forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Ce trucuri de slabit stiti? (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/trucuri-slabit-stiti-3000.html)

mvthebest 04 mar 2010 15:27:36

Ce trucuri de slabit stiti?
 
Am inteles ca sunt mici trucuri ca sa le spun asa..
De exemplu ca ardeiul iute ar taia pofta de mancare,sau grapefruit-ul favorizeaza pierderea in greutate.
M-ai stie cineva vre-un ,,truc'' pentru a ajuta mai repede pierdere in greutate ?

bebelusha 04 mar 2010 15:52:29

Re: Ce trucuri stiti de slabit?
 
eu stiu de lamaie(prin salate), apa calda dupa masa si otet cu apa(da nu mi se pare sanataos)

ali_lumi 04 mar 2010 16:37:09

Re: Ce trucuri stiti de slabit?
 
:)trucul meu , sa sa nu`l numesc truc si doar "ambitie" este: ma gandesc ca vreau sa incap intr`o imbracaminte neeaparat, ca vreau sa stea larga pe mine chiar.
Si asta imi da mai multa forta:)..de munca.

VentoFreddo 04 mar 2010 17:31:21

Re: Ce trucuri stiti de slabit?
 
o lingurita cu otet de mere pe stomacul gol dimineata, cine crede ca e prea acid asa sa-l ia cu apa, da mie nu-mi place, prefer apa cu lamaie
Si apoi cel mai bun truc la mine care functioneaza intr-adevar e cel cu cubuletele de legume mestecate la nesfarsit..:DCand mi-e foame tai cubulete mici telina, morcov, varza etc si le storc lamaie deasupra..si rontai la ele pana ma dor falcile..foamea trece garantata dupa 10 min>:D<>:D<

Macushla 04 mar 2010 17:38:27

Re: Ce trucuri stiti de slabit?
 
Otetul de mere cu apa pe stomacul gol, in mod repetat distruge stomacul.... se ajunge si la ulcer. Aveti mare grija!

mvthebest 31 mar 2010 16:48:54

Re: Ce trucuri stiti de slabit?
 
Citat:

Anterior postat de Macushla (Post 106738)
Otetul de mere cu apa pe stomacul gol, in mod repetat distruge stomacul.... se ajunge si la ulcer. Aveti mare grija!

Da stiam si eu asa... Cand eram mai micuta(pe la 14ani) am incercat,iar dupa o vreme mi-am dat seama ca ma ardea stomacul,de aceea am renuntat la otet.

cristiniq 07 apr 2010 21:31:45

Re: Ce trucuri de slabit stiti?
 
Buna!
@ Un truc bun este spalatul pe dinti cand te apuca poftele pacatoase. Nu stiu exact cat este de eficient dar macar dantura va arata super. Eu o testez de cateva zile,merge.
@ La mine functioneaza salata de varza. Tine foamea la distanta pentru foarte mult timp.
@ Cand nu mai pot dupa dulce, mananc un baton pentru slabit, ador fibrobarul, impreuna cu o cana generoasa de ceai, daca nu chiar doua! Altfel, eu nu beau ceai, nu pot!
@Mananca jumatate de grefa inainte de fiecare masa si se zice ca nu iti va mai trebui multa mancare in timpul mesei, ba mai mult, vei avea o piele foarte hidratata si nu vei duce lipsa de vitamina C.
@ cerealele integrale iara tin mult de foame dar sa fie din cele romanesti, ieftine fara tot felul de adaosuri ciudate.

Sper sa fie ok ideea cu ardeiul iute, eu il manac cu mare placere!
Deocamdata atat, daca-mi mai aduc aminte de ceva, revin...
Pupici.

mvthebest 17 iun 2010 23:30:44

Re: Ce trucuri de slabit stiti?
 
Citat:

Anterior postat de cristiniq (Post 140585)
Buna!
@ Un truc bun este spalatul pe dinti cand te apuca poftele pacatoase. Nu stiu exact cat este de eficient dar macar dantura va arata super. Eu o testez de cateva zile,merge.
@ La mine functioneaza salata de varza. Tine foamea la distanta pentru foarte mult timp.
@ Cand nu mai pot dupa dulce, mananc un baton pentru slabit, ador fibrobarul, impreuna cu o cana generoasa de ceai, daca nu chiar doua! Altfel, eu nu beau ceai, nu pot!
@Mananca jumatate de grefa inainte de fiecare masa si se zice ca nu iti va mai trebui multa mancare in timpul mesei, ba mai mult, vei avea o piele foarte hidratata si nu vei duce lipsa de vitamina C.
@ cerealele integrale iara tin mult de foame dar sa fie din cele romanesti, ieftine fara tot felul de adaosuri ciudate.

Sper sa fie ok ideea cu ardeiul iute, eu il manac cu mare placere!
Deocamdata atat, daca-mi mai aduc aminte de ceva, revin...
Pupici.

>:D<Multumesc.

andra21 18 apr 2011 23:57:57

Re: Ce trucuri de slabit stiti?
 
o jumatate de lingurita de scortisoara,am vazut la Dr.Oz,la emisiunea de pe Euforia.Cica ar ajuta enorm!Insa trebuie luata mai seara,pentru ca da o stare de somnolenta.

justbelieve 19 apr 2011 08:21:44

Re: Ce trucuri de slabit stiti?
 
Citat:

Anterior postat de andra21 (Post 627087)
o jumatate de lingurita de scortisoara,am vazut la Dr.Oz,la emisiunea de pe Euforia.Cica ar ajuta enorm!Insa trebuie luata mai seara,pentru ca da o stare de somnolenta.

Hmm..asa goala?Sau cu un pahar de lapte/apa ?

Stiu si eu ca scortisoara e buna pt accelerarea metabolismului,insa folosesc o lingurita in iaurt:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:01:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO