forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Test: slabesc repede? (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/test-slabesc-repede-593.html)

Roxana 19 mai 2009 21:14:41

Test: slabesc repede?
 
N-ai mai urmat niciodata o dieta? Sau cel putin nu ai ajuns sa vezi rezultatele? Inseamna ca nu ti-ai dat seama daca esti o persoana norocoasa care slabeste repede sau una mai putin norocoasa care trebuie sa munceasca mai mult.

Curioasa sa stii daca slabesti repede sau nu? Completeaza testul nostru! Raspunde la intrebari, noteaza raspunsurile, aduna si citeste rezultatul!
1. Poti sa pastrezi o limita de calorii impusa de o dieta?
a. Da
b. Nu
2. Faci sport de obicei?
a. Da
b. Nu
3. Hormonii tai sunt in regula? (suferi dereglari)
a. Da
b. Nu
4. Bei destula apa? (cel putin 2 litri de apa/zi)
a. Da
b. Nu
5. Te simti in forma?
a. Da
b. Nu
6. Cum te intelegi cu hainele tale? Exista multe in garderoba ta care ti-au ramas mici?
a. Nu
b. Da
7. Esti mandra de tine cand rezultatele sunt pozitive? (de obicei oamenii care isi dau seama si apreciaza realizarile lor - indiferent de domeniu - au sanse mult mai mari de reusita)
a. Da
b. Nu
8. Esti sanatoasa?
a. Da
b. Nu
9. Esti o persoana fericita?
a. Da
b. Nu
10. Atunci cand ai niste reguli de urmat le respecti de obicei?
a. Da
b. Nu
Aduna numarul de A-uri si citeste rezultatul!

Mai mult de 5 A-uri
Daca ai mai mult de 5 raspunsuri notate cu A (sau "da-uri") inseamna ca esti o persoana care slabeste destul de repede. Stii care sunt "regulile jocului" si le urmezi intotdeauna, nu trisezi, nu mananci ciocolata pe ascuns. Esti o persoana motivata care isi respecta regimul.
Cu cat numarul de A-uri este mai mare, cu atat sansele tale cresc!5 A-uri
Daca ai acumulat doar 5 A-uri inseamna ca poti sa slabesti, dar probabil nu atat de repede pe cat iti doresti.
Sub 5 A-uri
Daca scorul tau este undeva sub 5 raspunsuri marcate cu A... s-ar putea sa-ti fie greu sa slabesti si sa fie nevoie de mai mult efort si motivatie. Pentru tine dietele si regulile nu prea sunt facute pentru a fi respectate si de cele mai multe ori renunti dupa primele zile. In ritmul acesta nu o sa reusesti niciodata. Alege o dieta echilibrata, apuca-te de sport si totul o sa fie bine!

karmara 10 sep 2009 17:44:56

Re: Test: slabesc repede?
 
Mi-au iesit fix 5 A-uri. :D E ok deocamdata...

Slabuta 10 sep 2009 18:01:18

Re: Test: slabesc repede?
 
ia sa-l fac si eu, nu l-am vazut pana acum testul asta :D

Slabuta 10 sep 2009 18:04:51

Re: Test: slabesc repede?
 
mie mi-au iesit 7 de a-uri :D

Extasssy 10 sep 2009 18:06:16

Re: Test: slabesc repede?
 
Mie 6 A-uri

Slabuta 10 sep 2009 18:08:39

Re: Test: slabesc repede?
 
haideti fetelor, faceti-va si voi testul, deocamdata avem numai slabute care slabesc repede :D

skiny katy 10 sep 2009 18:30:09

Re: Test: slabesc repede?
 
mi-au iesit 6 A deci ar tr sa slabesc repede,totusi decit repede as prefera eficient si pt totdeauna:Dva pupacesc sa aveti o seara frumoasa>:D<

dienusha 10 sep 2009 19:13:21

Re: Test: slabesc repede?
 
4 A-uri....

Eh uite-asa ca sa ii fac in ciuda testului astuia o sa slabesc mai repede :P

alina_neamt 25 sep 2009 18:23:23

Re: Test: slabesc repede?
 
Mie mi-au iesit 8.....dar nu stiu.......realitatea e cam alta.....mda.....De 2 saptamani ma chinui si ........:(( degeaba.....

Roxana 25 sep 2009 22:11:42

Re: Test: slabesc repede?
 
Citat:

Anterior postat de alina_neamt (Post 35727)
Mie mi-au iesit 8.....dar nu stiu.......realitatea e cam alta.....mda.....De 2 saptamani ma chinui si ........:(( degeaba.....

Stai linistita ,Alina.Sunt perioade cand slabim mult mai greu ! Nu -ti pierde ambitia,vei reusi !


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:20:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO