forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete si dieta in alte afectiuni (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-alte-afectiuni/)
-   -   Dieta alcalina-impotriva cancerului (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-alte-afectiuni/dieta-alcalina-impotriva-cancerului-680.html)

Alynuta 07 apr 2010 10:17:05

Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului
 
Acum rezultatul testului papanicolau nu mai consta in cito 1,2,3...Am imprumutat de la americani sistemul Bethesda.E mult mai compex.Si eu am avut o rana si am cauterizat-o acum 10 ani.Si acum nu mi-a iesit analiza buna,maine sunt programata din nou ,dupa tratament,lao noua recoltare.Am emotii deoarece,daca nu va iesi bine vor trebui investigatii :colposcopie,biopsie,conizatie.:(

Alynuta 06 mai 2010 07:56:31

Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 139621)
Acum rezultatul testului papanicolau nu mai consta in cito 1,2,3...Am imprumutat de la americani sistemul Bethesda.E mult mai compex.Si eu am avut o rana si am cauterizat-o acum 10 ani.Si acum nu mi-a iesit analiza buna,maine sunt programata din nou ,dupa tratament,lao noua recoltare.Am emotii deoarece,daca nu va iesi bine vor trebui investigatii :colposcopie,biopsie,conizatie.:(

Bineinteles ca din nou nu mi-a iesit analiza bine,si l-am rugat pe dr. sa ma lase sa mai fac odata tratamentul :(.Mi-am comandat niste ceaiuri,si fac spalaturi concomitent cu tratamentul doctorului.Si eu sunt ipohondra ,am o frica mare de cancer.Cred ca numai cand se va gasi leacul la cancer ma voi linisti.Ma gandesc frecvent prin ce trec saracii oameni care sunt depistati cu cancer,si efectivi li se spune franc in fata.

Slabuta 06 mai 2010 14:22:15

Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 177107)
Bineinteles ca din nou nu mi-a iesit analiza bine,si l-am rugat pe dr. sa ma lase sa mai fac odata tratamentul :(.Mi-am comandat niste ceaiuri,si fac spalaturi concomitent cu tratamentul doctorului.Si eu sunt ipohondra ,am o frica mare de cancer.Cred ca numai cand se va gasi leacul la cancer ma voi linisti.Ma gandesc frecvent prin ce trec saracii oameni care sunt depistati cu cancer,si efectivi li se spune franc in fata.

Alynuta, la test scrie ca sunt modificari celulare maligne sau benigne?

Alynuta 06 mai 2010 14:25:26

Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 177610)

Alynuta, la test scrie ca sunt modificari celulare maligne sau benigne?

Nu scrie asa ceva scrie asc-h un fel de cito 3

Alynuta 06 mai 2010 14:28:26

Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului
 
nu e bifat la negativ pt.leziune intraepitelialasau maligna.

Slabuta 06 mai 2010 14:29:46

Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 177615)
Nu scrie asa ceva scrie asc-h un fel de cito 3

La mine scria in analiza.
Ca e 2, cu modificari benigne, in limite normale, asociat cu inflamatia. Ceea ce nu este deloc grav.

Mai exista si punctul cu "anomalii ale celulelor epiteliale", acela nu este bine din cate stiu.

Slabuta 06 mai 2010 14:30:31

Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului
 
Citat:

Anterior postat de Alynuta (Post 177626)
nu e bifat la negativ pt.leziune intraepitelialasau maligna.

Pai nu iti face griji atunci >:D<

Slabuta 06 mai 2010 14:31:09

Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului
 
Ce mai e bifat acolo?

Alynuta 06 mai 2010 14:32:35

Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 177628)

La mine scria in analiza.
Ca e 2, cu modificari benigne, in limite normale, asociat cu inflamatia. Ceea ce nu este deloc grav.

Mai exista si punctul cu "anomalii ale celulelor epiteliale", acela nu este bine din cate stiu.

acolo am eu hiba -anomalii ale celulelor epiteliale-celule scuamoase atipice.Doctorul m-a incurajat a zis ca nu e grav dar e momentul acum in care trebuie sa actionez pt.. anu avea mai tarziu probleme.M-am mai linsitit ,sunt mai multe trepete acolo ,eu ma situez la a 2-a.

Slabuta 06 mai 2010 14:35:09

Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului
 
Citat:

Anterior postat de Sheba (Post 46213)
Pot sa spun ca principiile sunt foarte asemanatorare cu lista alba si neagra de alimente ptr acidul uric. Singura chestie care iese din cor e spanacul care ptr persoanele cu acid uric mare e absolut interzis. De asemenea carnea in special de animal tanar si fructele de mare la fel pe lista neagra. In rest cam aia e.

REF HPV. controlul anual e de facut. Eu ma intreb si cu vaccinul. Ma cam bate gandul. A facut cineva vaccin?

Am facut eu vaccin acum 1,5 an.
Eu mai bine stau linistita ca am vaccin, ca si eu sunt ipohondra :D Dar am inteles ca nu te protejeaza de toate tulpinele :(


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:04:27.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO