forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Vointa (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/vointa-10519.html)

Roxii 03 nov 2011 17:42:19

Re: Vointa
 
Citat:

Anterior postat de basalic gina (Post 835059)
Va multumesc din suflet fetelor pentru sfaturi si incurajari...dupa cum spuneam deja de 4 zile incerc sa pap 3 mese pe zi:fructe( desi sunt acrita de mere in special pentru ca in perioada care am slabit cele 32 kg am mancat ff multeeeeee mere), salata verde, legume piept de pui si iaurt dietetic.o sa imi dau toata silinta sa imi schimb modul de viata desi asa am zis si atunci cand am slabit o sa incerc sa pap cumpatat si "cu frana":D....v am spus marea mea problema sunt dulciurile , prod tip fast food si produsele de patiserie....cat despre tentatii nu am cum sa le alung pentru ca scumpul meu iubit cand face cumparaturile nu uita niciodata de tiramisu, biscuti cu crema, batoane de ciocolata gen snickers,kinder bueno si multe altele...Pana acum sapt asta am reusit sa rezist tentatiei de a papa ceva dulce sper sa am in continuare vointa si faptul ca am ajuns aici si sa vb cu voi imi da putere sa continui ceva ce am inceput de cativa ani in urma.Va multumesc....
Spor la slabit fetelor.pupicei

Cam sarac meniul tau. Mananca si cereale integrale fara zahar adaugat, lapte, branza slaba, carne de vita slaba, paine integrala(max 2 felii, dimineata), peste. Cat despre dulciuri, decat sa tot poftesti si sa te abtii ca mai apoi sa dai iama in dulciurile iubitului nu mai bine iti cumperi tu niste ciocolata neagra cu peste 70% cacao pt orice eventualitate? Si cand mai ti se face pofta mai papi cate 2 patratele :) Din cand in cand iti mai poti face si tu singurica ceva dulce dietetic. Gasesti aici pe site o gramada de retete dietetice de prajituri. Eu mai pap cand am pofte budinca de cacao facuta cu lapte degresat si indulcitor de stevie. E foarte buna. :x Trebuie sa fii mai relaxata si sa adopti un stil de viata pe care sa`l poti urma toata viata, nu o dieta pe care s`o tii cateva luni si apoi sa dai buzna in dulciuri doar pt ca a fost prea stricta. Succes! :)>:D<

Iness 03 nov 2011 21:03:04

Re: Vointa
 
Gina, ce să zic? Așa e cu dulciurile. Știm că e interzis și vrem, vrem, vrem. :D
Eu am mâncat la cină legume congelate (le-am făcut înăbușite, fără ulei) cu o conservă de ton, 2 krackers. Chiar m-am săturat. Abia am venit de la facultate și spre mirarea mea nu am fost așa fixată pe frigider. Am gătit detașat, după ce am băut un pahar mare cu apă.

Tu ce ai mâncat? Sau ce mănânci? :-*

basalic gina 04 nov 2011 08:41:37

Re: Vointa
 
Citat:

Anterior postat de Iness (Post 835291)
Gina, ce să zic? Așa e cu dulciurile. Știm că e interzis și vrem, vrem, vrem. :D
Eu am mâncat la cină legume congelate (le-am făcut înăbușite, fără ulei) cu o conservă de ton, 2 krackers. Chiar m-am săturat. Abia am venit de la facultate și spre mirarea mea nu am fost așa fixată pe frigider. Am gătit detașat, după ce am băut un pahar mare cu apă.

Tu ce ai mâncat? Sau ce mănânci? :-*

Buna dimi"*....Iness eu ieri am papat piept de pui la gratar cu salata verde la pranz din pacate dimineata eu nu prea pot sa pap beau doar o cafea si de obicei pap 2 3 biscuti din cereale integrale, iar aseara al meu papa omleta salivam numai puteam dar m am tinut tare si mi am facut o salata :dintr o rosie, castrevete putina branza dietetica si un ou fiert si pot spune ca a fost ok chiar nu mi a fost foame .... pentru astazi inca ma gandesc ce meniu sa imi fac..Ideea este ca eu sunt si casnica si toate tentatiile sunt aici dar am vointa si voi reusi ...
O zi fumoasa si spor la slabit:*:*:*

basalic gina 04 nov 2011 08:45:11

Re: Vointa
 
Multumesc din suflet pentru sfaturi Roxii o sa tin cont de cele spuse de voi aici si cu siguranta voi reusi ce `i drept imi dau seama ca ma ajuta faptul ca am ajuns pe slabute si discutand cu voi ince incet ambitia spre un stil de viata sanatos se mareste.... va multumesc pentru sprijinul acord:*:*:*:*
O zi fumoasa :*:*

Iness 04 nov 2011 09:37:39

Re: Vointa
 
Neața :-*

Eu cred că puteai să-ți faci o omletă dintr-un ou, așa, ca să îți treacă pofta:D, cu puuuuțin ulei de măsline, dar e gustot și ce ai mâncat.
E mare procvocare să stai acasă și să ai tot felul de bunătăți...
Mie mi-e teamă de weekend :-s că mereu o dau în bară. Dacă ăsta o să fie primul meu week-end fără îndopare înseamnă că o să reușesc să slăbesc.

Eu mănânc dimineața. Cred că dacă n-aș face-o, nu aș reuși să țin vreo dietă. Mi se face foame de lup până la prânz și înghit frigiderul cu totul :))

Tocmai am luat micul dejun care a constat în: 200g iaurt dietetic + o lingură de târâțe, o banană și o pară (ambele mici) tăiate felii. Și mi-am luat de-o grijă cu mâncarea până la prânz.
La prânz îmi fac o omletă cu ciuperci + o salată de varză și obișnuiții krackers cu făină integrală :D

Azi e vineri și nu mănânc carne. Mă mai detoxific și eu...
Aaa, și e mai ușor când îmi fac un plan cu ce mănânc. Dacă nu fac asta deschid frigiderul și încep să ”gust”, nehotărâtă fiind ce să aleg.

Spooooor și voință pentru azi :x trece repede, ai să vezi! Acuși e decembrie [*86*][*140*]

basalic gina 04 nov 2011 10:12:34

Re: Vointa
 
Hello Iness,
Sincera sa fiu ma gandesc cu groaza la luna decembrie stii si tu cum este sarbatori mancaruri de toate felurile dulciuri etc, dar sper cu vointa si ambitie sa trec cu brio peste:*.Acum dupa ce am baut cafeaua fara zahar doar 2 pastilutze de zaharina am papat un iaurt dietetic si 2 felii de sunca de pui ma simt satula nefiind obisnuita sa pap dimineata dar sper sa ma obinuiesc... mai tarziu cred ca o sa imi fac tot o salata cu legume si o sa pun si piept de pui facut la gratar .... bomba vine diseara pentru ca al meu iubit mi a dat comanda de paste + pui cu ciuperci in sos=P~=P~=P~....deci astazi am nevoie iar de ambitie de fier dar voi reusi pentru ca fost o slabuta si vreau sa ajung din nou:*:*
:*:*:*:*

sorina88 04 nov 2011 10:27:26

Re: Vointa
 
Buna fetelor! Eu sunt Sorina,am 23 de ani si cantaresc 65 de kg la 1.60....de 1luna jumate am inceput sa imi controloz stilul haotic de a manca pe care il aveam si am reusit sa slabesc 6kg ca aveam 71...am descoperit forumul asta de o saptamana si acum imi pun increderea in voi ca ma incurajati ca sunt intr-un punc al dietei hmmm de 2 saptamani nu se misca deloc acul cantarului nu vrea deloc sa coboare sub 65 si eu care imi doream ca pana de sarbatori sa ajung la 57 de kg...pfff...va pup si sper sa ma primiti in gasca ca alaturi de voi sa reusesc sa ajung la kg dorite..:-*

Iness 04 nov 2011 10:38:58

Re: Vointa
 
Citat:

Anterior postat de sorina88 (Post 835745)
Buna fetelor! Eu sunt Sorina,am 23 de ani si cantaresc 65 de kg la 1.60....de 1luna jumate am inceput sa imi controloz stilul haotic de a manca pe care il aveam si am reusit sa slabesc 6kg ca aveam 71...am descoperit forumul asta de o saptamana si acum imi pun increderea in voi ca ma incurajati ca sunt intr-un punc al dietei hmmm de 2 saptamani nu se misca deloc acul cantarului nu vrea deloc sa coboare sub 65 si eu care imi doream ca pana de sarbatori sa ajung la 57 de kg...pfff...va pup si sper sa ma primiti in gasca ca alaturi de voi sa reusesc sa ajung la kg dorite..:-*

Sigur Sorina, bine ai venit :D
E perioada aia de platou din dietă în care majoritatea dintre noi ne decepționăm și nu mai respectăm regimul.
Bravo pentru kg, e super. Ții vreo dietă anume sau doar mănânci sănătos?

basalic gina 04 nov 2011 11:04:15

Re: Vointa
 
Buna Sorina,
Te inteleg perfect si eu am trecut prin aceasta perioada in care stagnam erau momente in care cedam dar si momente in care imi spuneam nu`i nimic saptamana viit voi mai slaba... deci curaj si nu te lasa prada tentatiei... felicitari pana acum si capul sus tot inainte cu siguranta peste o saptamana acul cantarului se va misca din nou daca continui cum ai inceput ...
:* spor la slabit si ambitie maxima

sorina88 04 nov 2011 11:47:16

Re: Vointa
 
Multumesc de incurajari...Nu am tinut o dieta anume,doar mi-am fixat mesele si am renuntat la prajeli,dulciuri,paine care mancam serios...Intr-o zi mananc cam asa: Dimineata: la 8 o cafea cu zaharina si 3 biscuiti cu fibre si cereale, pe la 10-10:30 pap un iaurt dietetic. La pranz:ora 14:00: piept de pui la gratar cu o salata sau cu niste ciuperci la gratar si pe la 15-15:30 pap un mar cu un morcov. Iar seara mananc intre 5-6, maxim cand ajung la 6:30: o salata cu piept de pui fiert sau cand mi-e foame mai rau pap salata orientala:D iar inainte de culcare beau un ceai verde cu lamaie. Si toata ziua consum cam 2-3 l de apa. Problema e ca eu mananc cam la fel de cand am inceput dieta si crek ar trebui sa mai schimb meniul ca mi s-a obijnuit organismul cu aceleasi feluri de mancare si de aceea crek nu mai slabesc nici un gram:(. Voi ce ma sfatuiti?


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:06:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO