forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete dietetice de deserturi si dulciuri (http://forum.slabute.ro/retete-dietetice-deserturi-dulciuri/)
-   -   Cofetaria slabutelor!:) (http://forum.slabute.ro/retete-dietetice-deserturi-dulciuri/cofetaria-slabutelor-10206.html)

Adina14 08 sep 2011 20:17:49

Cofetaria slabutelor!:)
 
Buna slabutelor!>:D<
M-am gandit sa deschid acest subiect pentru a ne ajuta atunci cand nu stim sa cum sa preparam anumite retete de dulciuri, cum sa le facem mai sanatoase/ mai dietetice pe cele din jurul nostru, ce cantitate ar fi recomandata sa consumam pe parcursul dietei, dar si in perioada mentinerii, si pentru orice alte intrebari pe care le avem legate de....DULCIURI!Caci, de ce sa nu recunoastem, uneori chiar ne insenineaza ziua cu gustul si aromele lor incredibile!;;)
http://fc02.deviantart.net/fs70/f/20...on-d35x97f.jpg
Va astept astfel pe toate cele ce indragesc dulciurile in Cofetaria slabutelor unde puteti de asemenea sa postati si retetele voastre :)
Sper ca acest subiect sa va placa si sa va ajute de acum inainte!>:D<

Georgii 08 sep 2011 20:36:40

Re: Cofetaria slabutelor!:)
 
Ma bucur ca te-ai hotarat pana la urma sa deschizi subiectul;;).
Nu sunt eu priceputa in domeniul dulciuri..adica nu stiu sa prepar bunataturi..dar las fetele :P.Si eu le pot papa daca vreti =)).Glumeamb-)

Adina14 08 sep 2011 20:46:34

Re: Cofetaria slabutelor!:)
 
Hihi, sper sa ajunga sa fie vizitat ;;)
Te ajut si eu la papat dulciuri :-" De fapt aici si voiam sa ajung.Voi fetelor, la mentinere, va permiteti o exceptie pe saptamana din dulciuri?:-/

koryna83 09 sep 2011 10:59:58

Re: Cofetaria slabutelor!:)
 
eu nu sunt la mentinere dar o inghetata din cand in cand o mai mananc si am grija ca in restul zilei sa nu depasesc 1000kcal. inghetata e slabiciunea mea. uneori cand nu pot sa o mananc imi cumpar iaurturi de fructe cu 0,1% grasime si le bag in congelator si ma mai amagesc asa....

Anycyk90 09 sep 2011 11:07:33

Re: Cofetaria slabutelor!:)
 
Buna>:D<Eu mananc urda dulce+miere+scortisoara.Nu stiu cat de recomandat e in dieta insa stiind ca mierea e mai sanatoasa decat zaharul si ca scortisoara scade glicemia,am sperante k nu gresesc prea mult:D

Adina14 09 sep 2011 17:42:01

Re: Cofetaria slabutelor!:)
 
Eh, nici o dieta prea stricta nu e buna pentru toata lumea fetelor ca apoi dupa terminarea ei, la mentinere dam lama in dulciuri :-s Asa, deserturile voastre mi se par foarte dietetice ;) Koryna83, poti de asemenea sa iti faci iaurt+ cacao si sa il pui la frigider ca sa iti pacalesti creierasul ;)) Mie imi place foarte mult sa il mananc asa :x

Anycyk90 09 sep 2011 18:12:43

Re: Cofetaria slabutelor!:)
 
O alta varianta ce am incercat e urda+miere+coaja de lamaie rasa.E ca si Dotsul la gust.
Eu tocmai am pus un iaurt in congelator,inca nu am incercat inghetata asa...nu stiu insa ce sa pun langa,e un iaurt natural 0%

Adina14 09 sep 2011 18:16:03

Re: Cofetaria slabutelor!:)
 
Citat:

Anterior postat de Anycyk90 (Post 785621)
O alta varianta ce am incercat e urda+miere+coaja de lamaie rasa.E ca si Dotsul la gust.
Eu tocmai am pus un iaurt in congelator,inca nu am incercat inghetata asa...nu stiu insa ce sa pun langa,e un iaurt natural 0%

Trebuie neaparat sa incerc si eu combinatia asta :x Doar ca trebuie sa imi iau urda :-?
Cacao?Fructe deshidratate?Scortisoara?Esenta de vanilie/rom?:)

jessik 09 sep 2011 19:19:27

Re: Cofetaria slabutelor!:)
 
greu ma abtin de la dulce.. nu mananc mult, dar cam des.. pe cat posibil sa mananc dimineata, ca se consuma mai repede caloriile . mai aleg inghetata cu grasime redusa.. inca nu prea am gasit fara zahar, sau mai putin. am gasit ceva cumva apa colorata inghetata fara zahar dar nu e asa buna..
ciocolata mai mananac neagra cate 2 patratele.. sau budinci de ciocolata fara zahar cu indulcitori, numai 60 calorii..
o sa incerc pe cat posibil sa mananc mai rar dulce. asta include si sucul..oh ce greu e.. cum imi fac cumnparaturile o sata pe sapt. sa imi vina mintea la cap, sa nu trec cumva pe langa dulciuri.
ah mi-e dor de branza de vaca cu stafide..

Adina14 09 sep 2011 19:24:44

Re: Cofetaria slabutelor!:)
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 785672)
greu ma abtin de la dulce.. nu mananc mult, dar cam des.. pe cat posibil sa mananc dimineata, ca se consuma mai repede caloriile . mai aleg inghetata cu grasime redusa.. inca nu prea am gasit fara zahar, sau mai putin. am gasit ceva cumva apa colorata inghetata fara zahar dar nu e asa buna..
ciocolata mai mananac neagra cate 2 patratele.. sau budinci de ciocolata fara zahar cu indulcitori, numai 60 calorii..
o sa incerc pe cat posibil sa mananc mai rar dulce. asta include si sucul..oh ce greu e.. cum imi fac cumnparaturile o sata pe sapt. sa imi vina mintea la cap, sa nu trec cumva pe langa dulciuri.
ah mi-e dor de branza de vaca cu stafide..

Buna Jessik!:)
Imi poti da reteta de budinca de ciocolata cu indulcitori, te rog?
Foarte buna ideea cu dulciurile de a le manca dimineata :) Plus ca iti faci pofta si asta te bine dispune pentru intreaga zi si nu mai stai stresata din cauza dietei.
Sucurile nu prea sunt ele bune nici pentru sanatate :-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:32:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO