forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Retete dietetice de mancaruri cu branza (http://forum.slabute.ro/retete-dietetice-mancaruri-branza/)
-   -   Ardei cu branza la cuptor (http://forum.slabute.ro/retete-dietetice-mancaruri-branza/ardei-branza-cuptor-11114.html)

Prapadeala 18 feb 2012 16:39:27

Ardei cu branza la cuptor
 
Azi am facut la pranz o reteta delicioasa.

Am luat doi ardei rosii pe care i-am spalat bine, i-am taiat in doua si i-am curatat. Dupa aia am facut un amestec de branza feta sfaramata cu rosii taiate cubulete (eu am folosit din comoditate conserva), oregano, busuioc si piper. Cred ca puteam sa pun sare, dar eu nu prea folosesc sare si am zis ca branza are suficienta. Am umplut ardeii cu amestecul rezultat si i-am bagat la cuptor pentru 45 de minute. Primele 30 de minute au fost cu folie deasupra si urmatoarele 15 fara folie. Vasul in care am pus ardeii l-am uns cu ulei de masline. Tin sa va spun ca au fost deliciosi, satiosi si sanatosi. Si soutului meu i-au placut mult si el nu tine niciun fel de dieta.

nicoleta100 18 feb 2012 16:57:30

Re: Ardei cu branza la cuptor
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 944579)
Azi am facut la pranz o reteta delicioasa.

Am luat doi ardei rosii pe care i-am spalat bine, i-am taiat in doua si i-am curatat. Dupa aia am facut un amestec de branza feta sfaramata cu rosii taiate cubulete (eu am folosit din comoditate conserva), oregano, busuioc si piper. Cred ca puteam sa pun sare, dar eu nu prea folosesc sare si am zis ca branza are suficienta. Am umplut ardeii cu amestecul rezultat si i-am bagat la cuptor pentru 45 de minute. Primele 30 de minute au fost cu folie deasupra si urmatoarele 15 fara folie. Vasul in care am pus ardeii l-am uns cu ulei de masline. Tin sa va spun ca au fost deliciosi, satiosi si sanatosi. Si soutului meu i-au placut mult si el nu tine niciun fel de dieta.

suna chiar interesant!!!:):):):)

Rallara 29 sep 2012 17:44:46

Re: Ardei cu branza la cuptor
 
M. am sa incerc si eu cu drag, pentru ca suna bine de tot;;);;)>:D<>:D<

GCM 29 sep 2012 17:59:26

Re: Ardei cu branza la cuptor
 
Citat:

Anterior postat de Prapadeala (Post 944579)
Azi am facut la pranz o reteta delicioasa.

Am luat doi ardei rosii pe care i-am spalat bine, i-am taiat in doua si i-am curatat. Dupa aia am facut un amestec de branza feta sfaramata cu rosii taiate cubulete (eu am folosit din comoditate conserva), oregano, busuioc si piper. Cred ca puteam sa pun sare, dar eu nu prea folosesc sare si am zis ca branza are suficienta. Am umplut ardeii cu amestecul rezultat si i-am bagat la cuptor pentru 45 de minute. Primele 30 de minute au fost cu folie deasupra si urmatoarele 15 fara folie. Vasul in care am pus ardeii l-am uns cu ulei de masline. Tin sa va spun ca au fost deliciosi, satiosi si sanatosi. Si soutului meu i-au placut mult si el nu tine niciun fel de dieta.

Vroiam sa iti zic ca e buna la PL, dar am vazut apoi ca e pt sotior.

Prapadeala 30 sep 2012 08:41:47

Re: Ardei cu branza la cuptor
 
Citat:

Anterior postat de GCM (Post 1141203)
Vroiam sa iti zic ca e buna la PL, dar am vazut apoi ca e pt sotior.

Eu ma gandeam sa o incerc cu branza de vaci, scursa bine ;;)

runcan 18 oct 2012 09:45:28

Re: Ardei cu branza la cuptor
 
Am incercat si eu aseara...au iesit yummi..ai au mancat toti din familie, desi fac nazuri de obicei daca nu mananca carne..multumim pt reteta! :*


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:46:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO