Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Helicobacter pylori

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 16:52:54
ali_lumi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 19 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil De Viata Sanatos + Sport
Date: 161cm, 50kg
Mesaje: 7.308
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Ali,chiar ma gandeam ca al el singura manifestare sunt arsurile gastirce.Si in concedii,cand mananca ce ii dau eu,nu are nimic,cum merge la faculta si mananca la cantina,cum incepe distractia.Deci trebuie sa studiez ce poate manca.
Exact ! Ai sa vezi ca , cu un regim alimentar adevcat isi va revenii.
ali_lumi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1826 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1309 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1568 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 23 iul 2010, 22:49:51
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Mishule, acum ceva timp eram suspectata de Helicobacter (facusem ulcer), mi-au facut testele si "procedurile" de riguroare (biopsia gastrica pe care o urasc) si nu au gasit.

Dar, inainte sa stiu rezultatul am tot discutata cu doctora si m-am interesat in caz ca imi iese pozitiv ce vom face. Stiu ca imi spunea de antibiotice fara de care ar fi greu sa tratezi.

In plus, igiena este importanta, lingura/farfurie/prosop/cana separat pentru ca se transmite si sa nu faceti reinfectarea.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 24 iul 2010, 02:57:33
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Fetelor,va multumesc mult pt informatii.Stiu ca sansele sunt mari sa nu scape fara antibiotice,dar inca vreo 2 luni de naturiste nu moare.Sincer,stiind cum reactioneaza la antibiotice(nici unul nu avem ficatul prea intreg),nu avem de gand sa cedam asa de usor.
Medicii ce sa spuna,ce au invatat in facultate:ANTIBIOTICE.Ce ma enerveaza e ca lui de vreun an si ceva ii ies leucocitele prea multe si edicul tot ii spune,vai,ai o infectie pe undeva.Abia acum a descoperit undevaul.
Deci cred ca riscul de a mai sta putin fara antibiotice nu e prea mare.
Multumesc inca o data.
Sper sa nu va suparati pe mine, dar cred ca sfatul medicului ar trebui sa fie pe primul loc, nu informatiile de pe net, ziare, de la prieteni, etc.

Normal ca medicul spune ce a invatat ca pentru asta a facut facultate si o gramada de ani specializare, nu?

Oamenii ar trebui sa fie constienti ca exista si cazuri pe care nu le trateaza medicina naturista. Intr-un institut oncologic am vazut o gramada de oameni cu cancere in ultima faza, pentru care nu se mai putea face nimic, care au stat acasa si au incercat tratamente naturiste pana a fost prea tarziu.

Nu ma gandesc, doamne feri, ca ar fi cazul sotului tau, dar totusi nu cred ca are rost sa amane tratamentul antibiotic pentru ca gastrita se complica, urmeaza ulcer si se poate ajunge la hemoragie gastrica.

Bineinteles ca regimul este foarte important dar helicobacter nu dispare doar cu asta.

Se presupune ca ar fi contagios dar nu s-a demonstrat. (un semn de intrebare in privinta asta ar fi si faptul ca tu nu ai si doar traiti impreuna si folositi aceleasi vase, tacamuri, etc) In plus studiile arata ca circa 75% din populatie are helicobacter, deci in conditiile astea ar trebui sa mergi cu cana de acasa de fiecare data cand iesi la o cafea.

In concluzie, nu va place ce a spus medicul, mai bine consultati alt medic decat sa cereti sfaturi in stanga si in dreapta.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 24 iul 2010, 05:31:05
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de deadcountess Vezi mesajul
Sper sa nu va suparati pe mine, dar cred ca sfatul medicului ar trebui sa fie pe primul loc, nu informatiile de pe net, ziare, de la prieteni, etc.

Normal ca medicul spune ce a invatat ca pentru asta a facut facultate si o gramada de ani specializare, nu?

Oamenii ar trebui sa fie constienti ca exista si cazuri pe care nu le trateaza medicina naturista. Intr-un institut oncologic am vazut o gramada de oameni cu cancere in ultima faza, pentru care nu se mai putea face nimic, care au stat acasa si au incercat tratamente naturiste pana a fost prea tarziu.

Nu ma gandesc, doamne feri, ca ar fi cazul sotului tau, dar totusi nu cred ca are rost sa amane tratamentul antibiotic pentru ca gastrita se complica, urmeaza ulcer si se poate ajunge la hemoragie gastrica.

Bineinteles ca regimul este foarte important dar helicobacter nu dispare doar cu asta.

Se presupune ca ar fi contagios dar nu s-a demonstrat. (un semn de intrebare in privinta asta ar fi si faptul ca tu nu ai si doar traiti impreuna si folositi aceleasi vase, tacamuri, etc) In plus studiile arata ca circa 75% din populatie are helicobacter, deci in conditiile astea ar trebui sa mergi cu cana de acasa de fiecare data cand iesi la o cafea.

In concluzie, nu va place ce a spus medicul, mai bine consultati alt medic decat sa cereti sfaturi in stanga si in dreapta.
Neata si multumesc de parere.Din pacate,nu sunt de acord,hehehe,era clar nu.Din experienta mea cu medici de pana acum am ajuns la concluzia ca exista si....alte varianteCel putin asa a fost in cazul nostru,ca doua ori cand medicina normala a dat gres,in multeeee randuri,a functionat ....homeopatia si mancatul"buruienilor".
Eu nu spun ca nu va lua minunatele antibiotice,doar ca mi se pare ca nu e cazul inca.60%din populatie are helicobacterul,dar nu murim toti de cancer.De aceea as avea incredere mai intai in corpul lui si in sistemul lui imunitar.
Si faptul ca eu nu am nu cred ca arata ca nu se ia pe cai normale,adica prin saliva,asta cred ca e demonstrat.Sotul meu de asemenea are virusul de papiloma,si eu nu am nimic.Deci ar trebui sa ii multumesc sistemului meu imunitar ca m-a ferict de asta.Da,ai dreptate,si daca nu va functiona altceva,va trebui sa ia antibioticele.Si de ce spuneam ca sunt antiioticele date prea usor....mie nu imi facusera nici o analiza,dar trebuia sa iau si eu antibioticele.
Slabutule,din fericire sau nefericire lui i-au facut doar analizele de sange.I-au lasat stomacul in pace.Din fericire....stii ca e naspa.Din nefericire,in sange ei tsteaza anticorpii la helicobacter,si chiar un an dupa ce nu mai are bacteria,anticorpii tot acolo sunt.deci e grreu sa isi dea seama de o mai are sau nu.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 24 iul 2010, 23:36:07
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Slabutule,din fericire sau nefericire lui i-au facut doar analizele de sange.I-au lasat stomacul in pace.Din fericire....stii ca e naspa.Din nefericire,in sange ei tsteaza anticorpii la helicobacter,si chiar un an dupa ce nu mai are bacteria,anticorpii tot acolo sunt.deci e grreu sa isi dea seama de o mai are sau nu.
Am inteles... da, stiu ca se fac si analize de sange, mie mi-au facut biopsie, am stiut rezultatul in cateva ore, poate e mai bine asa, chiar daca este foarte neplacuta si chiar as zice dureroasa procedura.

Poate e mai bine sa faceti biopsia ca sa vedeti exact care este problema.

Pe langa helicobacter se "analizeaza" mai multe cu aceasta biopsie si poate depisteaza si altceva.

Dureaza in jur de 1 minut toata treaba, dar ai impresia ca a trecut o viata

Poate nici nu o mai are si s-a tratat

ps: am vazut ca si Pogsteru are probleme cu imunitatea.
V-ati facut imunograma? Eu anul acesta imi inchei tratamentele, m-am "rezolvat" (mi-a luat doar 2 ani )
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 28 iul 2010, 09:11:29
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Neata si multumesc de parere.Din pacate,nu sunt de acord,hehehe,era clar nu.Din experienta mea cu medici de pana acum am ajuns la concluzia ca exista si....alte varianteCel putin asa a fost in cazul nostru,ca doua ori cand medicina normala a dat gres,in multeeee randuri,a functionat ....homeopatia si mancatul"buruienilor".
Eu nu spun ca nu va lua minunatele antibiotice,doar ca mi se pare ca nu e cazul inca.60%din populatie are helicobacterul,dar nu murim toti de cancer.De aceea as avea incredere mai intai in corpul lui si in sistemul lui imunitar.
Si faptul ca eu nu am nu cred ca arata ca nu se ia pe cai normale,adica prin saliva,asta cred ca e demonstrat.Sotul meu de asemenea are virusul de papiloma,si eu nu am nimic.Deci ar trebui sa ii multumesc sistemului meu imunitar ca m-a ferict de asta.Da,ai dreptate,si daca nu va functiona altceva,va trebui sa ia antibioticele.Si de ce spuneam ca sunt antiioticele date prea usor....mie nu imi facusera nici o analiza,dar trebuia sa iau si eu antibioticele.
Slabutule,din fericire sau nefericire lui i-au facut doar analizele de sange.I-au lasat stomacul in pace.Din fericire....stii ca e naspa.Din nefericire,in sange ei tsteaza anticorpii la helicobacter,si chiar un an dupa ce nu mai are bacteria,anticorpii tot acolo sunt.deci e grreu sa isi dea seama de o mai are sau nu.
Neata!
Tie ti-au dat antibiotice pt ca au presupus din start ca automat ai si tu. Se presupune ca s-ar transmite prin saliva din cauza ca au aparut foarte multe cazuri de copii care au helicobacter, de demonstrat nu s-a demonstrat nimic. Doamne fereste eu n-am zis ca face obligatoriu cancer, normal ca nu toti care au helicobacter ajung acolo. Multi dintre cei infectati nu au nimic, dar el avand deja gastrita s-ar putea sa evolueze prost fara tratament medical. Apropo, cum, se mai simte?
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 21 mar 2012, 13:57:02
Siminutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: dieta disociata
Date: 162cm, 63kg
Mesaje: 112
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Este un nemernic acest microb....mi l-au descoperit si mie dupa multe internari si analize, printr-o endoscopie cu biopsie, in urma cu multi ani.Am luat antibiotice in prostie pana cand...SURPRIZA, pietre a fiere, pietre blocatie, operatie cu scoaterea vezicii biliare pana cand alta SUPRIZAANCREATITA!!!

De ce?Din cauza antibioticelor cu care am fost indopata....Sfatul meu..incercati intai alte alternative naturiste inainte de antibiotice...daca o faceam poate ar fi fost altfel pt mine si pancreasul meu
__________________

Nu ştii niciodată cât de puternic eşti, până când să fii puternic este singura ta şansă.
Siminutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1820 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1303 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 787 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 21:41:56
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de Siminutza Vezi mesajul
Este un nemernic acest microb....mi l-au descoperit si mie dupa multe internari si analize, printr-o endoscopie cu biopsie, in urma cu multi ani.Am luat antibiotice in prostie pana cand...SURPRIZA, pietre a fiere, pietre blocatie, operatie cu scoaterea vezicii biliare pana cand alta SUPRIZAANCREATITA!!!

De ce?Din cauza antibioticelor cu care am fost indopata....Sfatul meu..incercati intai alte alternative naturiste inainte de antibiotice...daca o faceam poate ar fi fost altfel pt mine si pancreasul meu
E adevarat ca antibioticele au multe efecte secundare, dar pietre in vezica biliara nu ai cum sa faci de la antibiotice.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 21:48:04
andra_aly's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 27 nov 2009
Locaţie: Sibiu/Roma, Italia
Vârsta: 34
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 60kg
Mesaje: 21.862
Aprecieri acordate: 847
Am fost apreciat(a) de 1.470 ori in 478 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Si eu am avut(zic am avut pentru ca sper ca nu mai e) aceasta bacterie nenorocita.
Am descoperit-o in toamna trecuta, mi-au dat tratament si ce rau a mai fost. acum 2 saptamani am facut iarasi testul si a iesit negativ
La cum sunt eu de ghinionista, ma asteptam sa fie iar pozitiv, de aceea parca nu imi vine a crede ca e negativ

oricum, peste vreo 6 luni repet testul ca sa fiu sigura
Am auzit ca e f greu sa scapi de el...de aceea nici nu imi venea sa cred cand am vazut negativ
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 22 mar 2012, 21:52:18
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Helicobacter pylori

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Si eu am avut(zic am avut pentru ca sper ca nu mai e) aceasta bacterie nenorocita.
Am descoperit-o in toamna trecuta, mi-au dat tratament si ce rau a mai fost. acum 2 saptamani am facut iarasi testul si a iesit negativ
La cum sunt eu de ghinionista, ma asteptam sa fie iar pozitiv, de aceea parca nu imi vine a crede ca e negativ

oricum, peste vreo 6 luni repet testul ca sa fiu sigura
Am auzit ca e f greu sa scapi de el...de aceea nici nu imi venea sa cred cand am vazut negativ
Si mie mi-a fost rau ca naiba de la antibiotice dar am scapat din prima, si din fericire si fara efecte secundare.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
antibiotice, bacterie, heliciobacter, helicobacter pylori, produse naturiste, stomac, tratament naturist, ulcer


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole