am de munca,Fac abdomene de 4,5 ori pe saptamana,Am slabit 14 kg din august pana in decembrie dar cu sarbatorile astea am mai pus un kg si acum trag tare sa-l dau jos.Astept parerile voastre referitor la burtica:)

Mihaela1006 24 ian 2011 11:00:52

Re: grasimea abdominala
 
abdomenele sunt bune, combinate cu semiabdomene, in serii scurte cu schimbari de ritm si pe timp cand mai alert cand mai lent dar mai trebuie sa mai faci si ridicari ale picioarelor catre 45 de grade, intai pe rand, apoi amandoua, plus forfecari de picioare daca poti, asta culcat pe spate la saltea. si poti sa sari coarda, sa mergi pe jos in pas alert, ajuta la global ;)

anqutz 24 ian 2011 11:23:34

Re: grasimea abdominala
 
Abndomenele nu fac altceva decat sa te ajute sa-ti intaresti muschii. Daca vrei sa scapi de grasimea de pe burtica trebuie sa faci cardio: bicicleta, alergare, stepper, mers cu rolele (normal, adaptat vremii de afara sau la sala).

LicuriciColorat 24 ian 2011 14:36:15

Re: Grasime abdominala
 
Sustin ce a spus Anqutz,de asemenea mai poti dansa,sarii coarda sau sa'ti achizitionezi un steper sau o bicicleta de camera;),mai poti face tae-bo sau hip-hop abs tot cardio sunt si ele:)

tanase ana 24 ian 2011 17:30:51

Re: Grasime abdominala
 
Multumesc mult pentru sugestii.Cred ca o sa mai incerc si saritul corzii,acum dansez,si fac si pilates dar parca corpul nu mai raspunde..oricum nu ma las,

tanase ana 27 ian 2011 23:25:08

Re: grasimea abdominala
 
[QUOTE=anqutz;490101]Abndomenele nu fac altceva decat sa te ajute sa-ti intaresti muschii. Daca vrei sa scapi de grasimea de pe burtica trebuie sa faci cardio: bicicleta, alergare, stepper, mers cu rolele (normal, adaptat vremii de afara sau la sala).[/QUOT

marina19 15 iul 2011 21:08:05

Abdomen
 
big question si foarte des intalnita :D.
ce pot sa fac sa scap cat mai repede de grasimea de pe abdomen dar sa am si muschii frumos lucrati ?:D as vrea si eu cateva patratele :)) :D:D

DrIulia2010 15 iul 2011 21:57:15

Re: Abdomen
 
Citat:

Anterior postat de marina19 (Post 724359)
big question si foarte des intalnita :D.
ce pot sa fac sa scap cat mai repede de grasimea de pe abdomen dar sa am si muschii frumos lucrati ?:D as vrea si eu cateva patratele :)) :D:D

Pentru a scapa de surplusul de pe abdomen poti face antrenamente cardio iar pentru definire abdomene si diferite exercitii si sa nu uitam de alimentatia sanatoasa.:)

marina19 15 iul 2011 22:16:23

Re: Abdomen
 
gen antrenamentele lui billy blanks :D ?

jessik 16 iul 2011 07:32:30

Re: Abdomen
 
fac si eleptica, si alergare cu mers pe banda.. si abdomene, multe exercitii.. dar mai mult tine si de alimentatie..f greu scad si eu.. cel putin in ultima perioada nu am mai scazut la cm..de vreo 2 luni..:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:41:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO