forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete si dieta in afectiunile renale (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-afectiunile-renale/)
-   -   anexita (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-afectiunile-renale/anexita-2060.html)

any_268268 06 ian 2010 09:53:58

anexita
 
buna!pana-n craciun eram suspecta de sarcina extrauterina...am fost la urgente...am stat in spital vreo 3 zile...mi s-a administrat antibiotic...mi s-a pus diagnosticul de anexita,amenoree secundara...la eco trompa se vedea inflamata si parea sarcina...am luat si utrogeston...vineri revin la control...se repeta tratamentul...ma ingrijoreaza faptul ca am sange in scaun..e de culoare vanata....se poate sa elimin menstra si prin scaun?sa se curete trompa asa?

Slabuta 06 ian 2010 11:30:43

Re: anexita
 
Citat:

Anterior postat de any_268268 (Post 60925)
buna!pana-n craciun eram suspecta de sarcina extrauterina...am fost la urgente...am stat in spital vreo 3 zile...mi s-a administrat antibiotic...mi s-a pus diagnosticul de anexita,amenoree secundara...la eco trompa se vedea inflamata si parea sarcina...am luat si utrogeston...vineri revin la control...se repeta tratamentul...ma ingrijoreaza faptul ca am sange in scaun..e de culoare vanata....se poate sa elimin menstra si prin scaun?sa se curete trompa asa?

Buna Any.

Sange in scaun inseamna, de obicei, hemoroizi, niste fisuri la nivelul colonului...
dar nu stiu daca menstra, nu prea are nici o legatura cu aparatul genital.
Poate esti mai constipata zilele astea..... cauze pot fi multiple, si nu mai un consult de specialitate va arata exact ce ai.

Orice ar fi, astea nu sunt chestii de glumit, eu zic sa mergi la doctor, si el cel mai bine iti va spune ce este. Eventual sa iti dea un tratament.

any_268268 06 ian 2010 11:32:37

Re: anexita
 
la doctor oricum merg vineri...ms ingrijoreaza ca sunt bucati mari de sange...seamana cu scaunul dar e numai sange inchegat...miroase a sange nu altceva....si am abdomenul umflat...

Slabuta 06 ian 2010 11:37:59

Re: anexita
 
Citat:

Anterior postat de any_268268 (Post 61012)
la doctor oricum merg vineri...ms ingrijoreaza ca sunt bucati mari de sange...seamana cu scaunul dar e numai sange inchegat...miroase a sange nu altceva....si am abdomenul umflat...

bucati? pai nu e bine... :( bine ca mergi la doctor.
Nu vreau sa te sperii acum, dandu-ma cu parerea, ce ar putea fi, poate si medicamentele sunt de vina, ti-ai iritat mucoasa...
Sa ne spui ce ti-a zis doctorul.
Multa sanatate>:D<

MariaLuisa 06 ian 2010 16:51:47

Re: anexita
 
any, asta suna a hemoragie digestiva. Cat inca te tii pe picioare inseamna ca nu a fost puternica, dar oricum du-te de urgenta la doctor, de ce astepti pana vineri ?
Cand sangele e deschis la culoare in general se datoreaza fisurilor anale, hemoroizilor sau unei hemoragii in partea inferioara a intestinului gros, dar tu zici ca e de aspect vanat :-s. Nu-s dr sa ma pronunt, am avut si eu probleme, dar s-au limitat doar la nivelul fisurilor anale datorate constipatiei.
Calea de eliminare a menstrei nu are legatura cu traiectul intestinal, cum zicea si Slabuta

Fugutza la doctor, nu te lasa asa >:D<

Red_Rose 29 sep 2011 18:43:49

Re: anexita
 
am si eu anexita..asta uneori poate fi si cauza sarcinii extrauterine dupa cite stiu :( se trateaza ea cumva?


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:21:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO