forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Nu reusesc sa slabesc (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/nu-reusesc-slabesc-4287.html)

Madlynn 27 iun 2010 21:41:34

Nu reusesc sa slabesc
 
Eu am avut 63 kg.Mi-am propus citeva zile sa slbesc si am slabit 3 kg.Apoi iarasi am revenit la situatia precedenta(stateam pe loc cu 60 kg)Apoi mi-am propus iar sa slabesc -am slabit un kg.Am ajuns la 59.Mai departe nu pot sa slabesc.Mincarea asta!:(:(vreau la 50 -54 kg dar nu pot.mama ma pune sa maninc adica imi aduce aminte imi spune ca se poate si eu ma eau dupa ea.:((:((ce sa fac?

andra_aly 27 iun 2010 22:27:03

Re: Nu reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Yonela (Post 233060)
Eu am avut 63 kg.Mi-am propus citeva zile sa slbesc si am slabit 3 kg.Apoi iarasi am revenit la situatia precedenta(stateam pe loc cu 60 kg)Apoi mi-am propus iar sa slabesc -am slabit un kg.Am ajuns la 59.Mai departe nu pot sa slabesc.Mincarea asta!:(:(vreau la 50 -54 kg dar nu pot.mama ma pune sa maninc adica imi aduce aminte imi spune ca se poate si eu ma eau dupa ea.:((:((ce sa fac?

Buna yonela si bine ai venit:)
in primul rand vreau sa iti spun ca nu faci bine:-s
pai nu poti sa o tii tot asa, organismul tau se va supara pe tine:( esti inca micuta, deci trebuie sa ai grija.>:D< eu zic ca cea mai buna metoda la tine e sportul. Mult sport;) si o alimentatie corecta. nu trebuie sa te infometezi pentru a slabi si apoi mananci si revii la loc.
cum ai slabit pana acum? cam ce papi tu intr-o zi?
asteptam mai multe detalii.>:D<
ai grija de tine>:D<

Slabuta 28 iun 2010 22:20:52

Re: Nu reusesc sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Yonela (Post 233060)
Eu am avut 63 kg.Mi-am propus citeva zile sa slbesc si am slabit 3 kg.Apoi iarasi am revenit la situatia precedenta(stateam pe loc cu 60 kg)Apoi mi-am propus iar sa slabesc -am slabit un kg.Am ajuns la 59.Mai departe nu pot sa slabesc.Mincarea asta!:(:(vreau la 50 -54 kg dar nu pot.mama ma pune sa maninc adica imi aduce aminte imi spune ca se poate si eu ma eau dupa ea.:((:((ce sa fac?

Bun venit printre noi Yonela :)

Ce mancai in acele zile de "dieta"? Nu cumva ai tinut o dieta drastica ceea ce te-a facut sa renunti si sa incepi sa mananci aiurea?

Nu trebuie sa stai flamanda, dar trebuie sa mananci corect si sanatos. :)

Hai sa ne spui mai multe detalii. :)

clandestine 10 ian 2011 09:43:43

sport si nu slabesc.
 
eu fac cam 1h 30 min pe zi sport. asta inseamna hip hop abs jumatate de ora, insanity cam 40 minute si zumba cam 20.
mananc cam de 3 ori pe zi...adica dimineata lapte cu paine integrala( cam 200 ml lapte si cam 80 g paine)
la amiaz mananc supa si felul 2..pana in 500 calorii, iar seara un iaurt, ceva legume, carne, depinde. pana in 400 cal. si peste zi sa zicem cam 200 cal ceva dulce.
din cate calculez eu nu depasesc niciodata 1700 cal. teoretic ar trebui sa mananc 2200 cal. am scazut 500 ca sa slabesc. dar...aveam 50 kg la 1,71 si acuma am 54, si in loc sa slabesc parca tot ma ingras:( de ce?
sau spuneti-mi ce sa manac, pentru ca as vrea sa ajung inapoi la 50

deadcountess 10 ian 2011 10:53:38

Re: sport si nu slabesc.
 
Incearca sa-ti completezi meniul si vei vedea exact ce iese. Folosesti cantar de bucatarie?

MadaTm 10 ian 2011 10:57:30

Re: sport si nu slabesc.
 
Citat:

Anterior postat de clandestine (Post 467001)
eu fac cam 1h 30 min pe zi sport. asta inseamna hip hop abs jumatate de ora, insanity cam 40 minute si zumba cam 20.
mananc cam de 3 ori pe zi...adica dimineata lapte cu paine integrala( cam 200 ml lapte si cam 80 g paine)
la amiaz mananc supa si felul 2..pana in 500 calorii, iar seara un iaurt, ceva legume, carne, depinde. pana in 400 cal. si peste zi sa zicem cam 200 cal ceva dulce.
din cate calculez eu nu depasesc niciodata 1700 cal. teoretic ar trebui sa mananc 2200 cal. am scazut 500 ca sa slabesc. dar...aveam 50 kg la 1,71 si acuma am 54, si in loc sa slabesc parca tot ma ingras:( de ce?
sau spuneti-mi ce sa manac, pentru ca as vrea sa ajung inapoi la 50

Draga mea, faci incredibil de mult sport, oare nu te epuizezi prea tare? Intr-adevar daca mananci in jur de 1700 calorii (desi mie imi pare ca mananci mult mai putin, maximum 1300 din ce ne-ai descris) mi se pare ok, insa la inaltimea ta 54 kilograme cred ca e perfect. Faci mult sport, felicitarile mele pentru acest efort! De ce mai vrei sa slabesti?

Povesteste-ne mai multe - sunt convinsa ca arati incredibil de bine! 50 kilograme este prea putin pentru inaltimea ta, ai mare grija sa nu devina slabitul usor, usor, o obsesie si sa cazi in partea periculoasa (poate ai citit povestile fetelor cu probleme datorate mancatului prea putin - sensibilitatea la nivelul unghiilor, parului, absenta ciclului...)

Acum senzatia ca te-ai ingrasat este poate si datorata perioadei care Doamne-ajuta ca a trecut, cu sarbatorile in care aproape sigur toate ne-am ingrasat...trebuie sa ne intram in ritm. Dar, in cazul tau, in niciun caz sa nu mananci prea putin, mai ales ca nu ai nevoie sa slabesti. Te-ai gandit si la varianta ca muschii cantaresc mai mult decat grasimea? daca faci atat de mult sport (insanity e de-a dreptul extrem :D), cu siguranta ai dezvoltat muschi, care sunt grei, e foarte probabil ca din acel motiv sa cantaresti si tu mai mult. Pentru a fii sigura daca te-ai ingrasat sau nu, masoara-te - la centimetru e posibil sa fi slabit chiar, insa la kilograme sa fie in plus tocmai datorita muschilor.

Spor sa ai si multa bafta! Ne mai auzim :)

clandestine 11 ian 2011 12:05:15

Re: Nu reusesc sa slabesc
 
sa stii ca asa e. gandindu-ma ca am facut niste muschi la picioare(si mi-as dori sa nu mai creasca:)) )
e drept. cred ca arat mai sanatoasa. plus ca nu am pus doar pe fund sau pe burta, ci si la sani:X
si da...imi lipseste menstruatia..:| de un an.

irina27 11 ian 2011 14:17:43

Re: Nu reusesc sa slabesc
 
woau!50 de kg la 1,71 mi se pare exagerat,sincer..
eu am 1,72 si chiar mi-e greu sa ma imaginez la 50 de kg :)) in conditia in care eu am 59..deci e ceva dieferenta...da si eu vreau sa ajung pana la 55 dar in nici un caz 50..eu zic ca esti foarte bine asa cum esti acum:-s

clandestine 11 ian 2011 18:19:50

Re: Nu reusesc sa slabesc
 
da. si am avut 67:) da asta acum 5 ani:P
cred ca e doar o problema la capul meu cu numarul kilogramelor:P

irina27 11 ian 2011 22:24:39

Re: Nu reusesc sa slabesc
 
oricum numarul kilogramelor nu reflecta cat de bine arati..important e sa faci sport..sa ai piciorul frumos construit si abia apoi kilogramele...poti sa ai 50 de kg si degeaba..asa ca ar trebui sa te gandesti mai putin la nr de kilograme ;;) felicitari pentru sport..putine fete slabe fac sport :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:55:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO