forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Pregatirea pentru slabire (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/)
-   -   Vreau sa slabesc, nu reusesc (http://forum.slabute.ro/pregatirea-slabire/vreau-slabesc-nu-reusesc-5671.html)

cosmina1 28 iul 2010 22:23:08

Vreau sa slabesc, nu reusesc
 
buna fetelor , eu sunt cu voi mai mult sau mai putin cam de o luna si desi am slabit putintel sunt descurajata complet [*terminat*]! Nu cred ca e posibil sa ajung la greutatea care o doresc vreodata ! beau colonhelp de doua ori pe zi si ma straduiesc sa nu maninc paine si dulciuri .
fac eforturi dar de o saptamana cintarul parca ar lua-o in sus !
citesc aici ca voi slabiti si sunt dea dreptul invidioasa !

Sand 29 iul 2010 00:34:08

Re: Vreau sa slabesc, nu reusesc
 
Citat:

Anterior postat de cosmina1 (Post 271053)
buna fetelor

Buna, faci si ceva sport? La diete 80% e mancarea si 20 % sportul. Musai sa mananci corect si sa te misti un pic. Succese!

ianna 29 iul 2010 14:17:45

Re: Vreau sa slabesc, nu reusesc
 
posteaza meniul tau pe 2-3 zile sa vedem daca gresesti undeva

si cam cat si ce sport faci?

Slabuta 02 aug 2010 12:34:52

Re: Vreau sa slabesc, nu reusesc
 
Citat:

Anterior postat de cosmina1 (Post 271053)
buna fetelor , eu sunt cu voi mai mult sau mai putin cam de o luna si desi am slabit putintel sunt descurajata complet [*terminat*]! Nu cred ca e posibil sa ajung la greutatea care o doresc vreodata ! beau colonhelp de doua ori pe zi si ma straduiesc sa nu maninc paine si dulciuri .
fac eforturi dar de o saptamana cintarul parca ar lua-o in sus !
citesc aici ca voi slabiti si sunt dea dreptul invidioasa !

Buna Cosmina si bine ai venit :)

Daca o sa gandesti asa negativist: "Nu cred ca e posibil sa ajung la greutatea care o doresc vreodata" chiar nu cred ca vei reusi.

Crezi ca noi nu avem saptamani in care stagnam sau urca cantarul?! conteaza ce vrei de fapt, ori esti o luptatoare adevarata si duci aceasta lupta cu kg pana la capat, ori renunti si traiesti toata viata cu ele.

Slabitul trebuie sa fie un stil de viata, alimentatia sanatoasa si sportul nu trebuie sa iti lipseasca nici dupa ce slabesti cat ti-ai propus.

Hai sa vedem ce mananci, ce sport faci?

minouse 02 aug 2010 13:36:21

Re: Vreau sa slabesc, nu reusesc
 
Buna Cosmina. :)
Ar trebui sa fii mult mai optimiste si astfel vei vedea ca lucrurile vor merge mult mai bine si mai usor pentru tine.
Faci vreun sport, sa stii ca sportul are un rol destul de important(in cazul meu a avut unul decisiv) intr-o dieta.

flori55 21 aug 2010 00:50:25

Re: Vreau sa slabesc, nu reusesc
 
buna. eu sunt mai noua si am reusit sa slabesc putin, dar de 10 zile nu se mai misca acul cantarului. totusi, in acest timp am pierdut 1.5 cm peste solduri, 1 cm peste talie si 0.5 la pulpa. a adevarat ca nu am tinut o dieta foarte stricta, dar am inceput sa fac sport si calculatorul de pe site mi-a aratat de la -5 pana la -9 kg pe luna. de asemenea, mi-a scazut procentul de grasime corporala e la 34.8 la 33.9 %. o prietena mi-a spus ca e din cauza ca am inceput sa fac sport si mi s-au dezvoltat muschii si ca va urma si scaderea pe cantar. e adevarat?:-s
va pup>:D<

Slabuta 24 aug 2010 23:18:45

Re: Vreau sa slabesc, nu reusesc
 
Citat:

Anterior postat de flori55 (Post 297219)
buna. eu sunt mai noua si am reusit sa slabesc putin, dar de 10 zile nu se mai misca acul cantarului. totusi, in acest timp am pierdut 1.5 cm peste solduri, 1 cm peste talie si 0.5 la pulpa. a adevarat ca nu am tinut o dieta foarte stricta, dar am inceput sa fac sport si calculatorul de pe site mi-a aratat de la -5 pana la -9 kg pe luna. de asemenea, mi-a scazut procentul de grasime corporala e la 34.8 la 33.9 %. o prietena mi-a spus ca e din cauza ca am inceput sa fac sport si mi s-au dezvoltat muschii si ca va urma si scaderea pe cantar. e adevarat?:-s
va pup>:D<

Prietena ti-a zis bine. :)
Daca faci sport, grasimuta se inlocuieste cu muschii, iar muschii trag mai mult la cantar :)

Eu cred ca e mai important sa scazi in cm decat kilograme, ce zici?:)

Felicitari pentru rezultate :)

flori55 27 aug 2010 00:40:20

Re: Vreau sa slabesc, nu reusesc
 
multumesc! :)
s-a miscat si cantarul putin :D si centimetri au mai scazut, cred ca sunt pe drumul cel bun ;;)
va pup si felicitari tuturor viitoarelor slabute care au reusit sa slabeasca cel putin 1 kg!

sorinam 17 mar 2012 17:22:09

ce e de facut daca nu reusesc sa slabesc?
 
Buna, am si eu o problema.Am deja ceva timp de cind fac fitnes zilnic cite 3 ore, maninc foarte echilibrat si am incercat si masajul anticelulitic si tot nu reusesc sa dau jos mai nimic. Ajutati-ma va rog!!

happygirldiana 17 mar 2012 17:25:16

Re: ce e de facut daca nu reusesc sa slabesc?
 
Citat:

Anterior postat de sorinam (Post 985165)
Buna, am si eu o problema.Am deja ceva timp de cind fac fitnes zilnic cite 3 ore, maninc foarte echilibrat si am incercat si masajul anticelulitic si tot nu reusesc sa dau jos mai nimic. Ajutati-ma va rog!!

Buna Sorina!!
Ai putea sa ne detaliezi un pic cam ce mananci, cat de echilibrat si cat mananci?Si..ce sport faci?3 ore?Nu e putin cam mult,dupa parerea mea:D
Respecti un anumit plan, mananci 3 mese si 2 gustari?
Incearca sa te si masori, poti slabi si la centimetri, fara sa se vada mare lucru la cantar. Altfel..nu imi explic care ar fi problema.Ceva, pe undeva este gresit, de-asta iti zic sa ne dai mai multe detalii, pentru a elucida acest mister:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:34:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO