Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Dieta alcalina-impotriva cancerului

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 31 mai 2009, 20:50:44
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Dieta alcalina-impotriva cancerului

Intotdeauna m-am intrebat de ce,tuturor bolnavilor de cancer pe care eu ii cunosc,li s-a recomandat sa renunte la carne si lapte.Gandul m-a dus la proteina animala,la hormonii sintetici continuti de carne.Dar astazi am aflat si raspunsul,si tare ma bucur.Citind pe un alt forum un subiect al unor femei minunate bolnave de cancer la san,am gasit termenul de aliment alcalin.Apoi,la cautare in google am gasit harti cu alimente alcaline,cat si surpriza,o dieta alcalin.Deci,putem slabi,si lupta cu cancerul.Si carnea si laptele,sunt dintre alimentele cele mai acide,asa ca am primit si raspunsul la intrebarea mea.Dar se pare ca nu numai cancerul se dezvolta intr-un mediu acid,si toate bolile.Cum am deja o boala de aciditate a pielii,cu siguranta voi incerca.
Sursa este timpultau.ro.Sper ca nu se considera reclama,dar eu de acolo copiez ce scriu mai departe,si mie se pare normal sa dau sursa,pt a inlatura orice problema ulterioara.
Cu totii cunoastem dietele bogate in proteine, in grasimi sanatoase sau scazute in carbohidrati care sunt acum in voga. Acest tip de diete sunt facute pentru cei inactivi care vor sa scape repede de cateva kilograme, insa nu pot fi un mod de viata. Dieta cu care vei pierde kilograme dar vei ramane sanatos si cu o stare fizica buna este Dieta Alcalina. Este impropriu spus o dieta, pentru ca este mai degraba un mod sanatos de viata, de nutritie. Plus ca are si efecte extrem de benefice asupra sanatatii, de la ajutorul in lupta impotriva cancerului la curatarea sinusurilor. Ca dovada ca este o dieta cat se poate de sanatoasa este faptul ca medicii recomanda acest stil de nutritie pana si atletilor, pentru a le da mai multa energie si pentru a-i ajuta sa se recupereze dupa accidente. Se poate spune ca este dita perfecta. Cu toate ca multi dintre noi nu am auzit de echilibrul care trebuie sa existe intre subtantele alcaline si acide din corp, medicii si nutritionistii considera ca pentru a-ti mentine corpul sanatos pe tot parcursul vietii, este important sa ai un mod de hrana echilibrat.
Teoria care sta la baza acestei diete este simpla: nivelul pH-ului din corp fiind usor alcalin, cu un nivel normal intre 7.36 si 7.44, dieta noastra ar trebui sa reflecte acest lucru si sa fie de asemenea usor alcalina. O dieta dezechilibrata, bogata in alimente acide cum ar fi proteine animale, zahar, cofeina si mancare procesata are tendinta de a mentine acest dezechilibru al pH-ului. Va reduce mineralele alcaline din corp cum este sodiul, potasiul, magneziul, calciul, facand ca corpul nostru sa fie predispus la boli si oboseala.
Stadiu in care se afla corpul majoritatii dintre noi din cauza modului incorect in care ne alimentam, din cauza stresului si modului de viata nesanatos. Aceasta dieta face tocmai acest lucru: ajuta sa ne pastram nivelul optim de pH din corp. Secretele acestei diete sunt alimentele naturale, neprocesate, multe legume si fructe. De asemenea, este foarte important sa bem cel putin 8 oz de apa la fiecare doua ore pentru a fi complet hidratati. Cu acest mod de nutritie corpul nu va mai primi atat de multe toxine care se gasesc in alimentele procesate iar pH-ul va ramane la un nivel alcalin.
Daca ai urmatoarele simptome, atunci inseamna ca ai o aciditate in exces a corpului iar dieta de fata este perfecta pentru tine:
Esti lipsit de energie, cu o oboseala cronica
Excess mucous production
Ai nasul mereu infundat sau iti curge des
Raceli, gripe, infectii frecvente
Esti mai mereu nervos, stresat, irascibil, agitat, anxious
Ai unghiile moi, parul despicat, pielea uscata
Suferi de chisturi, cum ar fi la sani sau ovariene
Ai dese migrene
Te dor incheieturile sau ai artrita
Nevroze
Dureri musculare
Te simti mai bine dupa o cura de detoxifiere
Microbi
Crampe musculare sau spasme
Gastrita sau indigestie
Principiile de baza ale dietei
Dieta alcalina este compusa din aproximativ 75-80% alimente alcaline si 20-25% alimente acide

Alimentele alcaline
Legumele
Puternic alcaline: castravete, nap, patrunjel, fructe de mare.
Moderat alcaline: avocado, sfecla, arugula, ardei gras, broccoli, varza, telina, collard, andive, usturoi, ghimbir, fasole verde, laptuca, boabe de mustar, ceapa, spanac, rosii, soia
Putin alcaline: anghinare, asparagus, varza de brussels, morcov, conopida, gulie, praz, fasole boabe, rubarba, rapita, dovlecel, macris de balta, linte
Fructe - majoritatea sunt puternic alcaline inafara de: nuca de cocos, grapefruit, lamaie, lime

Nuci, seminte, uleiuri
Puternic alcaline: seminte de dovleac
Putin alcaline: migdale, ulei de cocos, ulei de peste, ulei de trandafir, susan, ulei de masline

Cereale - hrisca, secara, graul, orzul, lucerna

Condimente - insa sunt putin moderate. Cele mai puternice sunt: sare de mare, ardei iute, chilly

Lactate - lapte de capra

Alimente acide Din cele 20-25% procente si acestea trebuie sa fie reduse in acid

Lactate
Putin acide: lapte de vaca, lapte de soia
Puternic acide: branza, inghetata
Carne
Moderata in acid: peste
Puternic acida: pui, carne de vita, rata, peste de la crescatorie, carne de porc, curcan, carne de vitel, calmar, homar, fazan, carne de vanat

Puternic in acizi sunt si ouale si gelatina

Cereale Moderat acide: orez, ovaz, secara
Puternic acide: porumb

Legume
Puternic acide: ciuperci, cartofi

Fructe
Putin acide: nectarine, curmale
Moderat acide: mere, piersici, banane, capsuri, fragi, zmeura, struguri, smochine, mango, portocale, papaya, pepene, mandarine
Puternic acide: fructe uscate
Nuci, seminte, ulei Putin acide: alune, nuci, seminte de floarea-soarelui, ulei de floarea-soarelui, otet
Moderat acide: unt de arahide, ulei de porumb, margarina, unt, castane
Puternic acide: arahide

Condimente
Moderat acide: ketchup, maioneza, sare
Puternic acide: mustar, otet, sos de soia, zahar, aspartam, melasa, miere, malt, sirop de artar, drojdie
Cum sa ai o dieta alcalina

Foarte simplu. Acum ca ai tabelul la dispozitie incearca sa mananci cat mai mult din alimentele alcaline si cat mai putin din cele acide.

Mananca multe fructe si legume (din cele alcaline)
Fa-ti suc de lamaie sau lime
Incearca sa mananci zilnic 1 cana de broccoli, boabe de mustar sau nap
Incearca sa mananci paine neagra sau integrala si sa eviti faina alba
Mananca pe cat posibil doar carne de peste sau miel
Foloseste ulei de masline in locul celui vegetal

Daca ne uitam bine nu este nimic nou, ceva nemaiauzit sau nemaivazut. Merge pe acelasi principiu al nutritiei sanatoase, bogata in fructe si legume si carne slaba. Dar ne este mai usor sa vedem ce este bine si ce nu sa mancam avandu-le astfel listate.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 31 mai 2009, 21:03:18
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului

Se pare deci ca sunt alimente alcaline si acide,dar si alimente ce produc reactii acide sau alcaline.In romana nu gasesc prea multe articole,incerc sa vad ce gasesc in engleza si germana.Cred ca imi mut jurnalul aici,asa sunt de incantata.Mi se pare incredibil ca nu se stiu mai multe lucruri despre acest fel de alimentatie,tinand cont ca nici o boala nu s-ar dezvolata intr-un mediu alcalin.
Slabuta,vezi ca chestia de pe pielea capului despre care vorbeam acu ceva timp e tot o treaba de ph al pielii.
Se pare ca acest mod de viata este folosit ca tratament impotriva cancerului de medicina alternativa.Si totusi,si medicina clasica il foloseste,asta din experienta mea.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 02 iun 2009, 16:52:06
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului

Ok,deci sa o luam cu inceputul.Am gasit un articol care se numeste,cum sa incepem dieta alcalina.Ca un fel de introducere.
Sa se consume cat mai multe vegetale,de preferinta bio.Brocoli e cel mai tare.Fructele pot fi cam jumatate din cantitatea totala de vegetale ingerate.Fructele trebuie mancate cu minim 20 de minute inainte de a manca altceva.
Sa se foloseasca white stevia ca indulcitor(gasit pe net tablete,ieftine rau)
Sa se bea doar apa pura,filtrata(sunt filtrele de apa pt acasa)
Sa se foloseasca zeama de lamaie pt a alcaliniza apa.
Sa se bea ceaiuri :ceai verde,ginger,restul nu le stiu ce inseamna,nu am auzit de ele,habar nu am ,nu le voi gasi in magazin.Deci ceai verde,de ajuns.
Nu se va folosi decat ulei extra virgin pt gatit sau salate.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 02 iun 2009, 16:55:37
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului

Activitatile fizice sunt la fel de importante ca si mancarea.Se va efectua zilnic:
-20 de minute de stat la soare pe zi,nu musai plaja,pt vitamina d(citisem undeva mai demult ca toti bolnavii de cancer au lipsa de vitamina d,din pacate suplimentul de vitamina d nu este asa de bine asimilat,statul la soare e sfant)
-20 de minute de mers pe zi(pt circulatia lichidului limfatic)
-20 de minute de liniste pe zi(meditatie,rugaciune,sau pur si simplu stat linistit)
-Exercitii de respiratie adanca de-a lungul zilei(banuiesc ca se refera la respiratul din burta,de il tot exersam eu la scoala si ma facea sa fiu asmatica mica,pur si simpu era prea mult aer pt plamanii mei)
Va urma.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 12 aug 2009, 16:13:18
karmara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 iul 2009
Locaţie: Brasov/Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Nutritionist
Date: 172cm, 71.9kg
Mesaje: 352
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Post Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului

As vrea sa incep si eu o dieta alcalina pt ca sunt cam ipohondra Poate nu chiar degeaba, dar ma simt obosita continuu, constipatie de cand m-am nascut si plus ca am capatat un hpv de vreun an care poate da in cancer de col uterin in timp.

O sa incep sapt viitoare, probabil o sa-mi cumpar broccoli, castraveti, fasole verde, spanac, nuci, struguri si lapte de capra si vad eu cum le combin. Aaa...si peste ca nu cred ca as rezista sa nu mananc carne.

Macar o saptamana sau doua daca as reusi ar fi ok, cred.

Apropos, asta ar trebui sa fie un stil de viata sau putem sa tinem dieta asta un timp limitat si repetat la nevoie?
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 15 aug 2009, 12:44:28
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului

Citat:
Anterior postat de karmara Vezi mesajul
As vrea sa incep si eu o dieta alcalina pt ca sunt cam ipohondra Poate nu chiar degeaba, dar ma simt obosita continuu, constipatie de cand m-am nascut si plus ca am capatat un hpv de vreun an care poate da in cancer de col uterin in timp.

O sa incep sapt viitoare, probabil o sa-mi cumpar broccoli, castraveti, fasole verde, spanac, nuci, struguri si lapte de capra si vad eu cum le combin. Aaa...si peste ca nu cred ca as rezista sa nu mananc carne.

Macar o saptamana sau doua daca as reusi ar fi ok, cred.

Apropos, asta ar trebui sa fie un stil de viata sau putem sa tinem dieta asta un timp limitat si repetat la nevoie?

Karmara, nu este obligatoriu sa faci cancer de col daca ai hpv
Nu trebuie sa fii ipohondra, ca te strezezi degeaba

Dieta o poti tine, ca este buna
Ce tulpini de hpv ti-au iesit?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 15 aug 2009, 12:50:27
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului

Karmara,asta trebuie sa fie un stil de viata,nu dieta de 2 saptamani.Dar,daca nu e dus la extrem,cred ca e chiar accesibil si usor de tinut.
hpv-ul,cate femei il au.Tu nici macar nu ai rana pe coldeci e drum lung pana la cancer.Daca o tii sub control si mergi regulat la doctor nu vor fi probleme.Dar,cred ca stii ca are si partenerul tau,asa ca daca e sa reusiti sa scapati de ea,trebuie sa scapati amandoi.Si daca tu ai o tulpina,el are alta.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 15 aug 2009, 12:59:16
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului

Cum a zis Mishutza, mergi la doctor o data la 6 luni si in rest stai linistita
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 31 oct 2009, 15:55:29
dara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: deficit caloric 500 sport+500 hipocalorica+GL
Date: 160cm, 66.9kg
Mesaje: 1.473
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 5 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului

Si eu am HPV si am avut si rana pe col, nu se stie daca legata sau nu, am facut cauterizare acum vreo 4 ani si acum e colul curat, am facut Papanicolau si a iesit CII cu recomandare 'control la 1 an'. Am tot intrebat daca tre' sa vin la 6 luni si au zis ca nu, ca daca a iesit colul curat nu trebuie decat un Papanicolau pe an, iar din cate stiu eu, ala trebuie oricum.
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 31 oct 2009, 16:08:24
Sheba's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 06 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Incerc sa evit grasimile si dulciurile
Date: 166cm, 96kg
Mesaje: 634
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Dieta alcalina-impotriva cancerului

Pot sa spun ca principiile sunt foarte asemanatorare cu lista alba si neagra de alimente ptr acidul uric. Singura chestie care iese din cor e spanacul care ptr persoanele cu acid uric mare e absolut interzis. De asemenea carnea in special de animal tanar si fructele de mare la fel pe lista neagra. In rest cam aia e.

REF HPV. controlul anual e de facut. Eu ma intreb si cu vaccinul. Ma cam bate gandul. A facut cineva vaccin?
Sheba, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2518 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2001 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1485 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
cancer, dieta, dieta alcalina, slabire, slabit, tratamentul cancerului

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Impotriva caderii parului Slabuta Par 104 16 iul 2012 10:50:28
Ce creme folositi in prezent impotriva celulitei? Slabuta Celulita 116 18 apr 2012 00:11:07

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole