forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Trucuri de pacalit foamea (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/trucuri-pacalit-foamea-233.html)

Crok 15 mar 2009 16:47:58

Trucuri de pacalit foamea
 
Bea un pahar cu apa in care ai adaugat o lingura de otet de mere.Senzatia de foame dispare,ba mai mult e inlocuita de o senzatie de satietate si usoara greata
Rontaie cruditati.Erai invatata sa rontai cate ceva in fata tv-ului?Taie cateva felii din morcov si/sau gulie
Marul te satura.Dintre toate,este fructe care aduce pe langa satietate si multe fibre.Un sigur mar e suficient
Mananca dropsuri fara zahar.Cu putine calorii si gust delicios,iti vor pacali foamea pt cateva ore.
Doi biscuiti din cereale sau un cubulet,doua de ciocolata te vor salva.Gustul dulce iti va face placere,ridicandut-i in acelasi timp glicemia si alungandu-ti senzatia de foame

mishutza 19 mai 2009 23:08:53

Re: Trucuri de pacalit foamea
 
Da,bune idei si astea
Dar totusi fetelor,din experienta voastra de viitoate slabute,cum reusiti sa pacaliti foamea?
Eu as manca non stop in ultimul timp,si oricat vreau sa slabesc nu ma pot controla.De fapt nici nu e foame propriu-zisa,pt ca nu iti poate fi foame cu stomacul plin,dar simt nevoia din ora in ora sa mananc ceva.Nu pot manca mult,de multe ori iau doua guri si gata,dar totusi alea sunt calorii in plus.

Slabuta 19 mai 2009 23:16:29

Re: Trucuri de pacalit foamea
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 7691)
Da,bune idei si astea
Dar totusi fetelor,din experienta voastra de viitoate slabute,cum reusiti sa pacaliti foamea?
Eu as manca non stop in ultimul timp,si oricat vreau sa slabesc nu ma pot controla.De fapt nici nu e foame propriu-zisa,pt ca nu iti poate fi foame cu stomacul plin,dar simt nevoia din ora in ora sa mananc ceva.Nu pot manca mult,de multe ori iau doua guri si gata,dar totusi alea sunt calorii in plus.


Mishutza, eu am un pont. :)
Daca urlu de foame, de ex sunt plecata si nu am nimic la indemana dietetic dar totusi mi-e foame, fac asa, cu pernuta degetului mic apas in zona de sub nas, am inteles ca sunt niste terminatii nervoase acolo care potolesc foamea. :D Faci repetari pana iti trece foamea. :)

Sa imi spui daca si la tine functioneaza. :)

miha 19 mai 2009 23:18:56

Re: Trucuri de pacalit foamea
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 7699)
Mishutza, eu am un pont. :)
Daca urlu de foame, de ex sunt plecata si nu am nimic la indemana dietetic dar totusi mi-e foame, fac asa, cu pernuta degetului mic apas in zona de sub nas, am inteles ca sunt niste terminatii nervoase acolo care potolesc foamea. :D Faci repetari pana iti trece foamea. :)

Sa imi spui daca si la tine functioneaza. :)

super tare asta slabuta...o sa incerc si eu ...

'sper sa mearga!!!

mishutza 19 mai 2009 23:30:13

Re: Trucuri de pacalit foamea
 
O sa incerc Slabuta,momentan nu imi e foame ca manc seminte:D

Luna 19 mai 2009 23:54:05

Re: Trucuri de pacalit foamea
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 7699)
Mishutza, eu am un pont. :)
Daca urlu de foame, de ex sunt plecata si nu am nimic la indemana dietetic dar totusi mi-e foame, fac asa, cu pernuta degetului mic apas in zona de sub nas, am inteles ca sunt niste terminatii nervoase acolo care potolesc foamea. :D Faci repetari pana iti trece foamea. :)

Sa imi spui daca si la tine functioneaza. :)


Tocmai ce incerc si eu asta acum :D iti spun maine daca a functionat :)

Luna 19 mai 2009 23:54:49

Re: Trucuri de pacalit foamea
 
Sper sa nu apas asa toata noaptea :))

tanya 20 mai 2009 00:20:13

Re: Trucuri de pacalit foamea
 
Citat:

Anterior postat de Luna (Post 7730)
Sper sa nu apas asa toata noaptea :))

Culcate si-ti trece :D viseaza la micul dejun copios;)

Shorty 23 mai 2009 11:59:15

Re: Trucuri de pacalit foamea
 
eu cand mi-e foame... mananc - e cea mai buna solutie :D

Glumesc -oarecum daca e seara si mi-e foame beau apa sau un ceai cald
In timpul zilei daca mi-e foame mananc un fruct.
Dar daca am grija si pap 3 mese + 2 gustari nu mi se face foame niciodata...

deadcountess 08 iun 2010 18:45:46

Re: Trucuri de pacalit foamea
 
Citat:

Anterior postat de Crok (Post 1570)
Bea un pahar cu apa in care ai adaugat o lingura de otet de mere.Senzatia de foame dispare,ba mai mult e inlocuita de o senzatie de satietate si usoara greata
Rontaie cruditati.Erai invatata sa rontai cate ceva in fata tv-ului?Taie cateva felii din morcov si/sau gulie
Marul te satura.Dintre toate,este fructe care aduce pe langa satietate si multe fibre.Un sigur mar e suficient
Mananca dropsuri fara zahar.Cu putine calorii si gust delicios,iti vor pacali foamea pt cateva ore.
Doi biscuiti din cereale sau un cubulet,doua de ciocolata te vor salva.Gustul dulce iti va face placere,ridicandut-i in acelasi timp glicemia si alungandu-ti senzatia de foame

Nu cred ca sa pacalim foamea este o solutie. Important e sa stim sa facem diferenta intre foame si pofte/toane. Un organism hranit corect (3 mese plus 1-2 gustari) nu sufera de foame.

Apa cu otet:-/ si mai produce si greata >:P Sa nu mai zic de aciditate.
Un drops fara zahar potoleste foamea cateva ore:-/ M-as mira.
Ciocolata ridica glicemia, dar dupa scurt timp va scadea brusc, si din contra creste senzatia de foame.

In schim ideea cu morcovi sau alte cruditati nu-i rea ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:07:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO