forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete Dieta Rina 90's (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-rina-90s/)
-   -   Retete cu imagini pentru ziua de proteine (dieta Rina) (http://forum.slabute.ro/retete-dieta-rina-90s/retete-imagini-ziua-proteine-dieta-rina-7675.html)

rodastrid 14 dec 2010 10:43:49

Retete cu imagini pentru ziua de proteine (dieta Rina)
 
Vin in completare cu o reteta personala pt ziua de proteine .Pulpe de curcan in folie.Merg si la o masa festiva.
Se presara pe o pulpa unsa cu ulei de masline putina vegeta,apoi se unge cu scortisoara macinata,putin chili amestecat cu piper negru,usturoi granulat,se mai presara cu putin oregano si maghiran uscate si se pun alaturi doua sferturi de mar mare.Se inveleste totul in folie si se da la cuptorul incalzit in prealabil cca 50 minute.
Pofta buna!

vadina 09 ian 2011 21:16:23

Retete cu imagini pentru ziua de proteine (dieta Rina)
 
Slabutelor, aici asteptam poze cu meniurile voastre pentru aceasta zi :) (pe langa poza, puteti scrie si reteta)

bully 11 ian 2011 14:56:54

Re: Retete cu imagini pentru ziua de proteine (dieta Rina)
 
1 ataşament(e)
Sparg eu gheatza cu "omleta la cuptor"
Ingrediente: 2 oua, 1/4 ardei gras rosu, 1/2 ceapa (ideal ar fi o ceapa verde), o ciuperca, sare, piper, boia dulce, oregano, putina nucsoara.
se taie ceapa si ardeiul cubulete mici, ciupercile se taie felii, se trag putin la tigaie cu o lingura de ulei de masline. se baga la cuptorul incins 5 min. Se bat ouale + condimentele, si se pun peste legume. Se mai da la cuptor 15 min, (la 200grade le-am pus eu).
Rezultatul? Voila!!!!

alynacrystyna 11 ian 2011 15:19:41

Re: Retete cu imagini pentru ziua de proteine (dieta Rina)
 
Citat:

Anterior postat de bully (Post 469453)
Sparg eu gheatza cu "omleta la cuptor"
Ingrediente: 2 oua, 1/4 ardei gras rosu, 1/2 ceapa (ideal ar fi o ceapa verde), o ciuperca, sare, piper, boia dulce, oregano, putina nucsoara.
se taie ceapa si ardeiul cubulete mici, ciupercile se taie felii, se trag putin la tigaie cu o lingura de ulei de masline. se baga la cuptorul incins 5 min. Se bat ouale + condimentele, si se pun peste legume. Se mai da la cuptor 15 min, (la 200grade le-am pus eu).
Rezultatul? Voila!!!!

arata super gustoasa =P~=P~, neaparat trebuie sa o prepar si eu data viit la proteine :>

Verandreea 11 ian 2011 15:27:17

Re: Retete cu imagini pentru ziua de proteine (dieta Rina)
 
iami iami :)

crystynyk 11 ian 2011 18:43:12

Re: Retete cu imagini pentru ziua de proteine (dieta Rina)
 
Citat:

Anterior postat de bully (Post 469453)
Sparg eu gheatza cu "omleta la cuptor"
Ingrediente: 2 oua, 1/4 ardei gras rosu, 1/2 ceapa (ideal ar fi o ceapa verde), o ciuperca, sare, piper, boia dulce, oregano, putina nucsoara.
se taie ceapa si ardeiul cubulete mici, ciupercile se taie felii, se trag putin la tigaie cu o lingura de ulei de masline. se baga la cuptorul incins 5 min. Se bat ouale + condimentele, si se pun peste legume. Se mai da la cuptor 15 min, (la 200grade le-am pus eu).
Rezultatul? Voila!!!!

oooo maaaaama, ce foame am:D

crystynyk 11 ian 2011 19:44:31

Re: Retete cu imagini pentru ziua de proteine (dieta Rina)
 
1 ataşament(e)
300g de carnita de care vrea fiecare, se pune intr-o tigaie cu capac ermetic, dupa ce carnea si-a lasat zeama se ridica capacul se adauga sare dupa gust apoi 200 ml suc de rosii, 3 catei de usturoi taiati feliute, piper, cateva masline(ciupercute) si 100ml apa, se acopera si se mai lasa 15 - 20 min.
poza mea este rezultatul

ayssa 12 ian 2011 16:05:35

Re: Retete cu imagini pentru ziua de proteine (dieta Rina)
 
1 ataşament(e)
Salutare,
Am facut o salata cu sunca pentru ca azi sunt la Poteine.... Am fiert 2 morcovi,pastarnac si i-am lasat sa se raceasca. Am pus niste salata verde, 1 ardei gras, sunca si niste muschiulet de porc fiert. Am condimentat cu otet, sare, piper. A fost delicios....Puteti pune si rosii (mie nu imi plac) sau castravete.
Pofta buna

Verandreea 13 ian 2011 22:19:28

Re: Retete cu imagini pentru ziua de proteine (dieta Rina)
 
1 ataşament(e)
papica mea de pipt de pui ( nu de azi dar azi am avut timp)

crystynyk 14 ian 2011 14:24:18

Re: Retete cu imagini pentru ziua de proteine (dieta Rina)
 
Citat:

Anterior postat de Verandreea (Post 473673)
papica mea de pipt de pui ( nu de azi dar azi am avut timp)

mmm bun bun
acum o sa o arata si pe a mea


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:48:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO