forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete Dieta Dukan faza II (alternativa) (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-dukan-faza-ii-alternativa/)
-   -   fructele in dieta dukan (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-dukan-faza-ii-alternativa/fructele-dieta-dukan-11602.html)

diamag89 18 mai 2012 08:47:00

fructele in dieta dukan
 
as dori sa stiu daca se pot consuma fructe in aceasta dieta si daca DA care sunt acelea.Va multumesc de ajutor[*lacrimi*][*rugaciune*]

madalinafrincu 18 mai 2012 08:48:59

Re: fructele in dieta dukan
 
Citat:

Anterior postat de diamag89 (Post 1042762)
as dori sa stiu daca se pot consuma fructe in aceasta dieta si daca DA care sunt acelea.Va multumesc de ajutor[*lacrimi*][*rugaciune*]

buna, in faza 1 si 2 doar fructe goji, din faza 3 da, dar in cantitate limitata

madalinafrincu 18 mai 2012 08:51:57

Re: fructele in dieta dukan
 
Daca esti fan fructe nu iti recomand dieta, cateva luni nu ai voie fructe deloc, in schimb se slabeste fff bine cu ea.

Alexik 18 mai 2012 13:58:28

Re: fructele in dieta dukan
 
Daca-ti plac fructele sa nu te bagi in nici un caz la ea.
Am facut la fel cu o dieta asemanatoare ,sb..si dupa ce am slabit n-amai fost asa de bine.

madalinafrincu 18 mai 2012 14:06:44

Re: fructele in dieta dukan
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 1043140)
Daca-ti plac fructele sa nu te bagi in nici un caz la ea.
Am facut la fel cu o dieta asemanatoare ,sb..si dupa ce am slabit n-amai fost asa de bine.

La ce te referi, te-ai ingrasat mult dupa sau fizic nu te-ai simtit bine? nu de alta dar si eu o tin de 3 saptamani :-o:-s

Alexik 18 mai 2012 14:58:42

Re: fructele in dieta dukan
 
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1043143)
La ce te referi, te-ai ingrasat mult dupa sau fizic nu te-ai simtit bine? nu de alta dar si eu o tin de 3 saptamani :-o:-s

Amandoua.
Rezisti o luna..dar dupa daca repeti mai ales faza 1(la ambele diete)incepi sa scartai.(La figurat).

Am dat in binge eating (mancatul copulsiv) deoarece mereu ziceam"asta e ultima zi , de maine incep dieta sa vezi ca rezist" si "ultima zi" se repeta de n-ori.
Daca nu introduci cum trb alimentele da ,de la diete low carbo te ingrasi.

Experienta de vara trecuta m-a facut sa numai urmez nici o dieta , ci sa merg doar pe alimentatie sanatoasa si de regim.
Si ..:Din sfarsit ma aproprii de corpul de corpul pe care-l vreau.

madalinafrincu 18 mai 2012 15:54:37

Re: fructele in dieta dukan
 
Citat:

Anterior postat de Alexik (Post 1043174)


Amandoua.
Rezisti o luna..dar dupa daca repeti mai ales faza 1(la ambele diete)incepi sa scartai.(La figurat).

Am dat in binge eating (mancatul copulsiv) deoarece mereu ziceam"asta e ultima zi , de maine incep dieta sa vezi ca rezist" si "ultima zi" se repeta de n-ori.
Daca nu introduci cum trb alimentele da ,de la diete low carbo te ingrasi.

Experienta de vara trecuta m-a facut sa numai urmez nici o dieta , ci sa merg doar pe alimentatie sanatoasa si de regim.
Si ..:Din sfarsit ma aproprii de corpul de corpul pe care-l vreau.

Felicitari pentru cat ai slabit, eu am de gand sa introduc alimentele progresiv si sa tin dieta in toate etapele ei, sper sa nu fie cazul , pana acum nu am simtit efectul yo-yo la nici o dieta si sper sa nu fie cazul:-/

Asta cu ultima zi`` cred ca am patit-o toate , si eu am zis de multe ori , dar cand m-am apucat..gata!>:D<

Alexik 18 mai 2012 16:30:42

Re: fructele in dieta dukan
 
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1043215)
Felicitari pentru cat ai slabit, eu am de gand sa introduc alimentele progresiv si sa tin dieta in toate etapele ei, sper sa nu fie cazul , pana acum nu am simtit efectul yo-yo la nici o dieta si sper sa nu fie cazul:-/

Asta cu ultima zi`` cred ca am patit-o toate , si eu am zis de multe ori , dar cand m-am apucat..gata!>:D<

Ms:-*Mai vreau cativa cm si sper sa termin pana-n iunie:D

Ok.Merita sa incerci odata dar da se intampla sa ai"ultima zi" de mai mult de 2 ori , ori lasi dieta ori cine stie cand iti revii:P
Succes la dieta:-*ai grija ca dupa e mai rau:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:18:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO